Зробити домашньою|Додати до обраного
 
 

Нові підходи до профорієнтації

Автор: admin от 20-12-2019, 10:27

Представники учнівського самоврядування Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» взяли участь у зборах лідерів УС Сумського округу, що відбулися 19 грудня 2019 року.

Тема заходу: «Участь учнівського самоврядування в організації та проведенні профорієнтаційної роботи у навчальному закладі». Під час робочої зустрічі лідерам УС розповідали про новий підхід до здійснення профорієнтаційної агітації через соціальні мережі.


Арсен Абдулаєв,

лідер УС Центру

 На изображении может находиться: 12 человек, люди улыбаются, люди стоят и в помещении

 

 На изображении может находиться: 7 человек, люди улыбаются, люди сидят, обувь и в помещении

 

На изображении может находиться: 3 человека, люди сидят, обувь и ребенок

Здоров’я – особистий потенціал людини

Автор: admin от 9-12-2019, 15:05

6 грудня 2019 року учні І курсу Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відвідали установу «Клініка дружня до молоді».

Працівниками клініки було проведено тренінгове заняття на тему «Репродуктивне здоров’я молоді» з метою донести до учнів розуміння цінності здоров’я як особистого потенціалу кожної людини; сприяти усвідомленню факторів,що впливають на репродуктивне здоров’я.

 

Тетяна Марченко,

соціальний педагог

 

Вікторія Громова,

практичний психолог

 

 

День волонтера

Автор: admin от 5-12-2019, 12:48

 4 грудня 2019 року у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбулася зустріч учнівського самоврядування з нагоди Дня волонтера, який в усьому світі відзначають 5 грудня. Соціальний педагог та практичний психолог провели історичний екскурс до витоків волонтерства. Учні підвели підсумки проведеної роботи і разом з педагогами оформили стіннівку з побажаннями. Розмову продовжили за філіжанкою чаю та смаколиками.

 

Тетяна Марченко,

соціальний педагог

 

Вікторія Громова,

практичний психолог

 

 

16 днів проти насильства

Автор: admin от 3-12-2019, 09:38
 У рамках акції «16 днів проти насильства» 2 грудня 2019 року у гуртожитку Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» з учнями І-ІІІ курсу проведено заняття «Шляхи протидії торгівлі людьми» з нагоди Міжнародного дня боротьби з рабством. Практичний психолог та мешканці гуртожитку переглянули відеофільм «Життя на продаж» та обговорили життєві ситуації, відтворені у ньому. Учні були ознайомлені з телефонами «гарячих ліній».

 

Вікторія Громова,

практичний психолог 

 
 
 

Ми – проти СНІДу

Автор: admin от 3-12-2019, 09:20

3 грудня 2019 року в актовій залі Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбувся виховний захід для учнів І-ІІ курсів «Ми – проти СНІДу» в рамках проведення щорічної акції «16 днів проти насильства». Захід був присвячений всесвітньому «Дню боротьби зі СНІДом». Метою відкритого заняття було надання учням інформаційної підтримки в питаннях здорового способу життя, об’єктивної інформації про ВІЛ і СНІД, формування практичних навичок поведінки у ситуаціях ризику. Також організатори прагнули виробити толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих. Учні переглянули відеоролик «Життя на повну силу» та почули про10 основних фактів, які молодь повинна знати про ВІЛ та СНІД.

Захід підготували і провели практичний психолог, соціальний педагог і учениця групи АКОФ-37 Добровольська Катерина.

 

Тетяна Марченко,

соціальний педагог Центру

 

 

 

Протидія булінгу

Автор: admin от 1-10-2019, 17:11

Протидія булінгу:


Що таке булінг?  http://d.zaix.ru/gRHK.doc


Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) http://d.zaix.ru/gRI2.docx

 

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв

про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти http://d.zaix.ru/gRI9.docx

 

Про профілактику насильства та жорстокості в учнівському середовищі http://d.zaix.ru/gRIh.docx

 

Алгоритм роботи для спеціалістів, які зіштовхнулися з булінгом в дитячому середовищі http://d.zaix.ru/gRIp.docx

 

Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"від 18 грудня 2018 р. №2657-VIII http://d.zaix.ru/gRIG.pdf

 

Захищай свої права разом з Мінюстом http://d.zaix.ru/gRII.pdf

 

Зупинимо булінг разом! http://d.zaix.ru/gRII.pdf

День пам’яті та примирення і 75-а річниця перемоги над нацизмом

Автор: admin от 10-05-2019, 10:35

Відповідно до листа Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації № 04.2-13/20145 від 03.05.2019р. та розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 26.04.2019 № 243-ОД «Про відзначення в Сумській області у 2019 році Дня пам’яті та примирення і 75-ї річниці перемоги над нацизмом» протягом травня 2019 року у Центрі було проведено такі заходи:
• виховна година «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» із презентацією книги «Друга світова війна в історичній пам’яті України» (за матеріалами інституту національної пам’яті) та виконанням пісень про ВВВ;
• інформаційні п’ятихвилинки на уроках історії «Герої ВВВ»;
• військово-патріотичний просвітницький захід «Служба в Збройних силах України» за участю учасника антитерористичної операції військового комісара Притики Михайла Григоровича;
• тематична виставка історичної літератури на військово-патріотичну тематику «ВВВ у художній літературі»;
• виготовлення та розповсюдження серед учнів та працівників Центру пам’ятного знаку «Мак пам’яті»;
• відвідини та привітання учнівською молоддю ветерана ВВВ Супруна Сергія Івановича, 1925 р.н.;
• участь у покладанні квітів до пам’ятників героям ВВВ 9.05.2019р.та присутність педагогів та учнів на параді та святкових дійствах, присвячених 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Наталія Матвієвська,
заступник директора зНВихР

    

Оголошення

Автор: admin от 3-05-2019, 10:11
Обласний комунальний навчально-тренувальний заклад «Сумська кінна дитячо-юнацька спортивна школа» пропонує відвідати інформаційну екскурсію з можливістю покататися верхи на коні. Вартість екскурсії 40 грн. з однієї особи.

Наразі формується екскурсійна група. Дата поїздки планується на середину травня.

За інформацією звертатися до практичного психолога.

Серце до серця

Автор: admin от 2-05-2019, 10:05

У ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» з 18 по 26 квітня проходила XIV Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» під гаслом «Дитяче серденько, живи». Учнівський та педагогічний колективи взяли активну участь у акції. Спільними зусиллями нам вдалося зібрати майже 500 грн. Сподіваємося, що наш вклад у добру справу врятує комусь життя. Дякуємо організаторам та учасникам акції. Ми з радістю і надалі будемо долучатися до благодійних акцій, що несуть добро та надію.

Вікторія Громова,
практичний психолог Центру

 

 

    

Заходи проведені учнівським самоврядуванням до Дня народження Т.Г. Шевченка.

Автор: admin от 8-04-2019, 12:26

Заходи проведені учнівським самоврядуванням до Дня народження Т.Г. Шевченка.

   

Вітаємо переможців II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін!

Автор: admin от 18-03-2019, 15:28

Серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів 21 лютого 2019 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін за 6 напрямками підготовки. У змаганнях брали участь 86 учнів І-ІІІ курсів із 27 закладів професійної (професійно-технічної) освіти та 1 міжшкільного навчально-виробничого комбінату за професіями: «Муляр», «Маляр», «Кухар», «Продавець продовольчих товарів», «Електрогазозварник», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Перукар (перукар-модельєр)», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».
Відповідно до Умов проведення та критеріїв оцінювання II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад визначено переможців зі спеціальних дисциплін:

з професії «Кухар»:
І місце – Карина Хоруженко, ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»,

з професії «Продавець продовольчих товарів»:
І місце – Аліна Романенко, ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»,

Вітаємо переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та бажаємо творчих успіхів і не зупинятися на досягнутому! 
Сміливо крокуйте вперед!

Ірина Стовбир,
заступник директора з НВР

 

Оновлення змісту навчання майбутніх кваліфікованих робітників з професій «Кухар» та «Офіціант»

Автор: admin от 11-03-2019, 15:25

Спільно з роботодавцями Навчально-методичним центром ПТО у Сумській області 05-06 березня 2019 року в ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» проведено семінар-практикум для майстрів виробничого навчання з професій «Кухар» та «Офіціант».
У заході взяло участь 32 педагогічних працівника закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумщини.
Для майстрів виробничого навчання працівники ресторанного комплексу «Козацька броварня» презентували майстер-клас «Приготування смажених м’ясних страв у хоспері».
У рамках проекту «Упровадження інтегрованого навчання при підготовці кваліфікованих робітників з професій «Кухар», «Кондитер» педагогічні працівники ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» провели бінарний урок «Сучасні тенденції в технології приготування та оформлення страв англійської кухні. Холодні страви».
Майстри виробничого навчання ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу», «Шосткинський центр ПТО», «Охтирський центр ПТО» продемонстрували майстер-класи: «Сучасні виробничі технології сервірування, подачі страв та напоїв у закладах ресторанного господарства», «Приготування та подача повітряної яєчні з горіхово-м’ятним гарніром», «Сучасні страви молекулярної кухні», «Карвінг – мистецтво художнього різьблення по овочах і фруктах та створення композицій».

Максим Шейко,
методист Центру

   

Найкращі майбутні кухарі та офіціанти Сумщини навчаються у нашому Центрі

Автор: admin от 11-03-2019, 15:09

За звання кращих фахівців ресторанного сервісу на Сумщині змагалися учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, де готують майбутніх кваліфікованих робітників.
У Сумському центрі ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу 05-06 березня 2019 року проходив ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів 18 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області за професіями «Кухар» та «Офіціант».
Конкурс проводився у два тури: теоретичний та практичний.
Завдання практичного туру із професії «Кухар» відповідали вимогам 4 кваліфікаційного розряду та передбачали виконання 2-х завдань: приготування філе курячого фаршированого зі складним гарніром та яблук смажених у тісті.
Із професії «Офіціант» практичний тур відповідав вимогам 3 кваліфікаційного розряду та передбачав виконання 3-х завдань: складання серветок різними способами, техніка наливання вина та рух із тацею, техніка попереднього сервірування столу (сніданок, обід, вечеря).
Під час теоретичного туру учасники виконували тестові завдання з предметів професійно-теоретичної підготовки.
За результатами конкурсних змагань перемогу з професії «Кухар» здобув Расенко Микола, учень ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу». ІІ місце посіли Цілина Юлія, учениця ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» та Клепешньова Анастасія, учениця ДПТНЗ «Синівський професійний аграрний ліцей»; ІІІ місце – Куліченко Оксана, учениця ДНЗ «Шосткинський центр професійно-технічної освіти» та Вечерова Лілія, ученниця ДПТНЗ «Лебединське вище професійне училище лісового господарства».
З професії «Офіціант» І місце виборола Кузнєцова Олена, учениця ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»; ІІ місце – Галай Анастасія, учениця ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище»; ІІІ місце – Літвинова Анна, учениця ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище»
Переможець з професії «Кухар» братиме участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу, що відбудеться 14-15 травня 2019 року в м. Київ, з професії «Офіціант» – 28-29 травня 2019 року в м. Одеса.
Бажаємо нашим учням гідно представити Сумщину в заключному етапі конкурсу.

Ірина Стовбир,
заступник директора з НВР

                                  

Школа молодого майстра виробничого навчання

Автор: admin от 14-11-2018, 18:49

13 жовтня у стінах ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» пройшло засідання школи молодого майстра виробничого навчання. Методисти Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, Скиба Віктор Михайлович і Темченко Олена Всеволодівна, провели перше практичне засідання школи, щоб допомогти молодому майстру виробничого навчання адаптуватися, знайти свій стиль у роботі, залишитися у педагогіці. У Центр на перше практичне засідання Школи завітали 13 молодих фахівців закладів професійної освіти регіону: ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр ПТО», ДПТНЗ «Сумське ВПУ будівництва і дизайну», ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу».
Під час засідання Школи обговорили алгоритм складання робочих навчальних та освітніх програм з виробничого навчання відповідно до стандартів професійної (професійно-технічної) освіти, питання планування та обліку освітнього процесу в закладах професійної освіти.
Молоді педагоги відпрацювали набуті теоретичні знання на практичній частині засідання: склали зведену таблицю відповідності професійних компетентностей навчальним предметам, робочу навчальну програму з виробничого навчання, розробили переліки навчально-виробничих робіт, плани уроків виробничого навчання, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів.

Ірина Стовбир,
заступник директора з НВР

       

Фестиваль «Зоряна надія»

Автор: admin от 4-11-2018, 19:43
30-31 жовтня в Палаці культури «Хімік» відбувся міський фестиваль дитячої та юнацької творчості «Зоряна надія». Наш Центр представили переможці вокального жанру Кучменко Марія і Брюханов Денис (старша вікова категорія). Конкуренція була дуже високою. Виступали найкращі вокалісти міста та області, які представляють центр естрадного вокалу, мистецькі навчальні заклади, представники яких продемонстрували високу майстерність, багатогранність вокального мистецтва. Але наші Денис та Марія своїм природним талантом та бажанням виступати на сцені здивували глядачів та членів журі своєю чудовою творчістю. 
Денис і Марія є постійними учасниками наших творчих заходів. Тож побажаємо їм успіхів та нових творчих злетів.

Валерій Атаманчук,
художній керівник Центру
 
         

Учнівське самоврядування

Автор: admin от 30-05-2018, 08:39

Учнівське самоврядування
Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» нагороджений Дипломом за значний внесок в організацію діяльності обласної ради лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумщини, координацію дій учасників самоврядування та сприяння реалізації проектів.

Президент учнівського самоврядування Центру
Самойленко Я.О.

 
НравитсяЕще реакции

Психологічний форум

Автор: admin от 24-04-2018, 10:16
19 квітня 2018 року відбувся VII обласний Психологічний Форум «Психологічні горизонти : теоретичний потенціал та практичні інновації». У Форумі прийняли участь практичний психолог Центру Громова В.І. та соціальний педагог Слюсаренко А.В.
В рамках цього заходу були представлені різні форми роботи : виставка «Психологічні ресурси освіти» , майстер – класи, які проводили досвідчені психологи із м. Суми, м. Київ, м. Харків. Практичний психолог Громова В.І. прийняла участь у майстер – класах «Гармонізація емоційного стану», «Використання методу соціальної панорами у роботі практичного психолога». Соціальний педагог Слюсаренко А.В. прийняла участь у майстер – класах «Чим важливі захисти: для чого ми обираємо негативні переживання» , «Підвищення рефлективності спільноти: пошук ефективних стратегій адаптації до кризових умов».
Практичний психолог Громова В.І.

 
Комментарии
 
 

День відкритих дверей

Автор: admin от 10-04-2018, 13:25

Запрошуємо всіх на День відкритих дверей! Подбай про своє майбутнє вже сьогодні!

Еще реакции

 

31 травня - Всесвітній день відмови від куріння

Автор: admin от 2-06-2017, 09:27

31 травня - Всесвітній день відмови від куріння

Профілактика залежностей

ЖИТТЮ — ТАК!

БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я І ЖИТТЯ!

 

На заняттях з профілактики залежностей учні, які проживають в гуртожитку, мали змогу ознайомитися з тим, якої шкоди здоров'ю завдає нікотин ...

Все починається з малого: з сигарети, ковтка пива …, а закінчується життєвою трагедією. Головна ідея роботи психолога: формувати у підлітків відповідальність за свої вчинки, допомогти молоді усвідомити той факт, що недбале ставлення до себе і тих, хто поруч, може коштувати життя.

З метою ровитку життєстійкості та вольових зусиль психологом проводився тренінг з прояву своєї стратегії «НІ !!!». Розмова викликала жвавий інтерес молоді, тому що в більшості їх родин існує проблема залежності від психоактивних речовин. За допомогою арт-технік діти змогли передати свій стан і протест проти засилля тютюнової залежності.

За Україну вільну від тютюнового диму !!!

ЖИТТЮ — ТАК!

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

Як звільнитися від куріння:

Автор: admin от 2-06-2017, 09:26

Як звільнитися від куріння:

ЖИТТЮ — ТАК! БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я І ЖИТТЯ!

Способів і порад кинути курити дуже багато, тому що курять дуже різні люди і кожен обирає свій шлях до здоров'я. Але деякі конкретні поради тим, хто хоче кинути виклик тютюну та тютюновій індустрії ми радо надамо:

 

·1. Призначте День припинення куріння, назвіть його Днем Здоров'я. Бажано, щоб він був у межах двох тижнів з моменту прийняття такого рішення.

·2. Повідомте про своє рішення друзів, які б підтримали Вас у цьому.

·3. Пам'ятайте, що у Вас завжди є можливість вибору і щоразу, коли Вам захочеться викурити сигарету, зізнайтеся собі: "Я хочу курити", але потім скажи собі рішуче: "Але зараз я не буду курити, я обираю Здоров'я!".

·4. Бажання курити приходить хвилеподібно. Намагайся пережити це бажання без сигарети.

·5. Якщо з'явилося нестерпне бажання курити, вдихніть та спокійно видихніть ротом кілька разів повітря, неначе затягуєтеся сигаретою, з'їжте цукерку, або випийте будь-який безалкогольний напій.

·6. Уникайте ситуацій, які провокують Ваше куріння. Не зловживайте алкоголем, не знаходьтеся у компанії курців перші тижні після припинення куріння.

·7. Якщо ви викурюєте більше 10 сигарет на день бажано використовувати нікотинзамісний препарат "Нікоретте" та порадитися з лікарем щодо препаратів проти куріння.

·

Пам»ятайте! Всі перемоги починаються з перемог над самим собою. Перемагають сильні духом!!!

Які зміни в організмі людини починаються після припинення куріння?

Через 20 хвилин
• Нормалізується кров'яний тиск
• Пульс уповільнюється до норми
• Температура долонь і підошов підвищується до нормальної

Через 8 год.
• Відновлюється нормальний рівень кисню у крові
• Знижується вміст окису вуглецю у крові до норми

Через 24 год.
• Зменшується ризик інфаркту

Через 48 год.
• Відновлюється ріст нервових клітин

• Поліпшується нюх і смак
• Полегшується хода

Через 2 тижня - 3 місяця
• Поліпшується кровообіг
• Об'єм роботи легенів збільшується на 30%

Через 1- 9 місяців
• Зменшуються: застуда, кашель, нежить, втома та задишка
• Починають відновлюватися тканини легенів, видаляється слиз

 

Через 1 рік
• Ризик ішемічної хвороби серця знижується вдвічі, порівняно з курцями

 

 

ЖИТТЮ — ТАК!

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

"НІ" на будь-яку психоактивну речовину

Автор: admin от 26-05-2017, 10:54

"НІ" на будь-яку психоактивну речовину

ЖИТТЮ — ТАК!

Пізнай себе! Керуй собою! Виховуй себе!

Спокійним і впевненим голосом скажи:1. "НІ", я не курю.

2. На питання "Тобі слабо …?" - відповідай:

- "Слабо - це бути залежним від сигарети на все життя”

Відмовитися від куріння, незважаючи на тиск оточення — це ознака вольового характеру.

Інші варіанти відповіді:

3. "Дякую, ні! Це не моє”!”

4. "Не треба на мене тиснути, якщо я вже сказав(ла): "НІ!".

5. Куріння мене не цікавить. Є багато цікавіших речей. Ходімо, наприклад, кататися на роліках.

7. В певних ситуаціях можна спробувати перевести все в жартівливу форму.

8. Якщо співбесідник і далі наполягає, то треба чітко дати йому зрозуміти, що це твоє останнє слово.

9. Якщо тиск і далі триває, то краще піти.

ЖИТТЮ — ТАК!

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

 


Сімейні цінності

Автор: admin от 17-05-2017, 11:48

Сімейні цінності

ЖИТТЮ — ТАК!

Родина єднає коріння святі

Міжнародний день сім’ї поглиблює розуміння питань родини.

Саме в сім’ї дитина отримує перші уроки любові до батька-матері, до своєї Батьківщини. Від неї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги.

Українська нація – працелюбна і талановита. Ці високі якості закладаються саме в родині,

де зберегаються людські цінності і культурні традиції.

На практичних заняттях з підлітками психологом піднімаються питання цінностей сім'ї та моральних основ, на яких вона будується; діти працюють над формуванням уявлень про психологічні особливості родини, які допомогають в усвідомленні сімейних цінностей; за допомогою арт-методик створюється інформаційне поле про благополучну родину.

Нехай це свято стане для кожного з нас продовженням великого сімейного щастя і позитивних досягнень для кожної сім’ї.

Бажаю Вам та всім Вашим рідним міцного здоров’я, щастя та непохитної твердості родинних стосунків. Живіть на втіху собі і своїм рідним.

ЖИТТЮ — ТАК!

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

Мама - рідна і кохана

Автор: admin от 15-05-2017, 13:52

Мама - рідна і кохана

 

ЖИТТЮ — ТАК!

Жити значить любити

День матері - це дуже зворушливе свято, яке українці відзначають у другу неділю травня.

У цей день лунають слова подяки всім матерям. Запитайте будь-якого учня, хто найрідніша людина на світі, і неодмінно почуєте: «Моя мати!». Це, можливо, один з найбільш справедливих законів життя: якими б не були ми самі, для своїх дітей мати незмінно стає ідеалом - доброти, розуму, краси. Вона дарує дитині всю себе: любов, доброту, турботу, терпіння. Мати - найголовніша людина в житті кожного з нас.
У нашому навчальному закладі учні теж люблять вітати своїх матерів. В цьому році практичний психолог провів заняття з викорестаннямм "паперової пластики”. Під час виконання творчої роботи можно було побачити натхненні обличчя учнів, які передавали весь діапазон почуттів - від обурення і смутку до радості і захоплення. Діти створювали букети квітів і підбирали назви до них: букет для самої радісною, сонячної, коханої, красивої, ніжної, натхненної мами... На занятті учні навчилися усвідомлювати свої емоції, відрізняти одні почуття від інших, ознайомилися з різноманітністю емоційного реагування і прийняття того, що багато чого в житті залежить від них самих, а не від обставин.

Мета занять з розвитку емоційного інтелекту підлітків була виконана. Діти зворушливо

висловлювались про свої почуття та дбайливе ставлення до матері, до самої рідної людини.

ЖИТТЮ — ТАК!

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

Цінно лише те, що зроблено з любов'ю

Автор: admin от 11-05-2017, 15:27

Цінно лише те, що зроблено з любов'ю

ЖИТТЮ -ТАК!

Жити значить любити

Під час формування «Я»-концепції підліток оцінює себе через певні зразки поведінки. Мета роботи психолога з учнями полягає у формуванні цілої системи уявлень дитини про себе, що стімулює вдосконалення «я»-образу. Найбільш складним завданням є розвиток у молоді вміння оцінювати стан людини, співпереживати та співчувати, вміння поставити себе на місце іншого, зрозуміти, чому той вчинив так чи інакше, моделювати різні позиції та долати звинувачування або виправдання.

Поступово учні починають розуміти важливість розвитку в собі потреби відчувати іншу людину як себе. Коли ж виникає потреба, приходять вміння. Свої почуття діти відображають в своїх роботах на заняттях з арт-терапії. Якщо хочете, щоб у вашому житті була присутня увага, любов, щирість, намагайтесь бульше давати Світові. На наших заняттях серця учнів наповнюються вдячністю до оточуючих, а ії роботи для наших воїнів-захисників на фронті і в шпиталі дають змогу відчути і виразити цю вдячність.

Давайте всі разом будемо робити наш Світ теплішим і добрішим!

ЖИТТЮ -ТАК!

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

 

Красиво та смачно.

Автор: admin от 11-05-2017, 11:33

Красиво та смачно.

4-5 травня 2017 року в приміщенні ДПТНЗ «Реутинський професійний аграрний ліцей» відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії «Кондитер» ІІІ розряду.

У професійному змаганні взяло участь 10 професійно-технічних навчальних закладів області.

Умови конкурсу передбачали: 2-хвилинну візитівку кожного учасника про себе в довільній формі, теоретичний тур з перевірки професійно-теоретичних знань; практичний тур, що відповідав вимогам третього кваліфікаційного розряду та передбачав приготування кондитерського виробу – торту (круглої форми, діаметром 24 см) з готового бісквітного напівфабрикату просоченого сиропом (звичайний), прошарованого кремом масляним «Шарлот» горіховий та оздобленого елементами з кондитерських вершків та шоколадної глазурі за тематикою, обраною учасником.

У рамках конкурсу для супроводжуючих осіб проведено творчу майстерню «Професійна компетентність – мистецтво, що потребує постійного вдосконалення», під час якої майстри виробничого навчання обмінювалися досвідом у приготуванні кондитерських та борошняних виробів з українським колоритом. Спілкування було цікавим та насиченим змістовною інформацією.

За результатами двох турів переможцями конкурсу визначено:

І місце – Усенко Вікторію, ученицю ДПТНЗ «Реутинський професійний аграрний ліцей»;

ІІ місце – Охріменко Марину, ученицю ДПТНЗ «Синівський професійний аграрний ліцей»;

ІІІ місце – Пальоху Андрія, учня ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище».

Честь нашого навчального закладу представляла учениця групи АК-45 Дьоміна Оксана.

Переможець ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії «Кондитер» буде відстоювати честь області у ІІІ етапі, що відбудеться 16-19 травня 2017 року на базі Державного навчального закладу «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі».

 

Майстер в/н

Берченко Т.А.

"День матері"

Автор: admin от 11-05-2017, 11:30

«День Матері»

День Матері! Це свято всіх жінок.

Весна сплела у подарунок їм вінок.

Танцює травень і тюльпани квітнуть.

Й земля вклоняється зірками зеленквіту.

Усе в цей день величне і незвичне,

Усе в цей день бентежне і закличне.

В Україні завжди з великою шаною ставилися до матері. Мати вважалася берегинею родини, дому, всієї землі української. Тому Україна гаряче підтримала традицію святкування Дня Матері. День Матері випадає на другу неділю травня. Свято Матері виникло в Англії у XVII ст. Після Першої світової війни його почали офіційно відзначати в США, а згодом і в Європі. В Україні святкувати День Матері почали після здобуття Незалежності.

10.05.2017н.р. для учнів, які проживають у гуртожитку, спільно з бібліотекарями міської бібліотеки-філіалу №6 пройшов виховний захід «Рідна мати моя».

Інформаційна комісія

ВІСІМ «НІ!», ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ І ВАШИМ ДІТЯМ В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ СИТУАЦІЯХ

Автор: admin от 4-05-2017, 10:32

Для батьків та вчителів

ВІСІМ «НІ!», ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ І ВАШИМ ДІТЯМ В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ СИТУАЦІЯХ

ЖИТТЮ — ТАК!

Товариші виховують набагато краще, ніж батьки, бо їм не властива жалість.

Андре Моруа

1. Не впадайте в паніку або істерику у важкі хвилини, демонструйте конструктивний підхід до вирішення проблеми і вміння володіти власним емоційним станом. Будьте прикладом для дитини.

 

2. Не кричіть і не впливайте фізично на підлітка. Поважайте його особистість і не переступайте межу. Завдяки такій формі навчання (через спостереження за поведінковими реакціями значущих дорослих) в потенційно небезпечній ситуації у вашої дитини буде можливість протистояти груповому тиску.

 

3. Не піддавайтеся на шантаж. Дотримуйтеся обраної лінії поведінки.

 

4. Не відкладайте візит до фахівця (психолога, лікаря).

 

5. Не робіть та не вирішуйте за дитину те, що вирішити і зробити повинна вона сама. Підлітку необхідно зіткнутися з неприємними наслідками своїх вчинків, щоб навчитися відповідати за прийняте ним самим рішення.

 

6. Не забувайте, що підлітку потрібні кишенькові гроші. Але не давайте грошей більше необхідного мінімуму.

 

7. Не критикуйте даремно. Якщо ви не згодні, висловіть свою думку ненав'язливо, аргументовано і твердо.

 

8. Не будьте занудою! Багатогодинні розмови про наркотики, повчальні бесіди не приносять користі і можуть дати тільки зворотний ефект.

ЖИТТЮ — ТАК!

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ ПІДЛІТКІВ ПРО БЕЗПЕЧНУ ПОВЕДІНКУ В ІНТЕРНЕТІ

Автор: admin от 4-05-2017, 10:30

Рекомендації психолога підліткам (Частина 1)

 

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ ПІДЛІТКІВ ПРО БЕЗПЕЧНУ ПОВЕДІНКУ В ІНТЕРНЕТІ

 

ЖИТТЮ — ТАК!

Пізнай себе! Керуй собою! Виховуй себе!

 

• Ніколи не повідомляйте свої ім'я, номер телефону, адресу проживання або навчання, паролі або номери кредитних карт, улюблені місця відпочинку або проведення дозвілля.

 

• Використовуйте нейтральний нік, яке не містить сексуальних натяків і не видає ніяких особистих відомостей, в тому числі і опосередкованих: про заклад, в якому ви вчитеся, місця, які часто відвідуєте або плануєте відвідати, та інше.

 

• Завжди повідомляйте дорослим про всі випадки в Інтернеті, які викликали у вас збентеження або тривогу.

 

• Використовуйте фільтри електронної пошти для блокування спаму і небажаних повідомлень.

 

• Ніколи не погоджуйтеся на особисту зустріч з людьми, з якими ви познайомилися в Інтернеті. Про подібні пропозиції негайно розкажіть батькам.

 

• Припиняйте будь-які контакти по електронній пошті, в системі обміну миттєвими повідомленнями або в чатах, якщо хто-небудь починає ставити вам питання особистого характеру або містять сексуальні натяки. Розкажіть про це батькам.

 

ПРАВИЛА ІНТЕРНЕТ-ЕТИКЕТУ

Подорож по Мережі може бути і розвагою, і корисним заняттям, і способом спілкування як для дорослих, так і для дітей. Однак важливо пам'ятали про те, що ви в Інтернеті не зовсім так, як в реальному житті. В Мережі існують правила поведінки, або етикет, якого необхідно дотримуватися.

 

• Пам'ятайте золоте правило: поводьтеся з іншими так, як ви хотіли б, щоб вони поводилися з вами.

 

• Пам'ятайте про те, що ваше повідомлення отримує жива людина.

 

• Не забувайте про те, де ви знаходитеся, і ведіть себе належним чином.

 

• Вибачайте помилки іншим людям, особливо новачкам.

 

• Завжди зберігайте спокій, особливо якщо хто-небудь вас ображає (або ви думаєте, що вас образили).

 

• Уникайте написання тексту ТІЛЬКИ ВЕЛИКИМИ ЛІТЕРАМИ з метою посилення його значення - деякі користувачі бачать в цьому спосіб вираження крику.

 

• Не використовуйте образливу лексику.

 

• Користуйтеся постійним онлайновим ім'ям або псевдонімом та підписуйте ним всі повідомлення (і навпаки, щоб захистити свої особисті дані, ніколи не користуйтеся своїм повним ім'ям).

 

• Ніколи не відправляйте і не надсилайте небажані електронні листи (зазвичай їх називають спамом).

 

• Тримайтеся осторонь від тривалих, емоційних суперечок або «флейму».

 

• Перевіряйте правильність написаного, чітко і коротко формулюйте свої повідомлення.

 

• Під час спілкування в чатах не перебивайте інших і не йдіть від теми.

 

• Дотримуйтеся тих самих правил гарного тону, яким ви слідували б в реальному житті.

 

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД НЕДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ?

Автор: admin от 4-05-2017, 10:27

Рекомендації психолога підліткам (Частина 2)

ЖИТТЮ — ТАК!

ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД НЕДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ?

Інтернет пропонує колосальну кількість можливостей для навчання, але є і велика частка інформації, яку ніяк не можна назвати корисною або надійної.

Користувачі Мережі повинні мислити критично, щоб оцінити точність матеріалів; оскільки абсолютно будь-хто може опублікувати інформацію в Інтернеті.

Це, зокрема, відноситься до тих, які схильні думати: «Раз в Інтернеті — значить, правильно». У газет або журналів є коректор і редактор. Але Інтернет не зможе перевірити, наскільки правдива розміщена інформація.

В Інтернеті кожен може створити сайт і ніхто йому не задасть ніяких питань. Використовуйте широке коло джерел і будьте обережні з тим, що бачите в Мережі.

 

ДІЇ, ЯКІ РОБЛЯТЬ ЗЛОЧИНЦІ В ІНТЕРНЕТІ.

Злочинці переважно встановлюють контакти в чатах, при обміні миттєвими повідомленнями, електронною поштою або на форумах. Для вирішення своїх проблем багато підлітків звертаються за підтримкою на Зловмисники часто самі там знаходяться; вони намагаються залучити підлітка своєю увагою, турботою, добротою і навіть подарунками, нерідко витрачаючи на ці зусилля значний час, гроші і енергію.

Зазвичай вони добре обізнані про музичні новинки і сучасні захоплення дітей. Вони вислуховують проблеми підлітків та співчувають їм. Але поступово зловмисники вносять в свої бесіди відтінок сексуальності або демонструють матеріали відверто еротичного змісту, намагаючись послабити моральні заборони, які стримують молодих людей.

Деякі злочинці можуть діяти швидше інших і відразу ж заводити сексуальні розмови. Злочинці можуть також оцінювати можливість зустрічі з дітьми в реальному житті.

 

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ШКІДЛИВИ І НЕБАЖАНИ ПРОГРАМИ В ІНТЕРНЕТІ

До шкідливих програмам ставляться віруси, черв'яки і «троянські коні» - це комп'ютерні програми, які можуть завдати шкоди вашому сімейному комп'ютеру і даним, які зберегаються на ньому.

Вони також можуть знижувати швидкість обміну даними з Інтернету і навіть використовувати ваш комп'ютер для поширення своїх копій на комп'ютери ваших друзів, родичів, колег і по всій решті глобальної Мережі.

 

ЩО ТАКЕ ВІРУС?

Віруси - це програми, які заважають нормальній роботі комп'ютера, перезаписують, пошкоджують або видаляють дані. Вони поширюються між комп'ютерами в Мережі і через Інтернет, часто уповільнюючи їх роботу і викликаючи інші неполадки.

Так само як віруси людини розрізняються за ступенем небезпеки, так і комп'ютерні віруси можуть бути як злегка неприємними, так і безумовно руйнівними.

Однак у них є і хороша сторона: справжній вірус не може поширюватися без участі людини. Для просування вірусу хтось повинен поширити файл або відправити електронний лист.

Більш складні віруси, наприклад черви, можуть автоматично самовідтворюватися на інших комп'ютерах, встановлюючи контроль над програмами (наприклад, програмами електронної пошти).

Деякі віруси - «троянські коні» (названі так на честь легендарного Троянського коня) — видають себе за корисні програми і обманом переконують користувачів завантажити їх.

Окремі «троянські коні» здатні навіть працювати як корисна програма, одночасно завдаючи шкоди системі або іншим комп'ютерам, підключеним до Мережі.

Мати уявлення про різновиди вірусів і принципах їх функціонування необхідно, але набагато важливіше регулярно встановлювати на комп'ютері останні оновлення безпеки та антивірусні засоби.

 

ЩО ТАКЕ НЕБАЖАНЕ ПРОГРАМНЕ ЗАБЕСПЕЧЕННЯ?

Під виразом «небажане програмне забезпечення» розуміються програми, які виконують на комп'ютері якісь завдання без вашої згоди.

Вони можуть показувати рекламні повідомлення, оголошення або збирати особисті дані про вас і вашої сім'ї.

 

ЯК МОЖНА ВИЗНАЧИТИ, ЩО ВАШ КОМП'ЮТЕР ЗАРАЖЕНИЙ?

Ваш комп'ютер може почати працювати повільніше або припиняти працювати і перезавантажуватися кожні кілька хвилин. Іноді вірус атакує файли, необхідні для запуску комп'ютера.

Всі ці симптоми є типовими ознаками зараження комп'ютера вірусом, хоча вони можуть викликатися також проблемами в апаратній частині або програмному забезпеченні, які не мають нічого спільного з вірусним зараженням.

 

Порада:Пам'ятайте, що, відкривши і запустивши заражений файл, ви можете не відразу дізнатися, що отримали шкідливу програму, так як віруси часто починають свою руйнівну роботу не відразу.

Будьте уважні до повідомлень про те, що вони відправили електронного листа, що містить вірус. Це може означати, що вірус вказав вашу електронну адресу як відправника зараженого листа.

Це не обов'язково означає, що на вашому комп'ютері є вірус. Деякі віруси вміють фальсифікувати електронні адреси. Якщо комп'ютер раптово почав повільно працювати або ви бачите спливаючі вікна, навіть якщо не підключені до Інтернету, то, можливо, ви стали жертвою програм-шпигунів і інших небажаних програм.

Вони автоматично завантажуються в систему без жодного повідомлення. Часто вони бувають прикріплені до іншого файлу, який ви завантажили або встановили.

Програма-шпигун може завантажитися на ваш комп'ютер, навіть якщо ви просто клацнули по банеру.

 

ЯК ЗНИЗИТИ РИЗИК ЗАРАЖЕННЯ?

Потрібно пам'ятати, що ніщо не може дати стовідсоткової гарантії захисту вашого комп'ютера. Тому в будь-якому випадку ви повинні бути вкрай уважними до отримання повідомлень від невідомого адресата з вкладенням.

Практично всі віруси і багато черв'яків не можуть поширюватися, поки ви не відкриєте або не запустите інфіковану програму.

Багато з найбільш небезпечних вірусів поширювалися переважно через вкладення в електронні листи - файли, що відправляються разом з електронним повідомленням. Вірус запускається в той момент, коли ви відкриваєте вкладений інфікований файл.

 

Порада:ніколи не відкривайте ніяких вкладень, які надійшли з електронним листом, за винятком тих випадків, коли очікуєте отримати вкладення і точно знаєте вміст такого файлу.

Якщо ви отримали повідомлення електронної пошти з вкладенням від невідомої особи, негайно його видаліть. На жаль, іноді небезпечно відкривати навіть вкладення, отримані від знайомих вам людей. Віруси та черв'яки мають здатність красти інформацію з поштових програм і розсилати себе за всіма адресами, вказаними в адресній книзі.

Перевіряйте всю інформацію, яка надходить на ваш комп'ютер з інших джерел. Віруси можуть поширюватися за допомогою програм, які ви завантажуєте з Інтернету, або через заражені комп'ютерні диски або флешкі, які ви можете взяти у друзів. Але в більшості випадків шкідливі програми потрапляють на комп'ютери користувачів, коли вони відкривають і запускають вкладення в електронні листи, отримані від невідомих їм кореспондентів. Іноді ви можете випадково заразити комп'ютер программой-шпигуном, навіть не усвідомлюючи цього.

 

Порада: Ключове правило, якого слід дотримуватися, це завантажувати файли з надійних джерел і обов'язково читати попередження про небезпеку, ліцензійні угоди і положення про конфіденційність.

 

 

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

ІНТЕРНЕТ-ХУЛІГАНСТВО: ЯК ПРИ ЦЬОМУ СЕБЕ ПРАВИЛЬНО ВЕСТИ?

Автор: admin от 4-05-2017, 10:23

Рекомендації психолога підліткам (Частина 3)

ЖИТТЮ — ТАК!

ІНТЕРНЕТ-ХУЛІГАНСТВО: ЯК ПРИ ЦЬОМУ СЕБЕ ПРАВИЛЬНО ВЕСТИ?

Так само як і в звичайному житті, в Інтернеті з'явилися свої хулігани, які ускладнюють життя іншим користувачам Інтернету.

 

ХТО ТАКІ ІНТЕРНЕТ-ХУЛІГАНИ І ЩО ВОНИ РОБЛЯТЬ?

Їх називають гриферами, задираками і т. д. Є ймовірність, що один з таких лиходіїв принаймні один раз потурбує вас в багатокористувацьких іграх. Кривдники (грифери), по суті, ті ж дворові хулігани; вони отримують задоволення, кажучи грубощі оточуючим.

Зазвичай хулігани знущаються над іншими, особливо над початківцями (чайниками); заважають грати товаришам по команді; використовують нецензурну лексику.

 

 

ЯК ПОСТУПАТИ, ЯКЩО ВИ ЗІТКНУЛИСЯ З ГРИФЕРАМИ?

Ігноруйте. Якщо не будете реагувати на їх вплив, в більшості гриферам це, врешті-решт, набридне і вони підуть. Спробуйте змінити параметри гри.

 

Грайте в ігри, правила або режими яких можна змінити, наприклад, неможливість вбити товаришів по команді. Таким чином, тактика гриферами стає безглуздою. Створіть приватну гру. Більшість багатокористувацьких ігор дозволяє створювати закриті кімнати, куди можна пускати тільки друзів.

 

Грайте на сайтах зі строгими правилами. Там, де встановлені суворі правила, адміністратор зможе негайно заблокувати хуліганів.

 

Грайте в ігри, де від гриферов можна легко позбутися, а також де повідомлення хуліганів можна відключити або проголосувати за їх виключення з гри.

 

Придумайте що-небудь. Якщо кривдник продовжує турбувати вас, добийтеся, щоб він змінив гру або зробив перерву і повернувся пізніше. Повідомляйте про уразливі місця в грі або нові способи шахрайства.

 

Повідомляйте про свої знахідки адміністратору. Не використовуйте проти кривдників їх же тактику; швидше за все, це спровокує гриферов на ще більш озлоблену поведінку. Або, ще гірше, створить про вас враження як про кривдника.

 

Уникайте провокацій з іменами. Ви уникнете багатьох проблем, якщо не станете використовувати псевдонім, який може спровокувати кривдника. Чи не видавайте особисту інформацію. Хулігани (та й взагалі хто завгодно) можуть використовувати справжні імена, номери телефонів, а також домашні або електронні адреси, щоб заподіяти вам неприємності.

 

 

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

АЗАРТНІ ІГРИ В ІНТЕРНЕТІ. У ЧОМУ ПОЛЯГАЄ ВІДМІННІСТЬ МІЖ ІГРОВИМ САЙТОМ І САЙТАМИ З АЗАРТНИМИ ІГРАМИ.

Автор: admin от 4-05-2017, 10:17

Рекомендації психолога підліткам (Частина 4)

ЖИТТЮ — ТАК!

АЗАРТНІ ІГРИ В ІНТЕРНЕТІ. У ЧОМУ ПОЛЯГАЄ ВІДМІННІСТЬ МІЖ

ІГРОВИМ САЙТОМ І САЙТАМИ З АЗАРТНИМИ ІГРАМИ.

Безліч дітей обожнюють шукати розваги (наприклад, ігри) в Інтернеті. Іноді під час пошуку нового ігрового сайту вони можуть потрапити на картковий сервер.

 

Більшість ігор і розваг для неповнолітніх є абсолютно законними, однак їм не можна грати в азартні ігри на гроші. Різниця між ігровими сайтами і сайтами з азартними іграми полягає в тому, що на ігрових сайтах зазвичай містяться настільні та словесні ігри, аркади і головоломки з системою нарахування очок. Тут не витрачаються гроші: ні справжні, ні ігрові.

 

Сайти з азартними іграми можуть допускати, що люди виграють або програють ігрові гроші. Сайти з іграми на гроші зазвичай містять ігри, пов'язані з виграшем або програшем справжніх грошей.

 

В основному подібні розваги використовуються їх творцями для отримання прибутку. Гравці більше втрачають гроші, ніж виграють. До ігор на гроші можна пристраститися. Завжди є небезпека придбання залежності.

 

Це - хвороба. Особливо якщо є кредитна карта і позитивний баланс на ній; людина може грати, поки не витратить усі до кінця.

 

ІНТЕРНЕТ ЗАЛЕЖНІСТЬ:

Те, що діти проводять в Інтернеті дуже багато часу, засмучує більшість батьків. Спочатку дорослі вітали появу Мережі, вважаючи, що вона - безмежне джерело нових знань. Незабаром з'ясувалося, що підлітки не стільки користуються Інтернетом для виконання домашніх завдань або пошуку корисної інформації, скільки спілкуються в чатах і грають в онлайнові ігри.

 

Підтримка в житті дітей розумної рівноваги між розвагами та іншими заняттями завжди було випробуванням для батьків; Інтернет зробив це ще більш важким завданням. Спілкування в Інтернеті та інтерактивні ігри можуть настільки затягувати дітей, що вони часто втрачають відчуття часу.

 

 

 

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ВЕДЕННЯ ІНТЕРНЕТ-ЩОДЕННИКА (БЛОГ)

Автор: admin от 4-05-2017, 09:36

Рекомендації психолога підліткам (Частина 5)

ЖИТТЮ — ТАК!

ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ВЕДЕННЯ ІНТЕРНЕТ-ЩОДЕННИКА (БЛОГ)

 

 

Ніколи не публікуйте в них будь-яку особисту інформацію, в тому числі прізвище, контактну інформацію, домашню адресу, номери телефонів, назву навчального закладу, адресу електронної пошти, прізвища друзів або родичів, свої імена в програмах миттєвого обміну повідомленнями, вік або дату народження.

 

Ніколи не кладіть провокаційні фотографії, свої або чиїсь ще, і завжди перевіряйте, чи не розкривають чи зображення або навіть задній план фотографій будь-яку особисту інформацію.

Знайте, що публікується в Інтернеті інформація залишається там надовго і хто завгодно може легко роздрукувати веб-журнал або зберегти його на своєму комп'ютері.

 

Користуйтеся веб-журналами з ясно сформульованими умовами використання і перевіряйте, чи можна захистити за допомогою пароля самі веб-журнали, а не тільки облікові записи користувача (навіть якщо це так, краще їх тримати в голові, так як будь-яка людина може отримати доступ до Інтернет-щоденника).

 

Не треба прагнути змагатися з іншими дітьми, провідними веб-журналами. Намагайтеся вести свій блог в позитивному ключі і не використовуйте його для лихослів'я або нападок на адресу інших дітей.

 

ЖИТТЮ — ТАК!

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

Пам’ятка батькам як любити свого підлітка

Автор: admin от 26-04-2017, 09:40

Пам’ятка батькам

Як любити свого підлітка.

ЖИТТЮ — ТАК!


1.Намагайтеся спілкуватися з дітиною не менше ніж 3-4 годинни на добу


 • Під час суспільно корисної праці (до 1год).

 • Під час спільного спілкування з природою(до 1год).

 • Під час години сімейного читання ( до 30хвилин).

 • Під час ігор і занять спортом (до 1 -2 год надень).


 1. Не починайте розмову, коли ви роздратованні. Спочатку заспокійтеся.


 1. Ні в якому разі не відповідайте агресією на агресивну поведінку своєї дитини.


 1. Пам’ятайте! Виховання - це робота, яка обов’язково має бути приємною.


 1. Відома американська журналістка і письменниця Ерма Бомбек дуже влучно висловилась: «Дитина найбільше потребує вашої любові саме тоді, коли найменше на неї заслуговує».

Психологи радять: для того щоб ваша дитина була щасливою, її потрібно 8 раз на день поцілувати і обійняти, незалежно від того чи їй 6 років чи 16.


Бажаю щастя, миру, злагоди і благополуччя вашим сім’ям.


ЖИТТЮ — ТАК!


З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

Агресивна дитина

Автор: admin от 26-04-2017, 09:38

Для батьків та вчителів

Агресивна дитина

ЖИТТЮ — ТАК!


Кількість повідомлень про жорстокість та агресивність у ЗМІ, власний досвід кожного із нас дає підстави стверджувати, що людське насилля набуло нечуваних масштабів. Жорстокі фільми, мультфільми зі сценами насилля, комп’ютерні ігри – усе це реалії нашого соціального середовища.

Майже в кожної групі зустрічається хоча б одна дитина з ознаками агресивної поведінки. Вона обзиває, б’є дітей, грубо висловлюється. Одним словом, стає загрозою в колективі.

Отже, насамперед визначимо, що ж розуміють під поняттям агресія.


Агресія - це руйнівне поводження, що суперечить нормам моралі та етики і правилам взаємодії людей у суспільстві, спричиняє фізичну шкоду або викликає психічний дискомфорт у об’єктів нападу.


Коротше кажучи, агресія – це будь-яка поведінка, що містить погрозу чи завдає моральної та матеріальної шкоди іншим.

Агресивні дії можуть виступати як в якості засобу досягнення мети, так і як спосіб психічної розрядки. Кожна особистість повинна мати певний ступінь агресивності. Відсутність її приводить до пасивності, конформності. А надмірний розвиток її провокує конфліктність.


Психологи розрізняють 8 видів агресивних реакцій.

 • Фізична агресія– використання фізичної сили проти іншої особи.

 • Вербальна агресія– вираження негативних почуттів як через форму (кричить, верещить), так і через зміст словесних відповідей (погрози і залякування та ін.).

 • Непряма агресія– агресія, обхідним шляхом спрямована на іншу особу або ні на кого конкретно не спрямована.

 • Роздратування– готовність до прояву негативних почуттів при найменшому збудженні ( це запальність, брутальність).

 • Негативізм- опозиційна манера поводження від пасивного опору до активної боротьби.

 • Образа - заздрість і ненависть до оточуючих за дійсні або вигадані дії.

 • Підозрілість– у діапазоні від недовіри й обережності стосовно людей до переконання в тому, що інші люди планують шкоду і приносять її.

 • Почуттяпровини – виражає можливе переконання суб’єкта, що він є поганою людиною, що приносить усім зло.


Вияви агресії у людей дуже різноманітні. ЇЇ можна описати, використовуючи три основні шкали: фізична – вербальна, активна – пасивна, пряма – непряма. Їх комбінації діють у 8 можливих категоріях, у рамках яких і відбувається більшість агресивних дій.


Враховуючи ці категорії, психологи виділяють 4 типи агресивних дітей.


1. Дитина, схильна до фізичної агресії.

Вона активна, любить ризик, прагне до загального визнання. Має організаторські здібності. Лідер у колективі, але водночас схильна до садизму, у неї немає самоконтролю, вона імпульсивна, для неї не існує моральних обмежень. Таку дитину видно відразу, її агресія явна і відкрита.


2. Дитина, схильна до прояву вербальної агресії.

Доведено, що ці діти психологічно неврівноважені, у них спостерігаються підвищена тривожність, невпевненість, вразливість, нерідкі депресивні стани, відзначається недостатня працездатність. Цей тип більше «закритий» для навколишніх, але скільки страждань може принести така дитина близьким - не фізичним, але словесним (вербальним) впливом. Такі діти добре влучають у ціль — у найболючіші точки однолітків. Від таких дітей дуже страждають ті, хто має фізичні недоліки, ослаблене здоров’я, відрізняються боязкістю, сором’язливістю, невпевнені в собі. Перепадає кілька уїдливих словечок від «агресорів» і дорослим.


3. Дитина, схильна до прояву непрямої агресії.

Ці діти надмірно імпульсивні, їх відрізняють примітивні потяги, прагнення донегайного задоволення своїх бажань. З одного боку, вони схильні до ризику, з іншого — чутливі, м’які, поступливі. Дуже болісно реагують на критику. «Жало» таких дітей діє не прямо, а через об’єкт або суб’єкт, а сам «агресор» спостерігає, як будуть розвиватися події далі. Це — агресія «тишком-нишком», за принципом: «Завести на сварку або бійку й подивитися, що буде».


4. Діти-«негативісти».

Цей тип властивий здебільшого підліткам, які вже мають достатній соціальний досвід, щоб обмірковувати кожне слово й кожну дію. Такі діти все приймають у штики, критика для них — особиста образа. Але водночас вони розважливо обмірковують кожен крок, щоб зробити у відповідь усе «гостріше» і «крутіше», вважаючи, що жалість і співчуття — це для слабких.


Будь-яка агресивність дитини – це насамперед відображення внутрішнього неблагополуччя, невміння адекватно реагувати на події, що відбуваються навколо неї. Дитина при цьому почувається нікому непотрібною. От вона і шукає способів привернути увагу дорослих і однолітків. Агресивна дитина сприймає світ як ворожий і намагається захистити себе, завоювати своє місце під сонцем. Вона не знає як інакше можна боротися за виживання в цьому світі. Такі діти не можуть самі оцінити свою агресивність. Їм здається, що увесь світ хоче їх скривдити. І виходить замкнене коло: агресивні діти бояться і ненавидять навколишніх, а ті , у свою чергу, бояться їх.

Агресивні діти потребують розуміння та підтримки дорослих, в першу чергу батьків. І якщо ми, дорослі, надамо їм можливість вибору способів поведінки, то наше спілкування з ними стане ефективнішим. Ніщо не може замінити живого спілкування між батьками і дітьми. Я хочу запропонувати кілька загальних порад для вас, шановні батьки.


ЖИТТЮ — ТАК!


З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова


Що потрібно знати дівчаткам-підліткам

Автор: admin от 24-04-2017, 11:49

Що потрібно знати дівчаткам-підліткам

ЖИТТЮ — ТАК!

Пізнай себе! Керуй собою! Виховуй себе!


Дівчатка-підлітки, які починають інтенсивно спілкуватися з однолітками, бувати в молодіжних компаніях і набувають першого досвіду інтимних відносин, мають бути готові до того, що їх вважатимуть досить дорослими для того, щоб інтимні стосунки не зупинилися лише на невинних поцілунках.


Потрібно пам'ятати, що більшість сексуальних нападів відбувається не примітивними незнайомцями із зовнішністю злочинця, а приятелями, знайомими і навіть родичами. Половина згвалтувань відбувається не в темній алеї парку або неосвітленому під'їзді, а вдома у жертви, або в гостях.Вирушаючи в гості до малознайомої молодої людини

або на вечірку в велику компанію,

необхідно пам'ятати наступні правила поведінки:


1. Якщо виникає незатишне почуття, не треба соромитися своєї обережності. Необхідно піти або твердо заявити про своє ставлення до ситуації, взагалі сказати рішуче однозначне «НІ!».


2. З самого початку ясно позначити межі можливих взаємин. Це головний принцип захисту від зґвалтування.


3. Якщо тиск триває, не бійся шуму або скандалу. Наприклад, на вечірці - кілька хвилин збентеження краще ризику згвалтування. А взагалі, в велику компанію безпечно йти лише з надійними друзями, не втрачати один одного з виду і триматися разом.Якщо у підлітка є сексуальні стосунки з ким-небудь, він повинен розуміти, що:


1. У здорових відносинах обидві сторони поважають особисті права і межі іншого.


2. Вони повинні відмовлятися від статевих відносин з ким-небудь, хто відмовляється використовувати відповідні засоби запобігання.


Але всеж іноді варто трохи почекати з початком статтєвого життя, і це абсолютно НОРМАЛЬНО.


ЖИТТЮ — ТАК!

З повагою, Ваш психолог Лариса Смирнова

Якщо ви не хочете стати жертвою насильства, дотримуйтесь кількох правил

Автор: admin от 24-04-2017, 11:48

Якщо ви не хочете стати жертвою насильства, дотримуйтесь кількох правил

ЖИТТЮ — ТАК!


Пізнай себе! Керуй собою! Виховуй себе!


1. Збираючись провести вечір в незнайомій компанії, візьміть з собою приятеля, в якому ви впевнені.


2. На початку вечірки попередьте всіх, що не підете, не попрощавшись. Якщо ви залишаєте компанію з кимось, то скажіть друзям, з ким.


3. Довіряйте своїй інтуїції. Якщо ви відчуваєте психологічний дискомфорт, то це може бути через те, що ви не відчуваєте себе в безпеці.


4. Встановіть для себе чіткі межі: чого ви хочете, а чого не дозволите.


5. Зберігайте здатність приймати ясні рішення і правильно реагувати в будь-якій ситуації.


6. Ведіть себе впевнено. Ви маєте право думати і піклуватися про себе, навіть якщо цим ви можете зачепити почуття іншої людини.


7. Якщо є можливість, щоб вас зустріли або забрали з вечірки, то скористайтеся нею (це додасть вам більшої впевненості, і ви зможете краще контролювати свої дії). Не користуйтеся поодинці послугами приватного транспорту. В цьому випадку попросіть проводжаючу вас людину запам'ятати або записати номер автомашини.


8. Відмовся від хімічних речовин (будь-якого виду), які впливають на зміну свідомості.


9. Контролюй свою поведінку.


ПАМ'ЯТАЙТЕ, що немає абсолютних способів захисту від потенційного сексуального насильства. Але існують тривожні для вас знаки, які можуть насторожити, наприклад неповага до людини, порушення його особистого простору.


Будьте обережні, якщо хтось:


- знаходиться до вас занадто близько і отримує задоволення від дискомфорту, який ви у зв'язку з цим відчуваєте;

- пильно дивиться на вас і демонстративно розглядає;

- не слухає того, що ви говорите, ігнорує ваші почуття;

- поводиться з вами як хороший знайомий, хоча це не так.


Звертаючи увагу на знаки подібного роду, ви можете зменшити ризик піддатися насильству не тільки на вечірці, але і в інших місцях. Така ситуація може скластися, коли ви зустрічаєтеся з кимось вперше, йдете в кіно або на дискотеку, перебуваєте в компанії друзів або знайомих.


Якщо ви перебуваєте з кимось, хто змушує вас відчувати себе дискомфортно, хто ігнорує ваші почуття або виявляє неповагу до вас якимось іншим способом, краще негайно перервати відносини з цією людиною.


ЖИТТЮ — ТАК! З повагою, Ваш психолог Лариса Смирнова


Як не стати жертвою маніпулятора

Автор: admin от 24-04-2017, 11:45

Як не стати жертвою маніпулятора

ЖИТТЮ — ТАК!

Пізнай себе! Керуй собою! Виховуй себе!


Виділяють декілька основних типів маніпуляторів:


1. Активний (намагається керувати іншими за допомогою активних методів, шляхом тиску.)

2. Байдужий (надягає маску індиферентності, намагаючись піти, усунутися від будь-яких контактів. Його девіз: «Мені наплювати!»)

3. Пасивний (В більшості складних ситуацій прикидається незахищеним і дурнуватим)

4. Змагаючийся (сприймає життя як постійний турнір, нескінченний ланцюжок виграшів і провалів)

5. Улесливий (він безпомилково визначає ваші слабкості і починає рясно поливати їх лестощами)


Як розпізнати маніпулятора і захиститися від нього?


Маніпулятор завжди прагне поставити вас в залежне становище. Він буде черпати силу в ваших слабкостях (жадоба до грошей, влади, визнання, любові), вашому страху та тиснути на те, що для вас має найбільше значення. Найлегше маніпулювати людьми, що знаходяться в полоні якоїсь пристрасті (згадайте Отелло), і набагато важче - тими, хто дивиться на світ реально і знає себе.


Головна ознака маніпулятора - обман, лицемірство, прагнення догодити або настирливість і прихильність, відчуття, що він чогось не договорює. У його судженнях завжди лунає заклик дотримуватися дистанції з оточуючими, боротися за місце під сонцем. Улюблений прийом маніпулятора - інтрига.


Майстерно проведену операцію розпізнати нелегко, але інтуїція підкаже, що «тут щось не так». Якщо виникає почуття, що ви робите всупереч своїй волі і врозріз з засвоєними принципами, то приступайте до захисту від маніпулятивного впливу. Людині, яка працює над собою і своїми якостями, не страшний «сірий вовк». Тому що кращий заслін зовнішньому тиску - особистісний потенціал, а стійкість до подібного впливу забеспечить власна здорова сила впливу на людей.


Психологи рекомендують:


Пам'ятайте що втеча, агресія, плач і істерика не є дієвими засобами захисту, так як самі по собі носять руйнівний характер. При спілкуванні з маніпулятором скористайтеся рекомендаціями вітчизняних і зарубіжних психологів.


1. Вірте в свої сили.

2. Не бійтеся ставити прямі запитання, уточнювати деталі, висловлювати свою думку.

3. Намагайтеся не надто залучатися емоційно, зберігайте здатність оцінювати ситуацію об'єктивно.

4. Удавайте з себе «простачка» - покажіть нерозуміння: що ж може від вас комусь знадобитися?

5. Діліться своїми сумнівами з кимось, чию думку ви поважаєте. Це часто допомагає називати речі своїми іменами.

6. «Ловіть» свої негативні почуття. Залишаючись неусвідомленими, вони легко можуть стати знаряддям маніпулятора.

7. Поступайтеся в непринципових моментах.

8. Налаштовуйтеся на спільне рішення проблеми, шукайте компроміси.


ЖИТТЮ — ТАК!

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

Умій сказати «НІ»

Автор: admin от 24-04-2017, 11:42

Умій сказати «НІ»

ЖИТТЮ — ТАК!


Пізнай себе! Керуй собою! Виховуй себе!


Умій сказати «НІ»

1. Коли тобі пропонують зробити негідний вчинок.

2. Коли тобі пропонують спробувати що-небудь заборонене.

3. Якщо тобі пропонують поїхати куди-небудь, попереджаючи, щоб ти про це нікому не говорив.

4. Коли незнайомі або малознайомі люди запрошують тебе до себе в гості, на дискотеку, в клуб, подивитися на тварин тощо.

5. Коли тобі пропонують «добре» відпочити далеко від друзів, рідних, батьків.

6. Якщо незнайомі люди пропонують підвезти тебе на машині або показати їм дорогу, сидячи в машині.

7. Коли тобі пропонують на вулиці, в інтернеті, будь де... купити який-небудь товар за дешевою ціною, зіграти в азартну гру, обіцяючи великий виграш.

8. Коли пропонують погадати з метою дізнатися майбутнє.

9. Коли пропонують погратися на бажанні бути особливим і зробити щось незвичайне і азартне.

10. Коли пропонують експерименти зі здоров'ям і життям.


Зрозумій - є різні види пустощів з оборотними наслідками. Наприклад, можна сильно посваритися із близькою людиною, але потім помиритися. Або навіть можна не прийти додому ночувати, але потім повернутися. А є експерименти, які мають незворотні наслідки. До числа таких експериментів відносяться експерименти зі здоров'ям і життям. Деякі переломи і отруєння не лікуються, а мертву людину неможливо повернути до життя.


Усвідомте до кінця, що без життя неможливо отримати каяття і другу спробу вибудувати відносини з батьками, рідними, улюбленими людьми тощо.

Деякі підлітки цього реально не розуміють.


Пам'ятай, що в багатьох випадках вміння сказати «НІ» - це прояв власної сили, волі і гідності.


ЖИТТЮ — ТАК!

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова


Магніт для неприємностей

Автор: admin от 24-04-2017, 11:23

Магніт для неприємностей

ЖИТТЮ — ТАК!

В даний час гостро стоїть проблема психологічної профілактики віктимної поведінки підлітків. Що таке віктимна поведінка?

Віктимність - це набуті людиною фізичні, психічні та соціальні риси, які сприяють його перетворенню в жертву.

Віктимна поведінка — необережна, неправильна, аморальна поведінка, через яку людина потрапляє в ситуацію жертви.

Фактором виникнення віктимності дитини є підліткова криза: низька або завищена самооцінка, підлеглість, довірливість, легковажність, неуважність, конфліктність, демонстративність, нахабство або такі якості як врівноваженість, невпевненість, тривожність, боязкість.

Команда педпрацівників психолог Смирнова Л.С., вихователі Скиба С.В., Андрияш Н.М. організували і провели психологічну профілактику віктимної поведінки з учнями, які проживають в гуртожитку.

Психолог розкрила підліткам просвітницький і практичний блоки, де були розглянуті різні типи поведінки і заходи профілактики.

Формування особистісного потенціалу (життєстійкості, саморегуляції смисложиттєвих орієнтацій, самоактуалізації, мотивації) розвиває усвідомлення молоддю схильності до певного типу віктимної поведінки і таким чином попереджає віктимізацію.

Магніт для неприємностей


Магніт для неприємностей

 


 

ЖИТТЮ — ТАК!


З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова


ДПА АПК-36

Автор: admin от 21-04-2017, 11:11

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації

Державний навчальний заклад

«Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»

НАКАЗ

20.04.2017 м. Суми № ОД

Про допуск

учнів групи АПК-36

до складання державної

підсумкової атестації

за курс повної загальної

середньої освіти

На виконання рішення педагогічної ради ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» від 20.03.2017 року (Протокол №2 ) до складання державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти допустити учнів групи АПК-36, (професія «продавець продовольчих товарів», «продавець непродовольчих товарів»), а саме:

1. Ареф’єву Катерину Миколаївну

2. Буцик Анастасію Олександрівну

3. Вейбер Валентину Юріївну

4. Зацарну Віту Валеріївну

5. Жуля Дениса Івановича

6. Колєснік Оксану Володимирівну

7. Левак Світлану Петрівну

8. Майбороду Світлану Вікторівну

9. Малиновського Артема Тимуровича

10. Нарожну Дар’ю Сергіївну

11. Прокопенко Тетяну Володимирівну

12. Підлужного Дмитра Миколайовича

13. Сагалаєву Катерину Володимирівну

14. Сидорука Максима Ігоровича

15. Солдатенка Дениса Івановича

16. Тимченко Юлію Олександрівну

17. Яковлєву Аліну Андріївну

18. Бужина Миколу Івановича

Директор центру В.М. Денисенко

Поради психолога учням щодо підготовки до іспитів та їх складання.

Автор: admin от 20-04-2017, 11:45

Поради психолога учням щодо підготовки до іспитів та їх складання.


1. Коли починаєте готуватися до іспитів, корисно скласти план.


2. Складаючи план на кожний день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні будете вивчати. Не взагалі: «Трохи позаймаюся», а тому що саме сьогодні вивчите, які саме розділи і якого предмету.


3. Звичайно, добре починати, доки не втомилися, доки свіжа голова, із самого тяжкого, з того розділу, що заздалегідь знаєте гірше. Але буває й так, що займатися не хочеться, в голову нічого не «лізе», одним словом – «немає настрою». У такому випадку корисно починати, навпаки, з того, що знаєте краще, з того матеріалу, що вам найбільш цікавий і приємний. Можливо, поступово втягнетеся і діло піде.


4. Обов’язково слід чергувати роботу й відпочинок, скажімо, 40-хв. занять, після цього 10-хв. перерва. Можна в цей час зробити домашню роботу чи зарядку тощо.


5. Готуючись до іспиту, не треба прагнути того, щоб прочитати і завчити на пам'ять увесь підручник. Корисно повторювати матеріал із конкретних питань. Прочитавши питання, спочатку згадайте й обов’язково стило запишіть усе, що ви знаєте з нього, і лише після цього перевірте себе за підручником.


6. У кінці кожного дня підготовки слід перевірити, як ви засвоїли матеріал: знову стисло запишіть зміст усіх питань, що були зроблені в цей день.


7. Готуючись до іспитів, узагалі корисно структурувати матеріал шляхом укладання планів, схем, причому обов’язково потрібно робити це не подумки, а на папері. Така фіксація на папері корисна тому, що при згадуванні, повторенні «про себе» змішуються впізнання і реальне знання, а дізнаватися завжди легше, ніж згадувати. Виникає відчуття, що ніби знаєш, але коли треба переказати його іншим, сказати в голос, воно кудись «вивітрюється». Саме з цим часто бувають пов’язані випадки, коли здається, що ви знаєте, пам’ятаєте, а починаєте відповідати, і відповідь виходить уривками. Тому такими прийомами добре користуватися і протягом навчального року, готуючись до різних занять. До речі, тоді й до іспитів прийдеться менше готуватися. Коли ви записуєте план відповіді, ви стаєте в позицію людини, що передає свої знання іншим, тобто робите те саме, що й коли ви відповідаєте в аудиторії чи на іспиті. Плани корисні й тому, що їх легко використовувати при короткому повторенні матеріалу та навіть деколи безпосередньо при відповіді на іспиті.


8. Відповіді на найбільш важкі питання доцільно повністю, розгорнуто розповісти своїм близьким, другові-будь-кому, хто захоче слухати, причому намагайтеся це робити так, як вимагається на іспитах. Дуже добре записувати відповідь на диктофон, а потім послухати себе немовби з боку.


9. Якщо в якийсь момент підготовки до іспитів вам починає здаватися, що це вивчити не можливо і ви ніколи не зможете запам’ятати всього, що вимагається, подумайте про те, скільки з цього предмету ви вже знаєте, на якому етапі ви знаходитеся і скільки вам ще належить попрацювати, що засвоїти весь матеріал. А після цього зосередьтеся на тому, що вам потрібно вивчити, немовби перекинути місточок між тим, що знаєте, і тим, чого не знаєте. Головне, ніколи не треба намагатися вивчити весь підручник на пам'ять, а треба завжди усвідомлювати, що ваше завдання не визубрити, а зрозуміти. Тому концентруйте увагу на ключових думках.


10. Готуючись до іспиту, ніколи не думайте про те, що «провалитеся», навпаки, малюйте в уяві собі картини тріумфу, легкої переможної відповіді. Думки про можливий провал недаремно називають саморуйнівними. Вони не тільки заважають вам готуватися, створюючи постійну напругу і сум’яття в думках, займаючи в них головне місце, вони до того ж дозволяють вам нічого не робити або робити все, спустивши рукави(навіщо напружуватися, якщо все одно нічого не вийде).


11. За декілька днів до іспиту обов’язково «програйте» в уяві ситуацію іспиту, уявіть собі в усіх деталях обстановку, комісію, свою відповідь. Намагайтеся робити це якомога конкретніше, детальніше. Але-увага!-сконцентруйтеся на виборі кращої відповіді, кращої форми поведінки, а не на само руйнівних думках про провал, на власні страхи постарайтеся не звертати уваги: не женіть їх, але й не «зациклюйтеся» на них.


ЖИТТЮ — ТАК!

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова


 

Експрес-допомога людині, що потрапила у стресову ситуацію.

Автор: admin от 20-04-2017, 11:42

Зроби 12 кроків назустріч собі,

Людині, яка не боїться ніяких стресових ситуацій, навіть іспитів.


Експрес-допомога людині, що потрапила у стресову ситуацію.

 

ЖИТТЮ — ТАК!


Вміти жити = вміти сміятися + вміти любити


1. З будь-якої ситуації є вихід!


2. Якщо ти не бачиш виходу, лягай спати. Вихід тобі може приснитися.


3. Якщо у тебе скалка, її потрібно видалити, інакше буде нарив. Якщо у тебе є проблема, її потрібно вирішити. Ми не страуси, щоб ховати голову в пісок! Головне - визнач свою проблему словами. Це вже половина її вирішення.


4. Якщо не виходить сміливо подивитися в очі проблеми, можна поплакати. Настане полегшення, тоді дивись пункт 3.


5. Випий чашку теплого солодкого чаю і поділися своїм болем з другом або батьками. Якщо соромишся розповісти, напиши.


6. Можна розповісти про пережите тобою не людині, а тварині. Кішка чи собака завжди зрозуміють тебе. Вони - сама природа. Тому чутливо вловлюють твій стан і забирають твій біль. Немає тварини? Будь ласка, підійдуть квіти.


7. Є один спосіб «втекти від проблем» - надіти кросівки і бігти, бігти, бігти, поки не відкриється друге дихання.


8. Багатьом для більшої стійкості до стресів допомагає щоденне загартовування.


9. Завжди допоможе в складній ситуації нестандартний до неї підхід. Дай собі відпочинок, подивися щось цікаве і повернися до пункту 3.


10. Вже кого-кого, а себе ти не обдуриш. Не намагайся цього робити. Спробуй писати вірші, детективи, де з твоєю ситуацією справляються придумані герої.


11. Якщо не придумаєш нічого кращього, можна ляскати дверима, рвати папір, громити пластикові пляшки. Займаючись стомлюючим прибиранням після скоєного ти тільки посмієшся над попередніми травмуючими ситуаціями, це і буде твоїм лікуванням.


12. Якщо ти застряг в ліфті, дивись, щоб не наламати дров. Іноді, щоб не нашкодити собі, краще звернутися до фахівців (психолога, завуча з виховної роботи, лікаря ...). Не всяка самодіяльність - творчість. Є вчені люди, і вони тобі допоможуть. Не соромся, уяви, що ти "Герой в масці” і вперед!


ЖИТТЮ — ТАК! З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова


Відомий ресторатор з Німеччини.

Автор: admin от 14-04-2017, 09:03

Відомий ресторатор з Німеччини.

11 квітня за підтримки Сумської міської ради у наш Центр приїхав відомий не тільки у себе на батьківщині, а й у багатьох країнах світу, старший експертSES-проекту (SeniorExpertService) Карл-Хайнц Вестенхофер. Він є власником Служби Party-Service, володіє багаторічним досвідом роботи по навчанню персоналу для кухні, є керівником фабрики-кухні. У обов’язки висококваліфікованого експерта входить приготування різної корисної та здорової їжі, а також правильне зберігання харчових продуктів.

12 квітня Карл-Хайнц у лабораторії Центру провів майстер-клас по приготуванню традиційного німецького бульйону та основи для різноманітних соусів за новітньою технологією. Всі присутні були вражені високою професійністю поважного гостя з ФРН.

13 квітня учні та майстри нашого навчального закладу мали змогу разом з експертом приготувати традиційні баварські ковбаски та солодкий соус до них. Всі присутні скуштували традиційну німецьку страву з солоними кренделями, які власноруч випікав Карл-Хайнц та учні Ценру.

Учнівський та педагогічний колективи нашого навчального закладу з нетерпінням очікують на нові майстер-класи та лекції від відомого ресторатора з Німеччини.

Відомий ресторатор з Німеччини.

 

Відомий ресторатор з Німеччини.

 

Відомий ресторатор з Німеччини.

 

Відомий ресторатор з Німеччини.

 

Відомий ресторатор з Німеччини.

 


Відомий ресторатор з Німеччини.

 


 

Старший майстер

Шейко О.С.


Листи на фронт «Великдень — єднаемося за мир»

Автор: admin от 13-04-2017, 13:49

Листи на фронт «Великдень — єднаемося за мир»

ЖИТТЮ — ТАК!


Спокон віку ми складали один народ, творили разом одну культуру, мали одну мову, одні звичаї, одне мистецтво, одну віру та вірування – і все це донесли крізь тисячоліття від наших прапрадідів до наших днів» - С. Килимник.


ВЕЛИКДЕНЬ в Україні є багатим на обряди, веселим і величним Святом, зі своєю символікою та глибокою духовністю.

В обрядах свята вшановується людина, її чесноти, справедливість, праця, гостинність, доброта, єдність та велика святість родини – РОДУ, пошана померлих поколінь, культ Предків… Це ті звичаї, які є, по суті, частиною української душі, і які об’єднують окремих людей в одну цілісність – НАЦІЮ.

Якщо енергія лише однієї душі дуже сильна та має величезний вплив, то енергія громади, багатьох душ, незрівнянно сильніша. Це призводить до спільного національного світогляду, спонукає до єднання і розуміння один одного.

Учнівський та педагогічний колективи Центру приготували нашим захисникам Вітчизни

святкові кулічи. На практичних заняттях з психологом діти опрацювали техніку кардмейкінг, де мали змогу проявити свої почуття до миру, світу, щастя. Так народилися теплі, розумні, добрі слова в вигляді «руки» — символу еднання, дружби та миру.

Тож будьмо гідні Нашіх Пращурів, не ганьбімо НАШОГО ПРАДАВНЬОГО РОДУ! Прислухаймося до порад Великих Українців – Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки…

Шануймо і відновлюймо ЗВИЧАЇ та обряди наших ПРЕДКІВ!

Листи на фронт «Великдень — єднаемося за мир»

Листи на фронт «Великдень — єднаемося за мир»


Листи на фронт «Великдень — єднаемося за мир»


Листи на фронт «Великдень — єднаемося за мир»

 


 

 


 

ЖИТТЮ — ТАК!

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

Благодійна акція «До Світлого Дня – світлі вчинки»

Автор: admin от 11-04-2017, 10:41

Благодійна акція «До Світлого Дня – світлі вчинки»


07.04.17 – 08.04.17 р.учнівський та педагогічний колективи Центру взяли участь у благодійній акції, де мали можливість виставити на продаж продукцію власного виробництва (пісні пиріжки). Виручені кошти були віддані на благодійність, а саме: на лікування онкохворих дітей.

Благодійна акція «До Світлого Дня – світлі вчинки»


Благодійна акція «До Світлого Дня – світлі вчинки»


Благодійна акція «До Світлого Дня – світлі вчинки»

 


 

Президент УС

Ніколенко Ярослав


Сміятися дозволено

Автор: admin от 10-04-2017, 09:05

Сміятися дозволено

ЖИТТЮ — ТАК!

Вміти жити = вміти сміятися + вміти любити


Людині, яка має гарне почуттям гумору, набагато легше впоратися з важкими ситуаціями і переносити невдачі. Вона здібна швидше досягатати поставлених цілей. Успіх у спілкуванні, здатність оцінювати ситуацію і тактовно жартувати, дивувати оточуючих веселими жартами і анекдотами допомагають здобути визнання, повагу та заслужити авторитет.
На практичних заняттях з психологом діти мали змогу дізнатися, що таке гумор та позитивний настрій людини щодо життя. Вони отримали рекомендації стосовно розвитку власного почуття гумору та вміння щиро посміятися над собою. За допомогою арт-практик підлітки усвідомили свої почуття і отримали необхідні знання.

Висновок один - самовиховання, саморегуляція і самоконтроль - і все вийде! З позитивом легше йти по життю, радувати себе і оточуючих.
У життєрадісної і щасливої людини, яка любить та поважає себе та оточуючих, набагато більше шансів розвинути почуття гумору і дарувати позитивні емоції.
Посміхайтеся, радійте, нехай навіть через дрібниці! Випромінюйте позитив і радість!

Сміятися дозволено

Сміятися дозволено

 

ЖИТТЮ — ТАК!

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

Дзеркало мистецтва

Автор: admin от 10-04-2017, 09:01

Дзеркало мистецтва

ЖИТТЮ — ТАК!


Емоційний розвиток особистості підлітка засобами мистецтва націлене на усвідомлення життєвих цінностей, збагачення емоційних переживань, розвиток емпатії та рефлексії в процесі сприйняття різних жанрів творів мистецтва.

Критеріями виступають: 1) цілісне сприйняття і емоційний відгук на художній образ;

2) емпатія і рефлексія; 3) регуляція емоційних переживань в процесі художнього сприйняття.

Команда педпрацівників: психолог Смирнова Л.С., кл. керівник Денисенко Ю.В., майстер в-н Борсук Р.В. та учні гр.АК-24 відвідали КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ ІМ. НИКОНОРА ОНАЦЬКОГО, де відбулася виставка «ГРАНІ ВЕЛИКОГО ТАЛАНТУ», яка була присвячена 130-річчу від дня народження великого скульптора, українського Мікеланджело,

І. П. Ковалерідзе.

Зустріч зі справжнім мистецтвом допомогла підліткам зрозуміти, що одна з особливостей мистецтва - висловлювати те, що є найважливішим та найціннішим для багатьох поколінь людей, незважаючи на те, що їх розділяють століття. Краса була і буде цінністю, що єднає людей!

Важливо пам'ятати, що мистецтво має величезний потенціал і його реалізація в розвитку особистості учня сприяє процесу викладання більшості навчальних дисциплін.

Дзеркало мистецтва

 


 

ЖИТТЮ — ТАК!

З повагою Ваш психолог Лариса Смирнова

Як розвинути почуття гумору

Автор: admin от 10-04-2017, 08:58

Як розвинути почуття гумору

ЖИТТЮ- ТАК!

Вміти жити = вміти сміятися + вміти любити

Сьогодні багатьом не вистачає трохи почуття гумору, але як його розвинути знають не всі. Адже воно дозволяє позбавлятися депресії, стресу, покращує здоров'я і притягує до нас багато хороших друзів і знайомих. Почуття гумору здатне навіть в деяких випадках врятувати життя. Але його постійно потрібно тренувати і покращувати, використовуючи на практиці наші методи і рекомендації.


1.Читайте анекдоти

Щоб розвинути почуття гумору, вам потрібно 15 хвилин в день або навіть частіше, читати смішні і цікаві анекдоти. Це дозволить підняти настрій і направити мозок на створення позитивної дійсності. Читаючи кожен день декілька анекдотів, ви будете розширювати та покращувати своє почуття гумору. І коли на душі сумно, то іноді досить просто згадати хороший і смішний анекдот


2. Дивіться смішні фільми і відео
Щоб розвинути почуття гумору, вам потрібно час від часу дивитися смішні фільми та відео. Головне, щоб такі жарти не засмічували ваш мозок непотрібною інформацією. Світ не потрібно повністю сприймати як жарт, але бути в гарному настрої краще, ніж в стресовому стані. Тому досить щодня підживлювати свій розум позитивним настроєм.

3. Жартуєте і спілкуйтеся з людьми
Щоб розвинути почуття гумору, вам потрібно проявляти його на практиці. Коли ви вже достатньо підготовлені, знаєте багато анекдотів і самі можете з легкістю знайти в будь-якій ситуації жарт, то спробуйте застосовувати своє почуття гумору на практиці. Спілкуйтеся і жартуйте з людьми, і ви скоро помітите в який бік вам ще потрібно розвивати своє почуття гумору.

4. Спілкуйтеся з позитивними людьми

Щоб розвинути почуття гумору, вам потрібно оточити себе веселими і позитивними людьми, і тоді ви в оточенні таких людей станете такими як вони. Люди ж, які бачать в цьому житті тільки погане, будуть лише заважати вам в вашому прагненні.

5. Погляньте на життя з іншого боку
Щоб розвинути почуття гумору, потрібно знати, що в житті є дві сторони медалі, - одна позитивна, інша негативна, і тільки сама людина вибирає, в якому світі він хоче жити. Якщо для вас важливо ваше здоров'я і щасливе життя, погляньте на неї з позитивної точки зору, і тоді ви навчитеся бачити в проблемах і невдачах нові можливості і багато позитиву і досвіду.

6. Думайте позитивно
Щоб розвинути почуття гумору, вам потрібно налаштуватися на позитивні емоції. Тому, хто думає позитивно, простіше створювати веселу атмосферу наколо себе. Намагайтеся, щоб протягом дня у вашій голові було більше позитивних думок.

7. Будьте оптимістом
Щоб розвинути почуття гумору, вам потрібно стати оптимістом і дивитися на кожну ситуацію не так як інші. Багато людей часто з однієї проблеми створюють ще більше проблем. Вам потрібно просто навчитися вирішувати проблему відразу, як тільки вона з'явилася, і налаштовуватися при цьому лише на позитив. Наш мозок не бачить, що відбувається в дійсності, він реагує в першу чергу на наші почуття. Якщо вам добре і весело, то всі проблеми зникають. Якщо ви думаєте негативно, ви самі до себе притягуєте життєві труднощі і обставини. Задумайтесь та зробіть правильний вибір.

Тренінг: «Майбутнє варто планувати»

Автор: admin от 4-04-2017, 10:35

Тренінг: «Майбутнє варто планувати»

03.04.2017р. учні Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» завітали до Клініки дружньої до молоді при КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди», де сертифікований тренер провів заняття щодо планування репродуктивної функції людини.

Метапроведеного заходубула спрямована на формування у підлітків здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я, усвідомлення цінності здоров’я як основи успішної самореалізації, відповідального ставлення до збереження сімейних цінностей, основ відповідального батьківства, запобігання поширенню захворювань на ВІЛ/СНІД, інфекцій, що передаються статевим шляхом, незапланованих вагітностей серед молоді.

Тренінг: «Майбутнє варто планувати»


Тренінг: «Майбутнє варто планувати»


Тренінг: «Майбутнє варто планувати»

 


 

Соціальний педагог

Міщенко Є.Ю.Благодійна акція «До Світлого Дня – світлі вчинки»

Автор: admin от 3-04-2017, 13:19

Благодійна акція «До Світлого Дня – світлі вчинки»


Протягом останніх шести років православна громада Сумщини у дні Великого Посту поєднує молитвуіз спільною справою дієвої допомоги онкохворим дітям Сумщини. Саме ці благословенні дні стали особливим часом, коли спільними зусиллями багатьох людей маленькі дітькиотримують реальну допомогу в боротьбі з хворобою.

За минулі шість років проведення акції «До Світлого Дня – світлі вчинки» було зібрано понад 2,5 мільйони гривень, на які відділення онкогематології, де проходять лікування усі діти, що мають онкологічний діагноз, отримало найнеобхіднішу високотехнологічну апаратуру, а також дороговартісні ліки.

Сьогодні на Сумщині діагноз онкозахворювань встановлено 146 дітям, щорічно проводиться понад 300 госпіталізацій. В лікарні онкохворі діти проводять по 6-12 місяців, яка іноді залишається їх останнім житлом.

Наш навчальний заклад вже традиційно приймає участь в зазначеній акції, а саме збирає благодійні внески з педагогічного та учнівського колективу та виготовляє пісні пиріжки, виручені кошти з яких віддаються на лікування онкохворих дітей.

Кожен з нас, навіть найбідніший, спроможний явити справжнє диво – милосердя і співчуття. Тож нехай бажання нашого серця допомогти маленьким страждальцям об’єднає наші зусилля і зробить можливим неможливе. Будьмо ж милосердні, втираючи сльозу цієї дитини з онкогематології, вгамовуючи страждання змученого тіла! Нехай ота, навіть найскромніша пожертва стане дарунком життя!


Благодійна акція «До Світлого Дня – світлі вчинки»


Благодійна акція «До Світлого Дня – світлі вчинки»

 

Президент УС

 

Ніколенко ЯрославНазад Вперед
Наверх
 

вул. Роменська, 96,
м. Суми-2, Україна, 40002.

splxtt@ukr.net