Зробити домашньою|Додати до обраного
 
 
cxttrs.sumy.ua » Новини » Доторкнутися до прекрасного

Доторкнутися до прекрасного

Автор: admin от 20-05-2019, 13:39

 У першій декаді травня в Закарпатті розквітає диво-квітка – Нарцис альпійський, що зберігся з часу льодовикового періоду. Він росте в долині між хребтами Карпатських гір біля м. Хуст, що манить до себе шанувальників природи з України, та з усього світу. Побачити цей релікт, насолодитись його п’янким ароматом вирішили учні та викладачі Держаного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу». Любителі природи, подорожей та пригод об`єднались і відвідали мальовничі куточки України. Це було тісне та цікаве спілкування з природою: пізнавали рослинний та тваринний світ, звичаї та традиції місцевого населення, мандрували в історичному часі та просторі.

Наша група відвідала столицю Західної України – місто Львів, край бойків – м. Сколе, унікальну природно-культурну фортецю Тустань, що утворилась в льодовиковий період, доторкнулись до «живої» та «мертвої» води, відвідали дивні печери; насолоджувались шумом водоспаду Шипіт (зовсім не тихий!). Гуляли лісом, слухали гомін пташок – такі ж як і у нас. Ми піднімались на вершини ще засніжених гір, де на схилах, змінюючи один одного, зацвітають Червонокнижні первоцвіти. А краєвид з гори весняної зелені Карпат захоплює подих… 

Екскурсовод розповідав ніжні легенди кохання озера Синевір – одне із природних див України. Не минули і заповідник – Реабілітаційний центр бурого ведмедя. – Як там клишоногим живеться? Добре? – Дуже добре! Самі перевірили. 

А замки-фортеці?  Хіба можна їх було минути… Та це ж історія предків. Гуляли замками Олесько, Шенборна, Паланок. Відвідали термальні лікувальні джерела м. Берегово. Да, місто угорців, але нас розуміли і запрошували у гості. Зупинялись у м. Велика Копаня біля джерела, з якого тече диво-вода, яка дає близнюків і у тварин, і у людей. Це центр близнюків у світі! Диво та й годі. Мешканці розповідали історії, які не можна пояснити.

Дуже сподобалась екскурсія. Усі в захваті. Від зелених гір із сніжними вершинами неможна було погляду відірвати. З сувенірами, трохи втомлені, але із гарним настроєм та незабутими враженнями повертались додому, а думки про нові подорожі. 

Скільки красивих місць в Україні, де потрібно побувати. 

Пізнавайте свою країну і рідний край! Любіть Україну – вона дуже красива.


Високі гори, скелі й кручі,

Потік бурхливої води,

Залишать спогад неминучий,

І знов покличуть нас сюди.


З вершини скелі нам відкрився,

Прекрасний краєвид Карпат,

Душа від щастя аж співала,

А серце било як набат.


Не описати все словами,

Це мальовничий, дивний край,

В моїх думках він завжди буде,

Немов землі небесний рай.


Ірина Коновалова,

викладач хімії та біології


   

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
 

вул. Роменська, 96,
м. Суми-2, Україна, 40002.

splxtt@ukr.net