Зробити домашньою|Додати до обраного
 
 

«Збереження / заощадження та витрати»

Автор: admin от 1-02-2017, 14:55

Тренінгове заняття для дітей-сиріт

«Збереження / заощадження та витрати»


Тренінгове заняття було проведено 25.01.2017р. для учнів зазначеної категорії задля вивчення відповідального й ощадливого використання та накопичення фінансових ресурсів, аналізові різних способів зберігання заощаджень та знайомства з різними варіантами позик та кредитів, адже не кожна доросла людина зуміє вірно розпорядитися своїми фінансами, тому саме із цієї теми було проведено заняття, задля поінформованості учнів.

Гроші– це засіб досягнення мети, але вони не є самоціллю.Існують окремі потреби, які вимагають наявності грошей (наприклад, потреба в їжі, одязі), але також є інші важливі речі, для яких не потрібні гроші (любов, дружба). Важливо розуміти, що можна придбати за гроші, ащо ні.


Притчапро гроші:

«Якось учень запитав у свогоВчителя:

— Що таке гроші?

Учитель глянув на нього і розсміявся:

— Тільки не кажи, що ти не бачив грошей. Принаймні, ти один разплатив за щось! Краще запитай ще раз!

— Так, звичайно, – посміхнувся учень (видно було, що він хоче поставити непросте запитання).

— Що таке гроші в гаманці покупця?

— А це дуже хороше питання, – схвально кивнув головою Вчитель.

— У гаманці покупця гроші... – він зробив паузу, подумав і посміхнувся:

— Так, у цьому випадку вони взагалі нічого не значать!

— Як же так? – здивувався учень. – Адже ми завжди говоримо про прибуток, підраховуємо витрати. Підприємство, в якому не звертатимуть уваги на гроші, просто збанкрутує!

— Ти правий, – сказав Учитель, – але ж ми говоримо про гроші в гаманці покупця! Доти, доки гроші лежать у його гаманці, це простошматочки паперу або металу. Людина може думати про те, що вона на них купить, але це в її голові, а не в гаманці! Потім вона купуєщось, але тільки те, що вона вважає більш цінним для себе, ніж гроші, які віддає. І вже коли вона несе покупку додому, то радіє тому,що отримала. Але це знову не гроші.

— Виходить, що гроші самі по собі нічого не значать?

—Звичайно! – посміхнувся Вчитель. – Я ж сказав, це – шматочки паперу або металу»

(автор притчі: Тадао Ямагучі, книга «Шлях торгівлі»).


Соціальний педагог – Міщенко Євгенія Юріївна


Привітання до дня св. Миколая

Автор: admin от 20-12-2016, 14:40


16 грудня 2016 року майстри виробничого навчання Борсук Р.В., Грамотіна О.Ю., класний керівник Денисенко Ю.В., учні груп АК-24, БК-25 відвідали Сумський спеціалізований дитячий будинок. Відвідування відбулося за сприяння старшого майстра Шейко О.С. Педагогічні працівники та учні нашого навчального закладу подарували дітям до свята святого Миколая м’які іграшки, миючі засоби, ліки та гарний настрій. Колектив дитячого будинку тепло зустрів гостей та познайомив з дітками, їх кімнатами для відпочинку, для проживання тощо. Приміщення дуже теплі, охайні, чисті, все створено по-домашньому. Спілкування з дітками та колективом відбулося у теплій, дружній атмосфері. Дітки та колектив дитячого будинку залишилися дуже задоволеними відвідуванням.

 

Майстер виробничого навчання

Борсук Р.В.

 

 

 

 


 

Виховна година: «Всі ми різні, але рівні»

Автор: admin от 6-12-2016, 15:13

Виховна година: «Всі ми різні, але рівні»

 

6 грудня 2016 року до Міжнародного дня захисту людей з особливими потребами, соціальним педагогом було проведено просвітницько-розвиваючий захід для учнів навчального закладу з теми:«Всі ми різні, але рівні».

Мета проведеного заходу полягала в наданні учням інформації про зазначений захід, донести всю важливість допомоги дітям з особливими потребами; розвинути в учнів почуття милосердя та солідарності до людей з обмеженими фізичними можливостями; виховати в учнів толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями, а також доброзичливе відношення, вміння співчувати людині та бажання прийти на допомогу.

 

Соціальний педагог – Міщенко Є.Ю.

 

 

 

Лекція для дівчат на тему: «Ранні статеві відносини та їх наслідки. Засоби контрацепції»

Автор: admin от 15-11-2016, 16:02

15.11.2016 р. у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» дитячим лікарем-гінекологом Гіленко Жанною Онуфріївною та дерматовенерологом Берестовською Наталією Миколаївною була проведена лекція щодо ранніх статевих відносин та засобах контрацепції.

Метою проведеного заходу було проінформувати учнівський колектив жіночої статі про ризики раннього статевого життя, а також ознайомити із засобами контрацепції, за допомогою яких можна уникнути небажаної вагітності та хвороб, які передаються статевим шляхом.

Головне завдання проведеної лекції полягало у тому, щоб знизити процент захворювань, які передаються статевим шляхом.

Запропонована тематика, нажаль, є дуже актуальною і нагальною для підростаючого покоління, оскільки більшість юних дівчат необізнані щодо можливих захворювань при незахищених статевих відносинах та їх наслідках. Не всі батьки наважуються завести розмову зі своїми дітьми на досить делікатну тему, тому виховна служба і запросила відповідних фахівців, які надали потрібну інформацію відповідно віку наших учнів та відповіли на поставлені питання, які так турбували наших учениць.

Адміністрація висловлює велику подяку дитячому лікарю-гінекологу – Гіленко Жанні Онуфріївні та лікарю дерматовенерологу – Берестовській Наталії Миколаївні за проведену лекцію.

Соціальний педагог – Міщенко Є.Ю

 

 

 

«Я – першокурсник»

Автор: admin от 1-11-2016, 09:39
 

Молодь – це майбутнє будь-якої нації, будь-якої держави, адже саме з молодих починається все на світі. Ні для кого не таємниця, що найбільше неймовірно обдарованої молоді в Україні. Юнаки та дівчата  вже неодноразово доводили, що талановиті українці – талановиті у всьому! Це і музиканти, танцюристи, спортсмени, і майбутні кухарі, кондитери, продавці, бармени, офіціанти. Ті, які мають потенціал стати відомими зірками світового рівня, але, на жаль, поки не мають таких можливостей.

27 жовтня, о 14 год., в актовій залі Центру відбувся щорічний фестиваль-конкурс «Я – першокурсник». Із самого початку було зрозуміло, що усі групи поставилися до підготовки максимально відповідально.

Мета фестивалю-конкурсу – виявити, розкрити, допомогти та сприяти розвитку талантів наших учнів, надати їм можливості проявити свою індивідуальність, краще пізнати себе. Програма-максимум цього заходу полягає у тому, щоб таланти розвивалися упродовж навчання, радували своїми виступами зі сцени навчального закладу, а, можливо, й досягали більшого.

Конкурс складався з двох частин:

1) виставка осінніх композицій з природного матеріалу з презентацією;

2) номери художньої самодіяльності навчальних груп.

Честь розпочати програму була надана учням навчальної групи АК-14, які своїм виступом зірвали оплески та встановили високу планку. Однак, усі наступні виступи були анітрохи не гіршими, тому овації зали не стихали ні на мить. Неймовірні танці, потужні співочі голоси – усе це різнобарвним святковим калейдоскопом розкочувалось сценою, не залишаючи осторонь абсолютно нікого.

Учасники проявили креативність, винахідливість та цілеспрямованість, щоб фестиваль став гарним початком їх творчого шляху в Центрі.Цього року журі фестивалю побачило неймовірну кількість талановитих учнів!

Після завершення свята відбулося традиційне нагородження переможців солодкими призами. Директор навчального закладу Василь Миколайович привітав учнів з першим великим святом та побажав, щоб усі подальші роки їх навчання були сповнені такої ж неповторності!

            За оцінкою компетентного журі кращими серед кращих стали:

                        І місце            -           група БОФ – 14;

                        ІІ місце          -           група АКОФ – 17;

                        ІІІ місце         -           група АК – 15.

 

 

 

 

 

 


 

 

 


 


 

Останній дзвоник

Автор: admin от 1-07-2016, 08:38


30.06.2016 року пролунав «Останній дзвінок» у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу». Учні завершили навчання, отримали атестати про повну загальну середню освіту та дипломи кваліфікованого робітника за відповідною професією і вирушили у самостійне життя. Деякі учні вирішили продовжити навчання у вищих навчальних закладах, деякі стали на шлях подружнього життя, а решта випускників влаштувалися на роботу за професіями:

- кухар;

- кондитер;

- бармен;

- офіціант;

- продавець продовольчих та не продовольчих товарів.

 

Адміністрація та педагогічний колектив бажають всім випускникам натхнення в подальшому житті, досягнення високих вершин та знайти своє місце в подальшому житті. Нехай вам щастить дорогі наші випускники!

 

 

 

 

 

 

 


 


 

«Науковий пікнік»

Автор: admin от 25-05-2016, 08:20


21 травня у Сумському палаці дітей та юнацтва в рамках Днів Європи за ініціативи Центру європейських ініціатив та підтримки Сумської міської ради відбувся безкоштовний ярмарок інтерактивної та наочної пропаганди сучасних досягнень науки і виробництва, який має назву «Науковий пікнік».

Для сумчан – це була чудова можливість дізнатися про історію європейських наукових винаходів, що були представлені учасниками 28 євроклубів міста та області, та ознайомитися з винаходами команд учнів ПТНЗ та шкільної молоді.

Організатори переконані, що лише залучення до науки підвищить інтерес молоді до якісної освіти. А яскраві, зрозумілі лабораторні дослідження мають цьому лише сприяти. Аби ж кожен, хто завітав на «Науковий пікнік», з користю провів час, у рамках проекту організатори заходу познайомили містян із вченими із різних країн. «Живі фігури» вчених вільно пересувалися по палацу, спілкувалися із гостями, розповідаючи цікаві факти про винаходи своєї країни.

Працював і «Парк інтерактивних атракціонів». Тут євроклуби в ігровій формі інформували про певну країну, наводячи нові факти про неї. Бажаючі ж моглидолучитися до дійства, взявши участь у квестах, вікторинах, інтелектуально-спортивних іграх, майстернях та інших видах інтерактивних атракціонів. У «світовій лабораторії винаходів» учасники Наукового пікніка відтворювали важливий винахід людства однієї із країн.

А завдяки «відкритому мікрофону» запрошені гості та зареєстровані заздалегідь учасники мали змогу розказати громаді міста про європейську інтеграцію. Наостанок, о 14.00, сумчани моглипоспілкуватися із «живими книгами» – людьми, які презентували власні непересічні історії.

Державний навчальний заклад «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» презентував Італію. Учениці з професії «Продавець» продавали пряники, виготовлені у формі Апеннінського півострова і розфарбовані кольорами італійського прапору, учні, які навчаються професії «Офіціант, бармен» пригощали всіх бажаючих смачними яскравими італійськими безалкогольними коктейлями, майстри виробничого навчання Борсук Р.В. та Коваль А.В. провели майстер клас з приготування равіолі та інших традиційних італійських страв.

Ятки, на яких були розташовані товари виготовлені нашим навчальним закладом та профорієнтаційні матеріали, постійно «атакували» учасники  та гості «Наукового пікніка». Всі бажаючі отримали необхідну інформацію про наш навчальний заклад, професії, рівні підготовки і т.д.

Захід був проведений на високому організаційному та інформаційному рівнях. Всі бажаючі поринули на декілька хвилин у яскравий світ італійських страв та вишуканих італійських коктейлів, мали можливість поспілкуватися з учасниками Міжнародного конкурсу «Wellness Food and Beverage. Casargo – 2016», дізнатися багато цікавих фактів про життя Італії та італійців.

 

 

 


 

 

 

 

Учень року

Автор: admin от 25-05-2016, 08:14


19-20 травня 2016 року у м. Конотоп відбувся конкурс «Учень року – 2016» під девізом «Профосвіта була, є і буде!» ДПТНЗ «Конотопське ВПУ» надзвичайно гостинно відкрило двері для всіх учасників. У цьому конкурсі взяли участь 24 навчальні заклади. Серед них Вище комерційне училище Національного торговельно-економічного університету м. Київ, ДПТНЗ «Професійний аграрний ліцей» м. Кобиляки Полтавської області, ДПТНЗ «Щорське вище професійне училище лісового господарства» м. Щорс та інші.

Програма конкурсу передбачала: виставку-презентацію «Мій навчальний заклад», візитна картка «Дозвольте відрекомендуватися», експромт «Моя позиція», «Світ моїх захоплень» і останній конкурс «Я – патріот України».

За результатами проведених конкурсів учень нашого навчального закдаду Співак Микола, група БК-15, став переможцем та був названий «гордістю професійно-технічної освіти». Директор Навчально-методичного центру у Сумській області Олена Миколаївна Чхайло вручила Миколі диплом, цінні подарунки і побажала подальшого професіного зростання.

 

 

 


 


 

"Сходинки духовності"

Автор: admin от 25-05-2016, 08:09


17 травня 2016 року в приміщенні актової зали Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся Х ювілейний фестиваль дитячої творчості "Сходинки духовності".

Фестиваль проводиться серед загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, шкіл-інтернатів області, в яких викладається предмет чи проводяться факультативи, курси з предметів морально-духовного спрямування: «Християнська етика в українській культурі», «Основи християнської етики», «Етика духовні засади», «Біблійні історії та християнська етика» та інші.

Організатор Фестивалю: Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, громадські організації та релігійні конфесії.

Фестиваль проводиться 1 раз на рік з метою забезпечення морально-етичного виховання учнівської молоді, подолання морально-духовної кризи суспільства, поєднання зусиль держави, громадянського суспільства, Церкви у створенні високодуховного середовища через популяризацією основ християнського світогляду.

Основними завданнями Фестивалю є:

·        популяризація впровадження предметів та курсів морально-духовного спрямування;

·        ознайомлення з основами християнського світогляду, християнськими духовними морально-етичними і культурними надбаннями українського народу в літературі та мистецтві;

·        формування моральних норм і цінностей на основі традиційного для України християнського вчення.

Професійно-технічні навчальні заклади беруть участь у фестивалі вдруге. У минулому році учасниками були представники 16-го училища. У 2016 році вперше участь у фестивалі взяли наш Центр і центр ПТО (№2). Перемогу здобув колектив Глухівської школи-інтернату. Усі учасники заходу отримали смачні продуктові набори та набори з подарунками.

 

 

 

 

Чорнобиль не має минулого

Автор: admin от 27-04-2016, 06:36

Ти відомий сьогодні кожному –

Не ім’ям своїм, а бідою.

Тою вулицею порожньою

Понад прип’ятською водою…

Мій Чорнобиль! Зелений пагорбе!

У якому ти жив сторіччі?

Запеклись перестиглі ягоди,

Наче кров, на твоїм обличчі.

26 квітня 1986 року почався відлік Чорнобильської катастрофи. Вона вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом незвіданої біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління.

            Учні  нашого навчального закладу разом з головою комісії класних керівників Одеською А.І. та бібліотекарем Центру Нікіфоровою Т.В. провели тематичний  виховний захід ,,Дзвони Чорнобиля’’. Під музичний супровід із болем в очах ведучі згадали події тридцятилітньої давнини. Учні нагадали присутнім сумну статистику жертв аварії на ЧАЕС. Біль відгукнувся болем у серцях мільйонів людей. Наша країна вперше відчула на собі таку грізну силу як ядерна енергія, що вийшла з-під контролю. Чорнобиль став грізним попередженням для людини, яка глузливо знущається над природою.

А.І.Одеська наголосила присутнім, що завжди необхідно пам’ятати про те, що коли помирає пам’ять про минуле, то це минуле може повторитися.  Хвилиною мовчання вшанували героїв, які першими кинулись у пекло вогню і залишились там навіки, а також тих, які померли від хвороб, спричинених радіацією. Час  невблаганний. Спливають роки, сплітаючись у десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається найбільшим горем для нас, українців. Ця трагедія  увійде в історію, в усі хроніки людства як невигойна рана на тілі України. Надто дорого заплатили і платимо за Чорнобиль. Це нам усім пересторога: опам’ятаймося, доки ще не пізно!

Статтю підготувала  А.І.Одеська

 

 

Стежками історичного минулого Батурина

Автор: admin от 22-04-2016, 09:38
 


19 квітня учні груп АК-14, АК-15, АК-35 ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» разом з викладачами та майстрами виробничого навчання відвідали Національний історико-культурний заповідник «Батурин – Гетьманська столиця», який представлений видатними історичними пам’ятками України: «Цитадель Батуринської фортеці», краєзнавчий музей, будинок генерального судді Василя Кочубея, палац Кирила Розумовського – останнього гетьмана України та його Воскресенську церкву-усипальницю, мальовничі парки і алеї пов’язані із життям гетьмана Івана Мазепи та багато іншого.

Учні поринули в історичні події становлення держави Україна періоду 17-19 століть та ознайомилися з життям та побутом українців древнього Батурина.

Учні Центру були вражені історичними подіями минульщини, зацікавлено слухали розповідь екскурсовода, насолоджувались краєвидами, бальними та банкетними залами гетьманів, з цікавістю розглядали наряди видатних історичних постатей, загадували бажання біля дуба закоханих. З гарним настроєм учні Центру повернулися додому мріючи про нову екскурсію стежками рідної України.

 

 

 

 

 

 

 

Статтю підготувала класний керівник групи АК-15

Коновалова Ірина Анатоліївна

 

 

Виховна година «Тобі обирати: тверезий спосіб життя чи деструктивний»

Автор: admin от 30-03-2016, 06:41

29 березня 2016 року в Актовій залі Центру відбулася виховна година для учнів 1-ІІІ курсів на тему «Тобі обирати: тверезий спосіб життя чи деструктивний».

На превеликий жаль зазначена тема є актуальною і проблематичною. Тому саме в цей тяжкий і швидкоплинний час потрібно говорити і доносити до свідомості підлітків всю ту страшну правду про шкідливість алкогольних напоїв. Ми помилково вважаємо, що випита  чарка горілки чи бокал іншого напою, принесе нам море позитиву та допоможе забути про особисті проблеми і переживання. Та ми забуваємо, що один проведений вечір  у гарній компанії, може фатально зашкодити здоров’ю.

Зазначена виховна година  була проведена з метою проінформувати учнів щодо пагубного впливу на організм людини алкогольних речовин.

Автор статті : соціальний педагог Міщенко Є.Ю.

 

 

 

 


 

Виховна година «Неоголошена війна. Щоденник пам’яті»

Автор: admin от 16-03-2016, 10:42

15 березня 2016 р. в актовій залі Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбулася виховна година на тему «Неоголошена війна. Щоденник пам’яті» для учнів І-ІІІ курсів. Під час цього заходу вихованці зустрілися з сумчанами-учасниками АТО: Бондаренком Артемом, Анатолієм Антоновим та Володимиром Мартиненком. Володимир пройшов шлях від Майдану до Пісок і Дебальцевого, Артем та Анатолій – учасники героїчного спротиву в Донецькому аеропорту та Пісках.

Вони розповіли дітям про себе, про свої родини, про службу, про бойових товаришів, про героїзм простих українських хлопців, про участь у військових діях. Учні зацікавлено слухали, задавали питання. Наприкінці заходу всі присутні подякували воїнам за цікаву розповідь та побажали їм успіху. Після заходу учні навчального закладу спілкувалися з воїнами, фотографувалися, брали автографи.

 

   

 

Кіноперегляд стрічки "Дебальцево"

Автор: admin от 2-03-2016, 13:07

29 грудня 2016 року учні Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відвідали кінотеатр «Дружба» для перегляду документальної кінострічки з величезним патріотичним підґрунтям «Дебальцево».

Дружній колектив груп І курсу переглянувши дану кінострічку та вийшовши з кінотеатру ще довго був під враженням.

― «Дуже важко усвідомлювати, що «десь там» наші співвітчизники гинуть від рук російського агресора. І все, чим ми можемо допомогти – це малочислені волонтерські програми», – перші слова старости групи АК-15 після перегляду кінофільму.

 

    


 

Випускний вечір

Автор: admin от 18-01-2016, 10:08

15.01.2016 року, в нашому навчальному закладі відбувся святковий захід з нагоди випуску учнів АКОФ-47з Центру. На святковий захід, що був наповнений піснями, танцями, позитивними емоціями та душевним запалом, були запрошені батьки, друзі, найближчі родичі наших вихованців. Традиційне боже благословення на щасливу дорогу і долю, майбутні кухарі та офіціанти почули від отця Анатолія, який своїм теплим словом подарував надію на краще майбутнє кожного з випускників!!!

 

 

 

 


 

Екскурсія до Львова

Автор: admin от 11-01-2016, 11:44
7-го січня учні  ДНЗ «Сумського центру ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» здійснили подорож до одного з найгарніших міст Європи – до древнього Львова.

    

 

   


 

 

 

День Святого Миколая

Автор: admin от 17-12-2015, 15:14


17.12.2015 року в навчальному закладі відбувся виховний захід до Дня Св. Миколая для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Метою проведеного заходу було ознайомлення учнів з історією цього свята, його глибинними коріннями та національною значущістю, оскільки свято Св. Миколая є приємним та радісним.

 Керівник художньої самодіяльності Атаманчук В.О. разом з учнями нашого Центру, підготували невеличкий концерт для дітей-сиріт, який розпочався ознайомленням з історією цього свята. Потім учасники художньої самодіяльності подарували пісні та щедрівки у власному виконанні, які зігріли не тільки серце, а й душу кожної присутньої дитини.

            З нагоди свята директор Центру Денисенко В.М., привітав гостей нашого заходу та подарував солоденькі подаруночки від Св. Миколая.

Проведений захід мав важливе виховне значення, оскільки такі якості, як співчуття, допомога ближнім  є вагомим стимулом розвитку  та самовдосконалення для кожного з нас.

 

 

 

вул. Роменська, 96,
м. Суми-2, Україна, 40002.

splxtt@ukr.net