Зробити домашньою|Додати до обраного
 
 

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ – ОСНОВНИЙ ДОКУМЕНТ НА ВСІ ЧАСИ

Автор: admin от 14-12-2018, 16:33

Цьогорічний Всеукраїнський тиждень права ювілейний. Ось уже десятиліття поспіль, починаючи з 2008 року, в Україні в ці дні активізується правопросвітницька діяльність органів юстиції, громадських активістів, правозахисників.

Нинішній Всеукраїнський тиждень права особливий ще й тим, що  світова спільнота відзначає 70-річчя Загальної декларації прав людини – першого і основного документа в історії людства, в якому чітко сформульовані положення про права людини.

30 статей, які викристалізувалися в результаті роботи над кожним реченням кращих правників, політиків різних країн та національностей після Другої світової війни, стали основою для багатьох міжнародних документів, національних конституцій, інших законів, що гарантують права людини. Вона стала тим першоджерелом, з якого народжуються сучасні  документи, що гарантують права людей.

Книга рекордів Гіннеса описує Декларацію як «найбільше перекладений документ» у світі. І це не випадково. Декларація послужила основою для двох обов'язкових пактів ООН про права людини: Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та Міжнародного Пакту про економічні, соціальні та культурні права. Принципи декларації викладені в міжнародних договорах, таких, як  Міжнародна Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, міжнародна Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, Конвенція Організації Об'єднаних Націй проти катувань, і багато інших.

Інтерес до Декларації прав людини не зменшується, він – зростає, адже немає більшої цінності, ніж права людини.

Права людини, їх захист, підвищення правової освіти громадян – ось три основоположні завдання, які покладаються на органи юстиції за важливим напрямом – правопросвітництво. Ми прагнемо максимально надавати громадянам інформацію про їхні права, навчити захищати свої права. Варто відзначити, що потужна хвиля інформаційної роботи, здійсненої під час реалізації загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» не була марною. Кожен напрям цієї роботи мав конкретне наповнення, за кожним сказаним словом – велика практична робота.

Без сумніву, це важливо для сьогоднішнього етапу розвитку України, це посіяні зерна довіри до права  для молодого покоління, які зарясніють врожаями вже в недалекому майбутньому.

Обласний семінар соціальних педагогів

Автор: admin от 14-12-2018, 09:44

11 грудня 2018 року у державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі  та ресторанного сервісу» відбулося засідання обласного методичного об’єднання  соціальних педагогів закладів вищої та професійно-технічної освіти з теми: «Резилієнсний підхід в організації соціально-педагогічної допомоги учням в умовах освітнього закладу».                                                                                    

     У ході інтерактивної взаємодії методисти навчально-методичного центру психологічної служби  комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Растроста А.Б. та Гавриленко С.О. відпрацювали з учасниками тренінгу технологію підвищення психологічної компетентності фахівців з питань розвитку життєстійкості/стресостійкості в дітей в умовах освітнього закладу, напрацювали арсенал технік педагогічного спілкування,  сприятливих для створення безпечного освітнього простору, окреслили коло завдань та методи роботи соціальних педагогів з дітьми, які зазнали впливу травмуючої події, особливості надання їм психосоціальної підтримки. 

 

Соціальний педагог Слюсаренко А.В., практичний психолог Громова В.І.

   


Вітаємо збірну команду Центру з волейболу із зайнятим ІІІ місцем у залік ХХХІІІ обласної спартакіади серед учнів ЗП(ПТ)О

Автор: admin от 12-12-2018, 18:58

Вітаємо збірну команду Центру з волейболу із зайнятим ІІІ місцем у залік ХХХІІІ обласної спартакіади серед учнів ЗП(ПТ)О

Чорнобиль не має минулого

Автор: admin от 12-12-2018, 18:56

11 грудня 2018 року в групі АКП – 16 пройшов виховний захід. Чорнобиль не має минулого присвячений Дню вшанування учасників учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, який щорічно відзначається 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим електроблоком.

Ця пам`ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум`ятиме чорним вогнищем скорботи.

Час ніби поділився на дві частини – до 26 квітня1986 року і після нього. Цим частинам в народі вже дано назву – два кольори часу.

Два кольори мої, два кольори.

То не любов і не журба як в пісні.

Свої Чорнобиль має кольори:

Весна і сонце – до і горе після.

27 квітня 1986 року для участі в ліквідації аварії було залучено1185 працівників міліції,99 пожежників, 850 військовослужбовців внутрішніх військ.

У 30-ти кілометрову зону навколо ЧАЕС почали прибувати фахівці, яких відправляли для проведення робіт на аварійному блоці та навколо нього, а також військові частини. Пізніше їх стали називати ліквідаторами аварії. Вони працювали в небезпечній зоні. Ті, хто набрав максимально допустиму дозу радіації, віїжджали, а на їхні місця приїжджали інші, основну частину робіт було виконано упродовж 1986 – 1987 рр. В них взяли участь приблизно 240 тисяч осіб. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки 600 тисяч.

У проведенні заходу прийняли участь учні групи АКП – 16: Войцик Діана та Чумаченко Владислав. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам`ять всіх загиблих ліквідаторів.

 

Бібліотекар Нікіфорова Т.В. 

 

   

Профорієнтаційна компанія продовжується

Автор: admin от 7-12-2018, 00:00

ДНЗ «СЦ ПТОХТТ та РС»  надзвичайно зацікавлений в якісному наборі учнів на 2019-2020 н.р на перший курс. Ми впевнені, що серед учнів випускних класів шкіл єбагато талановитих та здібних дітей, які бажають освоїти професії сфери обслуговування. Для того, щоб проінформувати абітурієнтів 2019 року про переваги професійно технічної світи, команда профорієнтаторів ДНЗ «СЦ ПТО ХТТ та РС»  відвідує школи міста з цікавою програмою  презентації навчального закладу та професії. Цікаві майстер класи було проведено протягом тижня у школах міста Суми.

14.12.2018р. ми відвідали виховну годину з профорієнтаційною тематикою у школі №25. Окрім нас про свій заклад розповідали вищі навчальні заклади сум та будівельний коледж, проте саме наш заклад сподобався учням найбільше. Вони зацікавилися майстер класами, скуштували смачну випічку та щиро спілкувалися з представниками Центру.

6.12.2018р. команди профорієнтаторів відвідала школу №4. На заході були присутні учні 9-го та 10-го класів. Діти переглянули відео про центр, ознайомилися з професіограмами спеціальностей « продавець», кухар,офіціант та ін... Особливо захоплюючи був майстер клас по декоративному оформленні різдвяних пряників.

Сподіваємося, що позитивні враження та гарні емоції запам’ятаються учням надовго і більшість з випускників цих шкіл стануть учнями нашого Центру. З радістю запрошуємо на навчання!!!

    

фестиваль «Вареник Шостка фест»

Автор: admin от 6-12-2018, 00:00

5.12.2018 р. в стінах Шосткінського ВПУ відбувся щорічний фестиваль

«Вареник Шостка фест», де учні ДНЗ «Сумський центр професійно технічної освіти харчових технологій торгівлі та ресторанного сервісу» навчальної групи БК-15 Захаров Єгор, БК-25 Крещік Антон у кваліфікації «майбутній професіонал». Згідно умов фестивалю необхідно було приготувати три порції вареників за власною рецептурою та здивувати відвідувачів вишуканістю та креативом під час їх подачі.

         Під час фестивалю панувала дружня атмосфера, де приймали участь кращі учні-кухарі. Різноманіття вареників вражало гостей та учасників фестивалю. Кожен з номінантів був обмежений в часі. Відводилося 2 години для приготування та презентації страви.

         Темою нашої презентації була вечеря у теплому родинному колі, а родзинкою нашої команди «Браві козаки» було поєднання креативних ідей кухнів різних народів світу. Це і французький Прованс (пряна солома з цибулі -порей), сучасна українська( гостро – солодкий соус з моркви) та азіатська кухня (форма заліплювання вареників та використання бамбукової пароварки). Для начики вареників використали традиційну сировину з ускладненою технологією (м’ясний мус). В ході командної роботи «Браві козаки» продемонстрували свою майстерність на високому рівні. Працюючі виважено, професійно, креативно, як навчили майстри в/н ДНЗ Мірзажалолова Ю.О., Грамотіна О.Ю., учні показали витвір кулінарного мистецтва української кухні. Запрошуємо Вас поринути у кулінарну феєрію смаку! Смачного.           

 

       

Увага увага увага! Вже відкриті нові професії!!!

Автор: admin от 5-12-2018, 20:01

 « Агент з постачання. Адміністратор » - 

це фахівець  з організації матеріально-технічного забезпечення і вантажно-розвантажувальних робіт, який знає правила і порядок приймання і відправлення вантажів, замовлення контейнерів і транспортних засобів, оформлення документів на одержані і відправлені вантажі; номенклатуру і норми витрат сировини, матеріалів та інших товарно-матеріальних цінностей, умови їх зберігання і транспортування. Здійснює роботу з якісного і ефективного обслуговування відвідувачів, консультує їх із питань, які стосуються товарів і послуг, які надає підприємство, організація.

Повинен знати: основи організації матеріально-технічного постачання і вантажно-розвантажувальних робіт; правила і порядок приймання і відправлення вантажів, замовлення контейнерів і транспортних засобів, оформлення документів на одержані і відправлені вантажі; номенклатуру і норми витрат сировини, матеріалів та інших товарно-матеріальних цінностей, умови їх зберігання і транспортування, основи  організації  праці. Забезпечує роботу з ефективного і культурного обслуговування відвідувачів. Створює для них комфортні умови. Здійснює контроль за збереженням матеріальних цінностей. Консультує відвідувачів з питань наявних послуг. Вживає заходів щодо запобігання і ліквідації конфліктних ситуацій. Розглядає претензії, пов'язані з незадовільним обслуговуванням відвідувачів, і вживає відповідних організаційно-технічних заходів. Здійснює контроль за раціональним оформленням приміщень, стежить за оновленням і станом реклами в приміщеннях і на будівлі. Забезпечує чистоту і порядок у приміщеннях і на прилеглих до них територіях. Контролює додержання робітниками підприємства, установи, організації (далі - підприємство) трудової і виробничої дисципліни, правил і норм охорони праці, вимог виробничої санітарії і гігієни, протипожежного захисту. Інформує керівництво підприємства про наявні недоліки в організації обслуговування відвідувачів, вживає заходів щодо їх ліквідації, здійснює контроль за виконанням працівниками вказівок керівництва підприємства. Стежить за дотриманням нормативних документів, що стосуються адміністрування підприємства. Бере участь у формуванні управлінських рішень підприємства. Бере участь у здійсненні моніторингу ефективності стратегії підприємства. Подає пропозиції керівництву щодо покращення роботи підприємства. Робить замовлення необхідних для роботи ресурсів та контролює їх використання. Бере участь у налагодженні зв’язків з діловими партнерами. Контролює  своєчасне виконання договірних зобов’язань. Бере участь в організації та проведенні презентацій та переговорів. Бере участь у ціноутворенні на товари/продукцію/послуги підприємства. Веде оперативну звітність щодо роботи довіреного підрозділу. Працює над попередженням виникнення конфліктних ситуацій в колективі.

 

Повинен уміти: Одержувати за нарядами, заявками та іншими документами товарно-матеріальні цінності (сировину, матеріали, устаткування, комплектуючі вироби, інвентар, канцелярське приладдя тощо).

 Оформляти документацію на одержані і відправлені вантажі, замовляти контейнери і транспорт для їх перевезення.

 Виконувати позапланову закупівлю матеріалів.

 Відправляти товарно-матеріальні цінності за адресою підприємства або супроводжувати вантажі під час їх перевезення, забезпечувати їх зберігання, своєчасну доставку.

Перевіряти стан вантажу, вживати  заходів  щодо  заміни  матеріальних  цінностей  у  разі  виявлення  зовнішнього  браку.

Визначати  режим  перевезення  вантажів, які  швидко  псуються,  та  небезпечних  вантажів.

Стежити  за відповідністю  тари  вантажам, які  перевозяться,  розташуванням  вантажів  під  час  транспортування.

 Контролювати дотримання вимог охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт.

 Брати участь у реалізації заходів щодо підвищення економічної ефективності використання матеріальних ресурсів шляхом зниження витрат, пов’язаних з їх придбанням, доставкою і зберіганням.

 

 «Економка» - 

фахівець, який поєднує одне або кілька завдань по догляду за житлом, ведення гардеробу, приготування їжі з дорученнями роботодавця з питань, пов’язаних з організацією побуту та координацією роботи домашнього персоналу.           

Повинен знати:   основні поняття економіки ринкових відносин, основні   положення законодавства України про зайнятість, професійну підготовку, перепідготовку, працевлаштування, індивідуальну трудову діяльність, основи економіки, ведення сімейного (родинного) домашнього господарства, основи  професійної етики, службового етикету, психології сімейних відносин, державну мову, ділові та інші стилі літературного мовлення, сучасні вимоги до функціонального зонування та організації безпечної життєдіяльності сім’ї; куховарство, пекарство, приготування напоїв; основи дієтології; норми сімейної гігієни; товарні характеристики і показники якості продовольчих та непродовольчих товарів; правила купівлі, зберігання і використання харчових продуктів, напівфабрикатів, витратних матеріалів, змінних пристроїв тощо; правила організації і обслуговування прийомів, ділових, урочистих і святкових подій відповідно до норм і протоколу; Правила життєзабезпечення людини у приватному будинку, квартирі; санітарно-гігієнічні вимоги до помешкань і  приміщень; правила експлуатації електропобутових, організаційних та інших технічних засобів ведення домашнього господарства; норми застосування мийних та інших матеріалів для догляду за речами домашнього вжитку, меблями, предметами інтер’єру; норми і правила охорони праці, безпечного ведення робіт у сімейному господарстві; правила поведінки у можливих екстремальних ситуаціях, забезпечення недоторканості майна, використання охоронної, протипожежної, інформаційної та іншої сигналізації, замків, засувів завіс, ґрат.

Повинен уміти: забезпечує процеси ведення домашнього господарства сім’ї (родини) роботодавця. Застосовує режими господарювання за вимогами науково та практично обґрунтованих стандартів, норм, правил та рекомендацій. Підтримує в сім’ї високу культуру відносин і комфортний психологічний клімат. Виконує  комплекс робіт відповідно до технологій, запроваджених у домашньому господарстві. Доглядає, чистить, прибирає, пере, обробляє згідно з вимогами гігієни та санітарії предмети домашнього вжитку, речі, тощо, враховуючи функціональне зонування помешкання та інших приміщень. Складає меню на тиждень з денним розподілом. Закуповує  продукти харчування та інші витратні матеріали, орієнтуючись на товарні характеристики та якісні показники. Застосовує сучасні  технології куховарства, пекарства, готування напоїв, опорядження їдальні. Готує страви, напої, випікати вироби з борошна з урахуванням індивідуальних особливостей, національних традицій, смаків, віку та стану здоров’я членів сім’ї. Подає страви і організовує сніданок, обід та вечерю. Допомагає у влаштуванні та проведенні сімейних свят, урочистих подій, прийомів. Використовує технічні засоби прибирання,чищення, прання, прасування, кондиціювання повітря. Забезпечує тепловий, світловий та інші режими мешкання. Виконує компаньйонські послуги. У разі необхідності надає долікарську допомогу. Дбає про здорове довкілля. Додержується правил охорони праці і безпечного та нешкідливого ведення робіт. Використовує в разі необхідності, охоронну, протипожежну та інші сигналізації і засоби ліквідування екстремальних ситуацій. Забезпечує недоторканість майна сім’ї, використовуючи системи замків, засуви, завіси, спеціальні пристрої.

 

 « Портьє » - 

фахівець, який несе відповідальність за правильну видачу і зберігання ключів від номерів, стежить за порядком у вестибюлі. Портьє повинен знати правила внутрішнього розпорядку в готелях, бронювання місць і розрахунків за проживання, прейскуранти на усі види послуг, приймати замовлення на додаткові послуги і здійснювати нагляд за їхнім своєчасним ви-конанням.

Повинен знати: правила користування і внутрішнього розпорядку у готелі; прейскуранти цін на номери, місця та платні послуги у готелі; правила прийому та обслуговування громадян України та іноземців; правила реєстрації та паспортно-візового режиму в готелях; розміщення і час роботи всіх служб готелю; порядок ведення журналів обліку осіб, які проживають у готелі, бронювання номерів (місць), складання відомості обліку руху номерів і місць, реєстрації національних документів іноземних громадян; порядок розрахунків з особами, які проживають у готелі; правила і норми охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та правила протипожежного захисту.

Повинен уміти: забезпечувати збереження, видачу та одержання особами, які проживають у готелі, ключів від номерів. Приймати і своєчасно вручати кореспонденцію, направлену на адресу осіб, які проживають у готелі. Інформувати про послуги, що надаються у готелі, приймати замовлення на ці послуги, контролювати своєчасність і якість їх виконання. За дорученням адміністратора вести журнал обліку громадян України та іноземців, реєструвати заявки на бронювання номерів (місць); оформляти дозвіл на поселення громадян за пред’явленням паспорта або іншого документа, що посвідчує особу. Повідомляти адміністратору оперативні дані про номери (місця), що звільняються. Наглядати за порядком у вестибюлі. Вживати заходів щодо вирішення конфліктів, що виникають при обслуговуванні проживаючих. Забезпечувати виконання діючих правил проживання і внутрішнього розпорядку у готелі. Надавати інформацію особам, які проживають у готелі з різних питань. Виконувати у разі відсутності адміністратора його функції.

 


1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Автор: admin от 1-12-2018, 20:09

З 1 грудня  1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’яВсесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.

Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, жодна акція не обходиться зараз без неї. Ця стрічка як символ розуміння СНІДу була задумана весною 1991 року.

 

З метою узагальнення знань учнів про ВІЛ/СНІД, зниження ризику ВІЛ – інфікування, формування толерантного ставлення до ВІЛ – інфікованих соціальним педагогом Слюсаренко А.В., практичним психологом Громовою В.І. та учнями груп: АК-25 Абдуллаєвим Арсеном, АК-14 Кучменко Марією, АК-35 Юлдашевою Кариною, Грищенко Владиславом та Устик Ольгою, АКП-16 Войцик Діаною був проведений виховний захід на тему: «Знати сьогодні, щоб жити завтра».

 


На заході учні дізналися про основні симптоми зараження ВІЛ, шляхи передачі захворювання та отримали знання щодо зменшення можливості інфікування.   

Життя — це цінність. Цінуй його…

Життя — це любов. Насолоджуйся нею…

Життя таке чудове. Не марнуй його.

Це твоє життя. Борони його.

 

 

А.В. Слюсаренко, соціальний педагог

 

В.І. Громова, практичний психолог 

  

Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE 2018»

Автор: admin от 29-11-2018, 00:00

З  27 по 29 листопада 2018 року стартував всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE 2018» майстер виробничого навчання Богунова Марина  та учень групи АК-35 Расенко Микола представляли навчальний заклад на конкурсі з компетенції « Кулінарне мистецтво». У конкурсі приймали участь 22 області та м.Київ.  Кожен з учасників повинен був приготувати основну страву та десерт.

Для приготування страв учасники отримали  «чорний ящик».  Час приготування  скадав180 хвилин. Всі учні виконали свої роботи завчасно. Під час роботи учнів  журі проводили оцінювання у складі шеф-кухарів відомих Київських ресторанів та викладачів вищих навчальних закладів. Голова журі – майстер-кухар, суддя міжнародного класу, Грибов В’ячеслав. Всі учасники проявили високий професіоналізм та отримали сертифікати.

       

Радість спілкування з поетом

Автор: admin от 28-11-2018, 21:22

27 листопада 2018 року учні та педагоги ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відвідали творчу зустріч «Мій листопад» з поетом, перекладачем, заслуженим журналістом України, головою Сумської обласної організації Національної спілки журналістів України Олександром Вертілем.
Прекрасний світлий зал Сумської обласної філармонії наповнився щирими привітаннями, гарними українськими піснями та поезіями ювіляра О. Вертіля. У програмі взяли участь заслужений діяч мистецтв України Валерій Козупиця, заслужений співак України Леонід Матвієнко, заслужений працівник України Євгеній Радченко. На сцені та у залі панувала дружня атмосфера. Було багато позитивних емоцій, квітів та якісної української поезії.
Наша творча група зацікавлених надзвичайно рада з того, що долучилася до святкування цієї знаменної події.
Зичимо улюбленому поету «многая літа», здоров’я, щастя, родинного тепла та нових творчих звершень.

Наталія Матвієвська,
організатор екскурсії до філармонії, 
викладач української мови та літератури

     

Вітаємо переможців інтелектуальних змагань!

Автор: admin от 28-11-2018, 21:16

22 листопада 2018 року на базі Сумського центру професійно-технічної освіти підбиті підсумки ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів серед учнів закладів професійно-технічної освіти області.
За перемогу змагалися 4 учня ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу».
За результатами роботи журі визначено переможців інтелектуальних змагань з чотирьох навчальних предметів. Катерина Петрова, учениця групи АКОФ-37, виборола ІІІ місце з історії України (викладач Алла Одеська), а
Олексій Петренко, учень групи АКП-36, посів ІІІ місце з математики (викладач Наталія Дзябенко);
Вітаємо учнів з перемогою, бажаємо і надалі зростати інтелектуально та творчо, відкриваючи нові грані наук!
Висловлюємо щиру вдячність викладачам та зичимо, щоб супутниками усіх починань були успіх та удача!

Ганна Черкай,
заступник директора з НР

 

Оголошення!

Автор: admin от 28-11-2018, 21:10
Запрошуємо всіх бажаючих узяти участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості серед учнів закладів професійної-технічної освіти у 2018-2019 навчальному році в номінації «Література» на тему «Духовні святині рідного краю». 
До розгляду в конкурсі приймаються авторські літературні твори будь-якого жанру, які раніше не подавалися до інших творчих конкурсів.
Чекаємо талановитих учнів та педагогів із власними напрацюваннями до 10 грудня 2018 року. Звертатися до викладача української мови та літератури Наталії Михайлівни Матвієвської (кабінет заступника директора з НВихР).
Подані роботи будуть розмішені на сторінках альманаху ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» – «Кетяг талантів».
До оформлення збірки закликаємо долучитися юних художників Центру. Надавайте авторські малюнки на тему «Духовні святині рідного краю».
Альманах «Кетяг талантів» буде презентовано у нашому навчальному закладі та подано на розгляд журі обласного конкурсу.

Бажаємо успіхів та чекаємо на майбутніх переможців!

 

Оголошення!

Автор: admin от 27-11-2018, 21:09
11, 12 січня 2019 року у конгрес-центрі СумДУ (вул. Покровська, 9/1) відбудеться зимова Бізнес-школа СумДУ "Youth&Business" (молодь та бізнес). У програмі багато цікавого та корисного для юних бізнесменів. Для участі необхідно пройти on-line реєстрацію до 20 грудня 2018 року на сайті http://yb.sumy.ua/.

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь!

https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fyb.sumy.ua%2F%3Ffbclid%3DIwAR15xu35FCksFuIFrBWJ4PbzJzZTu1gEyfEV-2g0MKZOzrj6C2n5LFbWVYI&h=AT2jpblbzbiIDNP4Frm6l1scJZ923sd0QvXkPq3gb2Y60Eihf4kF9oXpe_TrVZ-TeYMGj5b5fMK_0__bciASkkH9LFNvu2p7xNvUxZ2B8B1IDsWB1b-OExstVAMHQ93GNF31vMOHE49wFGEhFWaNbxJKc3GITmVK58rsQw

Закликаємо всіх небайдужих допомогти Андрію!

Автор: admin от 27-11-2018, 21:08


Адміністрація та колектив ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр ПТО» звертається до всіх небайдужих людей, колег та учнів навчальних закладів з проханням допомогти у лікуванні страшної хвороби (гострий лейкоз) нашому учню ІV курсу Зінченку Андрію. Фінансова підтримка дуже необхідна. Без вашої допомоги родині буде дуже складно.

Реквізити для надання допомоги
номер картки Приватбанку
5168757381770645
отримувач Дмитренко Алла Іванівна (мати)
Щиро вдячні за допомогу

стартував всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE 2018»

Автор: admin от 27-11-2018, 00:00

З  27 по 29 листопада 2018 року стартував всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE 2018» майстер виробничого навчання Богунова Марина  та учень групи АК-35 Расенко Микола представляли навчальний заклад на конкурсі з компетенції « Кулінарне мистецтво». У конкурсі приймали участь 22 області та м.Київ.  Кожен з учасників повинен був приготувати основну страву та десерт.

Для приготування страв учасники отримали  «чорний ящик».  Час приготування  скадав180 хвилин. Всі учні виконали свої роботи завчасно. Під час роботи учнів  журі проводили оцінювання у складі шеф-кухарів відомих Київських ресторанів та викладачів вищих навчальних закладів. Голова журі – майстер-кухар, суддя міжнародного класу, Грибов В’ячеслав. Всі учасники проявили високий професіоналізм та отримали сертифікати.

 

      

Екскурсія до бібліотеки

Автор: admin от 26-11-2018, 21:01

23 листопада 2018 року учні Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відвідали виховний захід «Запали свічку пам’яті» у обласній науковій бібліотеці. Учні мали змогу дізнатися про достовірні факти голодомору 1932-33 років. Під час голодомору знищено українців 10 млн. 63 тис. Для порівняння сучасне населення Данії 5,2 млн., Австрії 8 млн., Бельгії 10 млн. Протягом голодомору зникла ціла європейська країна… Наша країна… 
Вимирали селами, першими – діти. Так радянська влада вбивала українське село – незалежне, працьовите, заможне…, аби перетворити на слухняне «радянське село» – без традицій, мови, культури. На землі померлих селян перевозили нових з московщини…
Висновки Спеціальної комісії Конгресу США з питань дослідження голодомору 1932-1933 років в Україні. 19 квітня 1988р.: «Сталін та його оточення здійснили геноцид проти українців».

Вікторія Громова,
практичний психолог Центру

      

Запали свічку пам’яті!

Автор: admin от 22-11-2018, 17:14
Як відомо, в Україні тривають меморіальні заходи з нагоди 85-их роковин Голодомору 1932-33 років. Традиційно в четверту суботу листопада, яка припадає в цьому році на 24 листопада, пройде Всеукраїнська акція "Запали свічку пам'яті". Кожен бажаючий запалює вдома свічку та ставить її на вікно ввечері в суботу 24 листопада о 16:00.

Закликаємо всіх небайдужих запалити свічку і таким чином вшанувати понад 10 мільйонів жертв Голодомору 1932-33 років.

 

«Дари осені»

Автор: admin от 20-11-2018, 16:48
20 листопада 2018 року у ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбувся традиційний осінній ярмарок «Дари осені». У холі Центру розмістилися осінні експозиції із овочів, фруктів, квітів, листя та запашної випічки на осінню тематику. 
Гостей свята розважали привітні ведучі учні групи АКП-16 Корабельський Влад та Фоменко Ліза. Концерт та виставка проходили у рамках конкурсної програми. Журі оцінювало експозицію з дарів осені, презентацію своїх виробів та виступи дівчат-претенденток на звання Міс-осінь. У заході взяли участь 13 груп. 
 ІІІ місце отримала група АКОФ-17
 ІІ місце – група АКП-46
 І місце розділили між собою 2 групи: АК-14 та АК-25.
У конкурсі Міс-осінь взяли участь 5 учениць: 
 група АК-14 Кучменко Марія – порадувала всіх українською піснею;
 група АК-15 Діана Жмакіна – прочитала поезію про осінь;
 група АКП-46 Аліна Романенко представила осінній наряд у багряних кольорах та прочитала вірші;
 група АКОФ-17 Лєра Кривонос презентувала експозицію групи та представила сучасний танок;
 І місце отримала Кудакова Марина з групи АК-25, яка в українському вінку читала вірші про осінь та приємно вразила всіх присутніх оригінальним танцем на роликових ковзанах. 
Свято пройшло з позитивними емоціями, радісними піснями та щасливими посмішками учасників. «Побільше б ще таких гарних свят, солодощів та музики», – сказав учень групи АК-14 Тан-Чун Владислав.

Арсен Абдулаєв,
представник журі від учнівського самоврядування
 
                         

Увага! Увага! Громадяни! Не втрачайте пильність!

Автор: admin от 19-11-2018, 14:03
Громадяни! Не втрачайте пильність! Управління Служби безпеки України в Сумській області попереджує: марна трата часу при загрозі вибуху може призвести до людських жертв! 
У разі виявлення особою підозрілого предмета, що за зовнішнім виглядом може бути вибуховим пристроєм, необхідно:
1. Негайно повідомити чергову частину Управління Служби безпеки України (0542) 607-490, 600-069, 610-069
2. Не торкатися підозрілого предмета.
3. Організувати евакуацію людей (при потребі).
4. Дотримуватися вказівок спеціалістів вибухотехніків.
Бережіть себе!
 

Струни мистецтва для робітничої молоді

Автор: admin от 19-11-2018, 14:01

18 листопада 2018 року учні та педагоги ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відвідали Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна, де було презентовано концерт Національного академічного оркестру України. 
Учні та керівники груп мали можливість насолодитися живою симфонічною музикою та чудовим українським співом Наталії Николаїшин.
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України – один із найбільш відомих у Східній Європі симфонічних колективів. Знаний до 1994 року, як Державний симфонічний оркестр України, колектив був створений 25 листопада 1918 року.
Національний симфонічний оркестр України завжди був і залишається творчою лабораторію українських композиторів, диригентів і солістів. Репертуар оркестру складають усі симфонії Бетховена, Брамса, Шуберта, Брукнера, Малера, Чайковського, Рахманінова, Скрябіна, Прокоф’єва, Шостаковича, Лятошинського, Мартіну, симфонічні твори від епохи бароко до сучасного авангарду, акомпанементи інструментальних і вокальних творів. 
За роки незалежності України оркестр успішно гастролював у Австралії, Австрії, Бахрейні, Бельгії, Білорусі, Великобританії, Гонконзі, Данії, Ірані, Іспанії, Італії, Казахстані, Канаді, Китаї, Кореї, Лівані, Нідерландах, Німеччині, Об’єднаних Арабських Еміратах, Омані, Польщі, Португалії,Словаччині, Сполучених Штатах Америки, Франції, Чехії, Швейцарії, Японії. Художній керівник і головний диригент оркестру – Володимир Сіренко, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. Генеральний директор колективу – Олександр Горностай.
Ми надзвичайно щасливі ,що змогли долучитися до прекрасного та насолодитися музикою цього сторічного оркестру.

Наталія Матвієвська,
заступник директора з НВихР

      

Кращі серед достойних – на ярмарку професій у Конгрес-центрі

Автор: admin от 17-11-2018, 09:26
14 листопада 2018 року у Конгрес-центрі СумДУ відбувся традиційний щорічний ярмарок професій, організований Обласним центром зайнятості за участі кращих закладів професійної (професійно-технічної) освіти міста Суми. У холі Конгрес-центру розмістилися представники багатьох сумських училищ. Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» представив свою експозицію: презентації професій з майстер-класами, бармен-шоу, пригощання гостей свята запашною свіжозмеленою кавою, ароматним глінтвейном, екзотичними коктейлями та випічкою. Особливо порадувала учнів-випускників шкіл можливість відчути себе справжнім кухарем. Бажаючі мали змогу одягнути форму та сфотографуватися напам’ять. Біля фотозони було гамірно та весело: сміялися, раділи наші майбутні учні цій щасливій можливості долучитися до учнівської молоді Центру. Навіть педагоги та організатори свята побажали приміряти кухарський кітель та ковпак. 
Багато радості, позитивних емоцій, смачнючих страв та напоїв, цікавого шоу та незабутніх вражень цьогорічним абітурієнтам подарували саме ми – Заклад Успішних Фахівців! Кращі серед достойних – Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»! 
Запрошуємо на навчання – даруємо квиток у щасливе успішне майбутнє!

Наталія Матвієвська, Світлана Журавлевич,
організатори участі Центру на Ярмарку професій
                 

Шостка-Fest – чекай на переможця!

Автор: admin от 17-11-2018, 09:21
13 листопада 2018 року у ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технолдогій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбувся І етап обласного конкурсу Шостка-Fest. Кухарі Центру змагалися за звання кращого знавця традицій української кухні та шукали найвмілішого фахівця з приготування вареників. 
Варені та на пару, різної форми, з найнесподіванішими начинками, із соусами, сметаною, джемом… Фестиваль вареників радував кожного присутнього не тільки оригінальною презентацією страв, а й неперевершеним їх смаком. Аромат українських вареників манив у лабораторії Центру кожного, хто проходив поряд. Дуже важко було обрати кращу страву і найвправнішого її автора. Усі наші учні – талановиті, проте, на наступний етап поїдуть найкращі: Крещік Антон Сергійович та Захаров Єгор Олександрович. Це наша непереможна команда «Браві козаки».
Шостка-Fest – чекай на переможця!

Світлана Журавлевич,
старший майстер
            

Тиждень толерантності

Автор: admin от 16-11-2018, 10:42
У період  з 12 листопада 2018 року по 16 листопада 2018 року згідно річного плану роботи Центру було проведено ряд заходів  присвячених Міжнародному дню толерантності, а саме: 
-практичним психологом та заступником голови учнівського самоврядування Абдулаєвим Арсеном з учнями І-ІІ курсів була проведена година спілкування «Що треба знати про толерантність?»;
-практичний психолог та соцыальний педагог разом з учнями І-ІІІ курсів створили «Квітку толерантності» та «Дерево толерантності»;
-практичним психологом було проведено тренінгове заняття з учнями І курсу,  які мешкають у гуртожитку на тему: «Толерантність – це уміння розуміти і цінувати людину»;
-учнівським самоврядуванням було створено колаж «Будьмо толерантними»;
-практичним психологом та соціальним педагогом за підтримки лідерів учнівського самоврядування Центру було проведено конкурс стіннівок «Толерантність – шлях до миру». За результатами цього конкурсу:
І місце  -   гр. АКОФ -17 «Убий у собі дракона»,
ІІ місце – гр. АК -23 «Толерантність – шлях до миру», 
                   гр. АК -24 «Світ – моя  Батьківщина, людство – моя родина»,             
                   гр. АК -15 «Квітка толерантності»,
ІІІ місце – гр. АК -25 «Толерантність – це…»,
                     гр. БК -15 «Свобода бути різними».

Учні поглибили знання про риси толерантної особистості, ознайомилися з поняттям «толерантність», ознаками толерантної лю¬дини, правилами ефективного спілкування.

 Соціальний педагог Слюсаренко А.В., 
 практичний психолог Громова В.І.
        

Засідання творчої групи

Автор: admin от 15-11-2018, 10:17
15 листопада 2018 року на базі ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» пройшло засідання творчої групи в рамках проекту «Упровадження інтегрованого навчання при підготовці кваліфікованих робітників з професій «Кухар», «Кондитер». У ході роботи фахівців області представлено результати впровадження другого етапу проекту — нові моделі інтегрованого навчання шляхом упровадження нетрадиційних, індивідуальних та групових форм роботи (творча майстерня, захист інновацій, майстер-клас, бінарний урок, усний журнал, тощо).
Під час інтерактивного заняття учасники заходу змоделювали інтегровані уроки, позакласні заходи з використанням компетентністного підходу в сучасній освіті.
У рамках проекту напрацьовано досвід використання інтегрованого навчання, тому підтвердженням є проведений викладачем іноземної мови за професійним спрямуванням Мариною Леоненко та майстром виробничого навчання з професій «Кухар», «Кондитер» Мариною Богуновою бінарний урок «Приготування салатів із свіжих та варених овочів». Під час уроку учні засвоїли алгоритм та технологію приготування, особливості сучасного оформлення та подачі страв, закріпили знання та навички, збагатили свій словарний запас термінологічною лексикою, вдосконалили вміння спілкування англійською мовою.
Після відвідання бінарного уроку майстри виробничого навчання та викладачі області відвідали майстер-класи:
 Флейринг – мистецтво приготування коктейлів та бармен-шоу (майстер виробничого навчання Сергій Семенов);
 Сучасні види сервірування столів (викладач спецпредметів Неля Мотузко);
 Приготування риби дорадо у винно-вершковому соусі (випускник Центру, шеф-кухар кафе «Карусель» Євген Жмака);
 Гніздечка з перепелиними яйцями (майстер виробничого навчання Юлія Мірзажалолова);
 Карвінг – мистецтво художнього різьблення по овочах і фруктах та створення композицій «Осіння симфонія» (Сєдова Т.П., ДНЗ «Шосткинський центр ПТО» та інші.
Підсумки другого етапу проекту підбито у форматі «круглого столу» та окреслено подальші задачі на наступний етап:
• упровадження нових моделей інтегрованого навчання в освітній процес закладів професійної (професійно-технічної) освіти;
• проведення фестивалю «Кращий майстер-шеф з приготування страв української кухні закладів професійної освіти Сумщини»;
• підготовка статей, збірників рецептів української кухні регіону;
• апробація рецептів української кухні в закладах професійно-технічної освіти, на підприємствах сфери ресторанного сервісу Сумщини;
• поширення результатів Проекту в засобах масової інформації.

Максим Шейко,
методист Центру
 
                         

Школа молодого майстра виробничого навчання

Автор: admin от 14-11-2018, 18:49

13 жовтня у стінах ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» пройшло засідання школи молодого майстра виробничого навчання. Методисти Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, Скиба Віктор Михайлович і Темченко Олена Всеволодівна, провели перше практичне засідання школи, щоб допомогти молодому майстру виробничого навчання адаптуватися, знайти свій стиль у роботі, залишитися у педагогіці. У Центр на перше практичне засідання Школи завітали 13 молодих фахівців закладів професійної освіти регіону: ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр ПТО», ДПТНЗ «Сумське ВПУ будівництва і дизайну», ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу».
Під час засідання Школи обговорили алгоритм складання робочих навчальних та освітніх програм з виробничого навчання відповідно до стандартів професійної (професійно-технічної) освіти, питання планування та обліку освітнього процесу в закладах професійної освіти.
Молоді педагоги відпрацювали набуті теоретичні знання на практичній частині засідання: склали зведену таблицю відповідності професійних компетентностей навчальним предметам, робочу навчальну програму з виробничого навчання, розробили переліки навчально-виробничих робіт, плани уроків виробничого навчання, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів.

Ірина Стовбир,
заступник директора з НВР

       

Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер»

Автор: admin от 14-11-2018, 18:39

13 жовтня у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбувся Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер». У цьому році у конкурсі взяли участь 22 учня.
Мета конкурсу – популяризація і поглиблення знань з інформатики, інформаційних та комп’ютерних технологій серед учнів.
«Бобер» — Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної грамотності, який проводиться з метою підвищення ІКТ-компетентності дітей, ознайомлення і зацікавлення сучасними інформаційними технологіями, комп’ютерною технікою та літературою, активізація творчої діяльності вчителів, надання статистичних даних результатів конкурсу для вдосконалення навчальних програм та підручників. Конкурс проводиться щорічно у першу неділю листопада спільно з Міжнародною Спільнотою "Бобер” ("International Beaver Community”). Організація «International Beaver Community» налічує на сьогодні 13 країн.
Чекаємо результатів конкурсу та зичимо учасникам високих досягнень.

Валентина Шульженко,
викладач інформатики

   

Конкурс імені Петра Яцика стартував

Автор: admin от 14-11-2018, 14:41

Чудового осіннього ранку у ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбулося урочисте відкриття ХІХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Учнівська молодь Центру мала змогу долучитися до акції національного єднання, що відбувається щорічно в усіх країнах світу, де є свідомі українці, і засвідчує могутність та силу українського слова. 
Міжнаро́дний ко́нкурс знавці́в украї́нської мо́ви і́мені Петра́ Я́цика – конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім’я Петра Яцика, а його дочка Люба стала почесним головою конкурсу. За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 млн. людей з-понад 20 країн світу.
Великою приємністю для учнів та викладачів української мови стало це свято. У кабінеті української мови і літератури серед національних вишитих рушників та квітів звучали гарні народні пісні у виконанні художнього керівника Центру Валерія Атаманчука. Про історію та умови конкурсу розповіла викладач української мови і літератури Людмила Мельник. На цьому заході учні згадували вислови про українську мову, міркували над тим, яке значення для нашого народу має збереження цієї святині. Авторським віршем порадувала всіх присутніх викладач Наталія Матвієвська. Актуально звучали такі слова поезії: 
«О мово рідна, золота колиско!»
Чому до тебе я завжди тягнусь?
Я знаю відповідь: ти ж українська пісня,
Ти наша Київська, прадавня наша Русь.
Захід завершився гарною українською піснею та екскурсією до музею-світлиці народного побуту.

Людмила Мельник, Наталія Матвієвська,
викладачі української мови та літератури
  
  
     

Конкурс імені Петра Яцика стартував

Автор: admin от 14-11-2018, 14:40

Чудового осіннього ранку у ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбулося урочисте відкриття ХІХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Учнівська молодь Центру мала змогу долучитися до акції національного єднання, що відбувається щорічно в усіх країнах світу, де є свідомі українці, і засвідчує могутність та силу українського слова. 
Міжнаро́дний ко́нкурс знавці́в украї́нської мо́ви і́мені Петра́ Я́цика – конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім’я Петра Яцика, а його дочка Люба стала почесним головою конкурсу. За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 млн. людей з-понад 20 країн світу.
Великою приємністю для учнів та викладачів української мови стало це свято. У кабінеті української мови і літератури серед національних вишитих рушників та квітів звучали гарні народні пісні у виконанні художнього керівника Центру Валерія Атаманчука. Про історію та умови конкурсу розповіла викладач української мови і літератури Людмила Мельник. На цьому заході учні згадували вислови про українську мову, міркували над тим, яке значення для нашого народу має збереження цієї святині. Авторським віршем порадувала всіх присутніх викладач Наталія Матвієвська. Актуально звучали такі слова поезії: 
«О мово рідна, золота колиско!»
Чому до тебе я завжди тягнусь?
Я знаю відповідь: ти ж українська пісня,
Ти наша Київська, прадавня наша Русь.
Захід завершився гарною українською піснею та екскурсією до музею-світлиці народного побуту.

Людмила Мельник, Наталія Матвієвська,
викладачі української мови та літератури
  
  
     

Радіодиктант

Автор: admin от 12-11-2018, 00:00
Не перший рік учні та педагоги Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» беруть участь у написанні радіодиктанту, присвяченому Дню української писемності та мови. Диктант «Крила України» відбувся в атмосфері чуття єдиної родини з боку дорослих та учнів. Це свідчить про те, що колектив Центру шанує рідну мову, серйозно ставиться до її вивчення, шанує славетне минуле й сьогодення нашої Батьківщини.
Важливо те, що радіодиктант – це не перевірка знань рідної мови, не хизування здобутою високою оцінкою чи отриманим подарунком. Це незабутнє відчуття єдності всієї громади, розуміння, що в ці хвилини сотні тисяч твоїх співгромадян літера за літерою виводять речення радіодиктанту, і ти живеш, і мислиш, і дихаєш в унісон з усією нацією.
Такий захід дуже потрібний для кожного українця. Це добра традиція. Якщо людина дбає про свій інтелект, має добре знати мову.

Людмила Мельник,
викладач української мови і літератури
     

Профорієнтація в дії

Автор: admin от 5-11-2018, 20:37
2 листопада 2018 року у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбулися профорієнтаційні заходи для учнів випускників шкіл Сумського району. профорієнтаційна робота проводилася за підтримки Сумської районної філії Сумського обласного центру зайнятості та під особистим кураторством очільника філії Сергія Володимировича Чикалова. 
Золоті берізки, блакитне небо, сонячна погода та сонячний настрій організаторів свята – усе сприяло змістовному, цікавому та вдалому заходу. Об 11 годині до нашого Центру завітали учні випускних класів Сумської, Бездрицької, Миколаївської шкіл Сумського району. На дітей чекали цікаве відкриття заходу з концертною програмою. 
Відкривала захід мелодійним співом провідна солістка Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» Кучменко Марія (група АК-14). Про навчальний заклад та переваги професійно-технічної освіти розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Матвієвська. Також учні мали змогу переглянути відеоролик про професії, які можна отримати у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу». Особливо запам’яталося глядачам феєричне барменське шоу майстра виробничого навчання Сергія Семенова. Також усіх присутніх порадував піснею учень групи АКОФ-17 Денис Брюханов. 
Потім гості навчального закладу відвідували навчальні лабораторії продавців, кухарів, кондитерів, пекарів, офіціантів та барменів. Мали змогу не лише споглядати цікаві майстер-класи, але й активно брати участь та спробувати себе у ролі фахівців з цих професій. Особливо приємним було те, що учні не тільки самостійно приготували смачні вареники, млинці, коктейлі та пряники, але й скуштували ці страви. 
Завершився захід у актовій залі Центру. Директор Сумської районної філії Сумського обласного центру зайнятості Сергій Володимирович Чикалов подякував організаторам свята та нагородив учнів за активну участь у майстер-класах. Представники кожної сільської громади отримали грамоти та пам’ятні сувеніри.
Профорієнтаційний захід пройшов на високому рівні про що відгукувалися усі присутні. Хід свята було зафільмовано Сумським каналом АТВ.

Наталія Матвієвська, 
координатор профорієнтаційної роботи Центру
                

Фестиваль «Зоряна надія»

Автор: admin от 4-11-2018, 19:43
30-31 жовтня в Палаці культури «Хімік» відбувся міський фестиваль дитячої та юнацької творчості «Зоряна надія». Наш Центр представили переможці вокального жанру Кучменко Марія і Брюханов Денис (старша вікова категорія). Конкуренція була дуже високою. Виступали найкращі вокалісти міста та області, які представляють центр естрадного вокалу, мистецькі навчальні заклади, представники яких продемонстрували високу майстерність, багатогранність вокального мистецтва. Але наші Денис та Марія своїм природним талантом та бажанням виступати на сцені здивували глядачів та членів журі своєю чудовою творчістю. 
Денис і Марія є постійними учасниками наших творчих заходів. Тож побажаємо їм успіхів та нових творчих злетів.

Валерій Атаманчук,
художній керівник Центру
 
         

Цікаві будні в учнівському гуртожитку

Автор: admin от 4-11-2018, 19:36
У Сумському центрі професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу учнівська молодь завжди має змістовні будні та насичене дозвілля. 
02 жовтня 2018 року в стінах навчального закладу вже традиційно пройшло свято «День іменинника». Вихователі та члени Ради гуртожитку проводять це свято декілька разів на рік. Для «винуватців» цього свята влаштували незабутню концертну програму. Теплоту та радість, гарний настрій та натхнення дарували всім присутнім своїми піснями Тетяна Довгопол гр. АК-34, Яна Спіцина гр. АК-35, Денис Брюханов гр. АКОФ-17, Валерій Жакун гр. БК-15, Артем Мовчанюк гр. АКОФ-27.
Аби привітати іменинників на свято завітали Леонід Маковецький гр. АКОФ-27 та Амір Щетина гр. АКП-26, які своїм виступом викликали у всіх присутніх гарний настрій та позитивні емоції.
23 жовтня 2018 року між мешканцями двох гуртожитків проведено змагання з шашок та тенісу. Усього в цих змаганнях взяли участь 12 юнаків і 9 дівчат. Перше місце в запеклій боротьбі в змаганнях із шашок виборола учениця групи БПК-23 Карина Сафронова, друге місце – Оксана Головльова гр. БПК-13, третє місце – Іван Сомов гр. АК-23. Не менш цікаво пройшли змагання з тенісу. Перше місце виборов учень групи АК-25 Валерій Коротких, друге місце – Ізабелла Ковінько гр. БПК-23, третє місце – Олександр Пономаренко гр. БОФ-24.
Актив гуртожитку та вихователі прикладають багато зусиль, щоб зробити життя учнів ще більш цікавим і різноманітним.

Світлана Скиба, 
вихователь гуртожитку
 
 

Особливості проведення ЗНО-2019

Автор: admin от 1-11-2018, 18:20

http://https://fileview.fwdcdn.com/?url=https%3A%2F%2Fmail.ukr.net%2Fapi%2Fpublic%2Ffile_view%2Flist%3Ftoken%3DCWY_0nOeU-hDh1-IS7EzZ24If5sUsr6aqI6ttBxY22dLtC4rV2RBtU4ybgUgWMgjCI_-Pzk81AbHIAF0vpDerRqRIO32AbkSNjKAaDPn53YV4wk%253AeD5d83G57TuBj8oA%26r%3D1541088603813&default_mode=view&lang=uk#start=1

 

https://fileview.fwdcdn.com/?url=https%3A%2F%2Fmail.ukr.net%2Fapi%2Fpublic%2Ffile_view%2Flist%3Ftoken%3DCWY_0nOeU-hDh1-IS7EzZ24If5sUsr6aqI6ttBxY22dLtC4rV2RBtU4ybgUgWMgjCI_-Pzk81AbHIAF0vpDerRqRIO32AbkSNjKAaDPn53YV4wk%253AeD5d83G57TuBj8oA%26r%3D1541088603813&default_mode=view&lang=uk#start=0

 

 

 


Пропонуємо Вашій увазі новий відеоролік про Державний навчальний заклад "Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу"

Автор: admin от 1-11-2018, 18:05

Пропонуємо Вашій увазі новий відеоролік про Державний навчальний заклад "Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу"

http://https://www.youtube.com/watch?v=q5Gr6cl5lwM

Я – першокурсник!

Автор: admin от 28-10-2018, 13:36

25 жовтня у ДНЗ «» пройшло свято «Я – першокурсник!» У конкурсі взяли участь такі групи І курсу: АК-14, АКП-16, АКОФ-17, БКП-16, БК-15. В актовій залі Центру було яблуку ніде упасти: усі хотіли насолодитися концертом юних артистів. Кожна група представляла свою програму. Організаторами конкурсу було запропоновано такі жанри для виступів: презентація своєї групи та професії, танцювальний номер, вокальні номери, оригінальний жанр, авторські поезії тощо. Учні отримали масу позитивних емоцій та змогли проявити себе. За результатами конкурсу у номінації:
 кращий вокаліст переміг Брюханов Денис (група АКОФ-17), 
 краща вокалістка – Кучменко Марія (група АК-14);
 найкращий номер національно-патріотичного спрямування – Фоменко Єлизавета (група АКП-16);
 кращий артист театральних постановок – Леонов Вадим (група АКП-16);
 кращий танцювальний номер – флешмоб (група АКОФ-17).
Призові місця розподілилися наступним чином:
ІІІ місце – група АКП-16
ІІ місце – група АК-14
І місце – група АКОФ-17
Усі переможці отримали солодкі призи. Головний приз – торт – приготувала для артистів група БК-15.
Вітаємо переможців та зичимо подальших успіхів у творчій діяльності.

Наталія Матвієвська,
голова журі конкурсу

 

  

  

   

     

СУМЩИНА: ХХХІІІ ОБЛАСНА СПАРТАКІАДА. ПЕРЕМОГА ЗА НАМИ

Автор: admin от 28-10-2018, 13:20

СУМЩИНА: ХХХІІІ ОБЛАСНА СПАРТАКІАДА. ПЕРЕМОГА ЗА НАМИ
Учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумської області визначили кращих у міні-футболі серед команд юнаків.
Цього року участь у першості взяли команди 25 закладів професійної (професійно-технічної) освіти. 
10 команд мірялися силами у двох групах в обласному центрі. Інші 15 команд боролися за вихід до фіналу у підгрупах, що грали у м. Шостка, м. Конотоп, м. Ромни.
До фінального етапу, який проходив 23 жовтня на базі Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка вийшли команди: Сумського ХТЦПТО, Сумського ВПУ БА, Сумського ЦПТОХТТРС, Шосткинського ЦПТО, Конотопського ПАЛ, Роменського ВПУ. 
Золоті медалі та звання переможця обласної першості вибороли футболісти ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу», срібні медалі завоювали спортсмени ДНЗ «Шосткинський центр професійно-технічної освіти», третє місце та бронзові медалі взяли спортсмени ДНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту».
Вітаємо наших спортсменів із золотом і бажаємо їм подальших перемог.

Кафедра фізвиховання Центру

  

  

 

Вибори голови учнівського самоврядування

Автор: admin от 28-10-2018, 13:13
24 жовтня 2018 року відбулися чергові вибори голови учнівського самоврядування Центру. 
Захід розпочався зверненням координатора учнівського самоврядування Центру заступника директора з навчально-виховної роботи Матвієвської Н.М., яка окреслила план роботи виборчої комісії та побажала успіху кандидатам у президенти учнівського самоврядування.
Речник учнівського самоврядування соціальний педагог Центру Слюсаренко А.В. прозвітувала про стан роботи учнівського самоврядування у минулому навчальному році. Звіт ілюструвався фотографіями, зробленими під час проведених учнівським самоврядуванням заходів.
На посаду президента учнівського самоврядування претендували 2 учні: Абдуллаєв Арсен (група АК-25) та Кузнецова Олександра (група АК-35). Кандидати презентували свої програми та поділилися з аудиторією планами на майбутнє.
Для створення гарного настрою у залі виступив з вокальною програмою артист Центру учень групи АКОФ-17 Денис Брюханов.
За результатами голосування зі значним відривом перемогла Кузнецова Олександра. Вітаємо нового голову учнівського самоврядування та зичимо успіху на цій почесній посаді!

Наталія Матвієвська,
координатор роботи 
учнівського самоврядування Центру
  
   

Свято творчості – конкурс імені Тараса Шевченка

Автор: admin от 18-10-2018, 17:16
Сьогодні 18 жовтня 2018 року у ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбулося урочисте відкриття ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. 
Золотавий і сонячний осінній ранок, популярні українські пісні, щирі напутні слова викладачів української мови та літератури, власні вірші майстра виробничого навчання Панченко Н.І. – це той багаж емоційного піднесення та радості, з яким учасники конкурсу розпочали свою роботу.
Сподіваємося, що гарний настрій та впевненість у власних силах приведуть учнів до перемоги! 
Щиро зичимо творчого злету!

Людмила Мельник, Наталія Матвієвська,
викладачі української мови і літератури
 
  

До всіх небайдужих людей

Автор: admin от 16-10-2018, 20:03
Адміністрація та колектив ДПТНЗ «Сумське ВПУ будівництва і дизайну» звертається до всіх небайдужих людей із проханням: допомогти побороти страшну хворобу (гострий монобластний лейкоз – рецедив) учениці II курсу Дуленко Ользі, фінансово підтримати дівчину, яка зараз проходить лікування в «Охматдиті».
Кошти потрібні терміново для пересадки кісткового мозку за кордоном.
Без вашої допомоги родині буде дуже складно.
Реквізити для надання допомоги: 
Номер картки приватбанку:  5168 7573 7065 5948  отримувач Дуленко Олександр Борисович (батько).

Футбольна перемога за нами

Автор: admin от 16-10-2018, 19:48
З 8 жовтня 2018 року на спортивному майданчику Футбольного Центру «Барса» розпочалися змагання з міні-футболу серед юнацьких команд професійно-технічних навчальних закладів міста.
Збірна команда нашого навчального закладу достроково стала переможцем міської спартакіади за один тур до кінця змагань. 
Склад команди:
- Нагорний Олексій, група БОФ-24;
- Кальченко Олексій, група БПК-13;
- Забара Сергій, група БПК-13;
- Чуйко Антон, група БОФ-14;
- Жогло Сергій, група АКП-16;
- Мерзлікін Денис, група АК-44;
- Мартиненко Євгеній, група БОФ-24;
- Мокруха Дмитро, група АК-24.
Таким чином наші хлопці автоматично отримали путівку до фінальних обласних змагань з міні-футболу, де 23-24 жовтня 2018 року захищатимуть честь нашого начального закладу.
Вітаємо наших юнаків та керівника гуртка з міні-футболу Змислю А.В. з достроковою перемогою.

Відділення фізичного виховання
  
  

Ярмарок на Покрову

Автор: admin от 16-10-2018, 19:37
Представники педагогічного та учнівського колективу ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» взяли участь у агропромисловому ярмарку, приуроченому до свята Покрови пресвятої Богородиці та Дня захисника України, що відбувся на майдані Незалежності м. Суми 12 жовтня 2018 року.
Смачнющі пиріжки з різними начинками, повітряні кекси, картопля по-селянськи, смажені ковбаски, ароматний шашлик та духмяний плов порадували усіх, хто завітав до торгової точки нашого навчального закладу. Окрім смачної кухні на відвідувачів чекали гарні розваги: українські національні пісні у виконанні учнів та художнього керівника Атаманчука В.О., авторські композиції під гітару Казацького Е.А. та бармен-шоу від викладачів та майстрів виробничого навчання кафедри торгівельно-ресторанного господарства закладу.
Гарний настрій, смаколики на свіжому повітрі, щирі посмішки та позитивні емоції – це подарунок від всієї душі гостям ярмарку на Покрову!

Катерина Пукась,
старший майстер Центру
  
  
 

Перемога у обласному легкоатлетичному кросі

Автор: admin от 16-10-2018, 19:26
11 жовтня 2018 року розпочалась ХХХІІІ обласна спартакіада змаганнями з легкоатлетичного кросу. Наш Центр представляли такі учні: Зінченко Єлізавета, Матвієнко Дарина, Заведенко Вікторія, Міняйло Валерія, Петухова Вікторія, Степченко Максим. Згідно розкладу змагань боротьба розпочалась з жіночих забігів на дистанції в 500 метрів. Найвдалішою з нашої команди була Зінченко Єлізавета, здобувши бронзу для нашої команди, з чим ми її і вітаємо. Після чоловічої дистанції відбулося підбиття підсумків командних змагань. В яких наш Центр посів почесне ІІІ-місце. Кафедра фізичного виховання висловлює подяку учасникам змагань та бажає їм наснаги та спортивних перемог.

Андрій Редченко,
викладач фізичної культури
  
 

Лекторій «Здоров’я»

Автор: admin от 15-10-2018, 10:00
11 жовтня у актовій залі Центру відбулася зустріч учнів з медиками, які провели лекцію «Твоє здоров’я в твоїх руках». Сімейний лікар розповів про здоровий спосіб життя, психолог центру діагностики ВІЛ СНІДу попередила учнів щодо шляхів передачі інфекції, представник Місквідділу охорони здоров’я проінформувала про медичну реформу в Україні.

Світлана Атаманчук,
медпрацівник Центру
  
 

Година психолога «Твоя відповідальність перед законом»

Автор: admin от 10-10-2018, 19:13

У рамках тижня правових знань 09.10.2018 року була проведена година психолога з учнями-мешканцями гуртожитку на тему: «Права та відповідальність неповнолітніх». Під час заняття учні ознайомились із своїми правами, обов’язками, основними положеннями Конвенції ООН про права дитини, Конституцією України. Діти навчилися діяти в різноманітних життєвих ситуаціях у відповідності до норм права. Також учні створили колаж та намалювали малюнки на правову тематику.

Вікторія Громова,
практичний психолог

 

 

 

Я маю право жити на землі, Творити, дихати, учитись. Примножувати багатства всі її, Своєю Україною гордитись

Автор: admin от 10-10-2018, 19:04
10 жовтня 2018 року в рамках проведення тижня правових знань викладачем права та соціальним педагогом ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій торгівлі та ресторанного сервісу» були проведені правові змагання між юнаками та дівчатами групи АК-23 на тему: «Права та обов’язки громадян України», метою яких є виховання в учнів почуття відповідальності за власні вчинки, підвищення зацікавленості та інтересу до правових знань та формування правової культури в учнів.
Такі заходи згуртовують та налаштовують на створення дружньої атмосфери серед учнів.

Юрій Денисенко,
викладач права
 
 
  

Назад Вперед
Наверх
 

вул. Роменська, 96,
м. Суми-2, Україна, 40002.

splxtt@ukr.net