Зробити домашньою|Додати до обраного
 
 

Право вибору має кожен

Автор: admin от Сегодня, 13:40

16 квітня 2016 року у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» у рамках проекту Ювенальної превенції «Я маю право» відбулася лекція «Другий тур виборів 2019». Представниця даної структури повідомила учням Центру важливу інформацію про права виборців в Україні та можливість їх реалізувати і захистити результат виборів, відповідно до закону України про вибори. Усі присутні отримали інформаційні буклети та календарики на пам’ять. 
Сподіваємося, що усі учні та працівники Центру візьмуть активну участь у другому турі виборів 2019. Бажаємо всім здоров’я, а Україні – процвітання!

Наталія Матвієвська,
заступник директора з НВихР

  

Заходи проведені учнівським самоврядуванням до Дня народження Т.Г. Шевченка.

Автор: admin от 8-04-2019, 12:26

Заходи проведені учнівським самоврядуванням до Дня народження Т.Г. Шевченка.

   

Касарго 2019

Автор: admin от 18-03-2019, 15:31

17 березня 2019 року учні (Микола Расенко, Антон Крещік, Олена Кузнєцова, Денис Котенко) та майстер виробничого навчання (Володимир Манастирний) Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» вирушили до італійського міста Касарго на 6-й Міжнародний кулінарний конкурс «Здорова їжа та напої без відходів. Касарго – 2019». Ми єдиний навчальний заклад, який представляє не тільки м. Суми, але й усю Україну. До м. Касарго приїхали представники провідних кулінарний шкіл Європи. Бажаємо нашим учасникам гідно показати себе та представити Україну.

Ви можете спостерігати за конкурсом за посиланням
https://www.facebook.com/CFPACasargo/

https://www.facebook.com/manastirny.auba/videos/2663526053662951/
https://www.facebook.com/manastirny.auba/videos/2663490080333215/
https://www.facebook.com/manastirny.auba/videos/2663486140333609/

Максим Шейко,
методист Центру

        

Вітаємо переможців II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін!

Автор: admin от 18-03-2019, 15:28

Серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів 21 лютого 2019 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін за 6 напрямками підготовки. У змаганнях брали участь 86 учнів І-ІІІ курсів із 27 закладів професійної (професійно-технічної) освіти та 1 міжшкільного навчально-виробничого комбінату за професіями: «Муляр», «Маляр», «Кухар», «Продавець продовольчих товарів», «Електрогазозварник», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Перукар (перукар-модельєр)», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».
Відповідно до Умов проведення та критеріїв оцінювання II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад визначено переможців зі спеціальних дисциплін:

з професії «Кухар»:
І місце – Карина Хоруженко, ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»,

з професії «Продавець продовольчих товарів»:
І місце – Аліна Романенко, ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»,

Вітаємо переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та бажаємо творчих успіхів і не зупинятися на досягнутому! 
Сміливо крокуйте вперед!

Ірина Стовбир,
заступник директора з НВР

 

Оновлення змісту навчання майбутніх кваліфікованих робітників з професій «Кухар» та «Офіціант»

Автор: admin от 11-03-2019, 15:25

Спільно з роботодавцями Навчально-методичним центром ПТО у Сумській області 05-06 березня 2019 року в ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» проведено семінар-практикум для майстрів виробничого навчання з професій «Кухар» та «Офіціант».
У заході взяло участь 32 педагогічних працівника закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумщини.
Для майстрів виробничого навчання працівники ресторанного комплексу «Козацька броварня» презентували майстер-клас «Приготування смажених м’ясних страв у хоспері».
У рамках проекту «Упровадження інтегрованого навчання при підготовці кваліфікованих робітників з професій «Кухар», «Кондитер» педагогічні працівники ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» провели бінарний урок «Сучасні тенденції в технології приготування та оформлення страв англійської кухні. Холодні страви».
Майстри виробничого навчання ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу», «Шосткинський центр ПТО», «Охтирський центр ПТО» продемонстрували майстер-класи: «Сучасні виробничі технології сервірування, подачі страв та напоїв у закладах ресторанного господарства», «Приготування та подача повітряної яєчні з горіхово-м’ятним гарніром», «Сучасні страви молекулярної кухні», «Карвінг – мистецтво художнього різьблення по овочах і фруктах та створення композицій».

Максим Шейко,
методист Центру

   

Найкращі майбутні кухарі та офіціанти Сумщини навчаються у нашому Центрі

Автор: admin от 11-03-2019, 15:09

За звання кращих фахівців ресторанного сервісу на Сумщині змагалися учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, де готують майбутніх кваліфікованих робітників.
У Сумському центрі ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу 05-06 березня 2019 року проходив ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів 18 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області за професіями «Кухар» та «Офіціант».
Конкурс проводився у два тури: теоретичний та практичний.
Завдання практичного туру із професії «Кухар» відповідали вимогам 4 кваліфікаційного розряду та передбачали виконання 2-х завдань: приготування філе курячого фаршированого зі складним гарніром та яблук смажених у тісті.
Із професії «Офіціант» практичний тур відповідав вимогам 3 кваліфікаційного розряду та передбачав виконання 3-х завдань: складання серветок різними способами, техніка наливання вина та рух із тацею, техніка попереднього сервірування столу (сніданок, обід, вечеря).
Під час теоретичного туру учасники виконували тестові завдання з предметів професійно-теоретичної підготовки.
За результатами конкурсних змагань перемогу з професії «Кухар» здобув Расенко Микола, учень ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу». ІІ місце посіли Цілина Юлія, учениця ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» та Клепешньова Анастасія, учениця ДПТНЗ «Синівський професійний аграрний ліцей»; ІІІ місце – Куліченко Оксана, учениця ДНЗ «Шосткинський центр професійно-технічної освіти» та Вечерова Лілія, ученниця ДПТНЗ «Лебединське вище професійне училище лісового господарства».
З професії «Офіціант» І місце виборола Кузнєцова Олена, учениця ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»; ІІ місце – Галай Анастасія, учениця ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище»; ІІІ місце – Літвинова Анна, учениця ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище»
Переможець з професії «Кухар» братиме участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу, що відбудеться 14-15 травня 2019 року в м. Київ, з професії «Офіціант» – 28-29 травня 2019 року в м. Одеса.
Бажаємо нашим учням гідно представити Сумщину в заключному етапі конкурсу.

Ірина Стовбир,
заступник директора з НВР

                                  

Свято до Дня 8 Березня.

Автор: admin от 11-03-2019, 11:17

07 березня2019 року в Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбулося свято до Дня 8 Березня. Цей день по вінця був наповнений весняним, сонячним теплом, ніжними барвами квітів.
Сьогодні важко назвати хоча б одну сферу діяльності, де б не працювали жінки, як неможливо собі уявити будь-яку професію без чарівних посмішок, дбайливих рук і небайдужих жіночих сердець. Дуже важко жити без ласкавого маминого погляду і лагідних рук, які завжди втішать і заспокоять, без очей коханої жінки, які розуміють все, чим ти живеш, без голосу донечки, який дає наснагу і надію на майбутнє.
Учні Центру подарували чудовий концерт. Своїми запальними танцями, піснями, вони вітали усіх жінок навчального закладу. У це прекрасне свято від усієї душі бажали любові, добра, успіхів.

Валерій Атаманчук,
керівник художньої самодіяльності

           [media=http://]https://www.facebook.com/maksim.sheyko.33/videos/pcb.439129823492201/437541186989557/?type=3&theater&ifg=1

[media=http://]https://www.facebook.com/maksim.sheyko.33/videos/pcb.439129823492201/437538236989852/?type=3&theater&ifg=1

Перемога попереду

Автор: admin от 7-03-2019, 10:35

6 березня 2019 року у рамках підготовки до міських та обласних змагань з міні-футболу на базі Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» пройшла товариська гра між командами дівчат Центру та командою «Барса». У запеклій боротьбі наші дівчата поступилися суперницям з рахунком 4:2. Але ми не падаємо духом, бо це лише перша гра перед серією офіційних змагань. Бажаємо нашим спортсменкам успіху!

Андрій Змисля,
Викладач фізичної культури

   

Молодь за здоровий спосіб життя!

Автор: admin от 7-03-2019, 10:31

18.02.-26.02.2019 року представник молодіжної організації «Good choice» Бутурлим П.М. провів три зустрічі з учнями І-ІІІ курсу Центру з теми: «Алкоголь, тютюнопаління, наркотики». Ці заходи були присвячені профілактиці шкідливих звичок серед молоді з метою допомогти підліткам усвідомити проблему шкідливих звичок і виробити у них навички захисної поведінки, сприяти усвідомленню власних життєвих цінностей і їх впливу на життя.

Абдулаєв Арсен, віце-президент учнівського самоврядування, 
Вікторія Громова, практичний психолог

    

Наші у трійці найкращих

Автор: admin от 25-02-2019, 22:43

Продовжуючи добрі спортивні традиції дівчатка нашого навчального закладу змагалися в першості міста з баскетболу 3×3. З перших днів змагань було зрозуміло лиш одне, що боротьба за призові місця буде надто складною. До останнього матчу була інтрига, але все ж таки нашим дівчаткам вдалось здобути бронзові нагороди даних змагань. Кафедра фізичного виховання висловлює подяку Ждан Ірині, група АКП-26, Заведенко Вікторії, група АКОФ-27, Шарковій Анні, група БК-15 та Дешко Єлізаветі, група АК-23.

Кафедра фізичного виховання Центру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Губернаторський стипендіат

Автор: admin от 21-02-2019, 22:14

20 лютого 2019 року у сесійній залі Сумської обласної державної адміністрації відбулася знаменна подія для всієї області і для нашого навчального закладу зокрема. Пройшло вручення стипендії губернатора кращим з кращих учням з усіх куточків Сумщини. З десятків тисяч школярів та учнів професійно-технічних навчальних закладів було обрано 45 найкращих, найталановитіших та найуспішніших хлопців та дівчат – відмінників навчання та переможців олімпіад і конкурсів. 
Педагогічний та учнівський колективи Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» надзвичайно тішиться з того, що серед плеяди зірок учнівської молоді Сумщини яскраво засвітилася зірочка нашого учня групи АК-35 Миколи Расенка. 
Микола протягом навчання у Центрі неодноразово брав участь у різноманітних конкурсах, олімпіадах, змаганнях. І завжди це був успішний виступ та призові місця на обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах фахової майстерності за професією «Кухар».
Расенко Микола творча, енергійна, ініціативна особистість, він є лідером у групі, бере активну участь у громадському житті Центру. У 2018 році брав участь у 5-му Міжнародному конкурсі ресторанних технологій «BESTCookFest – 2018» у номінації CJ2 «Страви з м’яса». За свою страву та її презентацію Расенко Микола був нагороджений Дипломом ІІІ ступеня та бронзовою медаллю.
У 2019 році на Миколу чекають нові вершини професійної майстерності: обласний конкурс за професією «Кухар» та поїздка до Італії на 6-й Міжнародний командний конкурс «Здорова їжа та напої без відходів. Касарго – 2019».
Ми щиро бажаємо Миколі нових успіхів та звершень та пишаємося тим, що Расенко Микола – наш вихованець, учень Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу».

Наталія Матвієвська,
заступник директора з НВихР

            

Канадський проект «Community Policing»

Автор: admin от 21-02-2019, 21:57

Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій торгівлі та ресторанного сервісу» з метою взаємодії поліції та студентської молоді закладів ПТНЗ як партнерів у діяльності з протидії гендерно-зумовленому насильству у лютому 2019 року прийняли участь у канадському проекті: «Community Policing – через довіру і взаєморозуміння будуємо безпечний простір громади».
Завдання проекту:
1.Розвиток спільної відповідальності за безпечний простір громади м. Суми, визначення спільного плану з превенції гендерно-зумовленого насильства.
2.Укріплення довіри між студентською молоддю ВНЗ та ПТНЗ і патрульною поліцією .
3.Формування громадянської позиції населення місцевої громади.
У рамках проекту були проведені заняття з учнями І курсу, на яких представники патрульної поліції провели інформаційну та просвітницьку роботу з основ культури гендерної рівності, що сприяла формуванню гендерної культури та подоланню усталених стереотипів щодо ролі та місця жінок та чоловіків у суспільстві, виховання соціально-компетентної та толерантної особистості; дослідили процес з питань забезпечення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків; ознайомили учнів із державною політикою з утвердження гендерної рівності в Україні.
Усі заняття проходили з «брейк-паузою», що дозволяло учням відійти від основної теми та трохи поспілкуватися і обговорити особисті питання з співробітниками патрульної поліції, перекусити та зарядитися енергією. 
Після закінчення просвітницьких занять учні Центру поділились отриманою інформацією з учнями загальноосвітніх шкіл м. Суми у вигляді майстер-класів та акції.
Під час проведення акції був оформлений інформаційний стенд «Гендерна рівність», виготовлені буклети. Учасники акції мали змогу залишити свої побажання на кольорових кульках та плакаті «Зупинимо насилля разом» і отримати взамін кольорова ручку. Акція проводилась у бузкових відтінках.
Також були проведені майстер-класи зі складання серветок та розпису пряників, на яких діти мали можливість донести інформацію через малюнки та гасла.
По закінченню проекту у міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка було проведено засідання круглого столу за участю керівника проекту «Community Policing – через довіру і взаєморозуміння будуємо безпечний простір громади» Троїцької М.Є., представників патрульної поліції, представників громадської організації «Кризовий центр психічного здоров’я» та представників навчальних закладів, на якому були підведені підсумки проведених заходів під час проекту та урочисте нагородження учасників проекту грамотами.

Алла Слюсаренко, соціальний педагог
Вікторія Громова, практичний психолог Центру

              

Увага!

Автор: admin от 20-02-2019, 21:47

Для учнів ІІІ курсу, які у 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти та складають державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання, просимо ознайомитися з прес-релізом ХРЦОЯО за лютий 2019 року.

Перемога за нами

Автор: admin от 19-02-2019, 22:31

ІІ Відкритий фестиваль «Вареники-Шостка-Фест» добіг свого кінця. 12 лютого 2019 року численний глядацький зал ЦЄВ «Юність» вітав не менш численних учасників найсмачнішого фестивалю.
Цьогорічне кулінарне шоу об’єднало аж 47 команд! Серед учасників були й новачки, були й такі команди, які вже вдруге або навіть утретє завзято презентують свої кулінарні вміння та вареничну фантазію. Дружня атмосфера відчувалась надзвичайно! Фіналом Фестивалю стало нагородження команд. Але оскільки головним змістом заходу було все-таки Гран-прі, то звернемо увагу, так сказати, на офіційну частину.
Гран-прі цього разу поїхало до нас, у Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу». Його виборола команда «Браві козаки»: учень групи БК-15, Захаров Єгор, майстер виробничого навчання Мірзажалолова Ю.О. та учень групи БК-25, Крещік Антон, майстер виробничого навчання Грамотіна О.Ю. Отже, ІІ Відкритий фестиваль «Вареники-Шостка-Фест – 2018» завершився. Але ж чи може завершитись мрія про смачні вареники?

Максим Шейко,
методист Центру

      

Свято закоханих

Автор: admin от 19-02-2019, 22:26

14 лютого 2019 року у стінах Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбулися святкові заходи до дня св. Валентина, організовані та проведені активістами учнівського самоврядування. Уже з ранку учні дарували своїм друзям та педагогам листівочки з побажаннями з чарівного мішечка св. Валентина. Також гарний настрій забезпечили вітальні плакати на тему кохання у стінах Центру. 
Особливо всі чекали святкового ярмарку, де кожна група мала можливість представити смачну випічку, виготовлену власноруч, а кожен присутній міг придбати солодкий тематичний сувенір. На яр марці було гамірно, весело, смачно та позитивно.
Потім відбувся святковий концерт та конкурси для закоханих пар. Особливо усім сподобався бальний танець від хлопців групи АКП-16 та дівчат з учнівського самоврядування. Молодість, краса, закоханість панували на цьому святі. Усі присутні отримали задоволення від концерту та бажаючі залишилися на святкову дискотеку. 
Свято закоханих вдалося на славу! Особлива подяка активістам учнівського самоврядування.

Наталія Матвієвська,
заступник директора з НВихР.

https://www.facebook.com/maksim.sheyko.33/videos/pcb.428407264564457/427042141372795/?type=3&theater&ifg=1

[media=http://]https://www.facebook.com/maksim.sheyko.33/videos/pcb.428407264564457/427042711372738/?type=3&theater&ifg=1

https://www.facebook.com/maksim.sheyko.33/videos/pcb.428407264564457/427042531372756/?type=3&theater&ifg=1

https://www.facebook.com/maksim.sheyko.33/videos/pcb.428407264564457/427042621372747/?type=3&theater&ifg=1

https://www.facebook.com/maksim.sheyko.33/videos/pcb.428407264564457/427042621372747/?type=3&theater&ifg=1

https://www.facebook.com/maksim.sheyko.33/videos/pcb.428407264564457/427041874706155/?type=3&theater&ifg=1

                   

Особливості складання ДПА у формі ЗНО у 2018-2019 навчальному році

Автор: admin от 18-02-2019, 09:57

12 лютого 2019 року у актовій залі Центру відбулося загальне зібрання учнів ІІІ курсу, на якому заступник директора з навчальної роботи Ганна Олексіївна Черкай довела до відома присутнім інформацію про особливості складання ДПА у формі ЗНО у 2018-2019 навчальному році.

  

Зупинимо булінг разом!

Автор: admin от 18-02-2019, 09:24
file:///C:/Users/Prestigio/Downloads/%D0%91%D1%83%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D1%82_%D0%B1%D1%83%D0%BB%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3.pdf

Памʼять про Афганістан жива

Автор: admin от 14-02-2019, 18:27
12 лютого в актовій залі Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбулася зустріч учнів Центру з воїнами-афганцями, присвячена 30-ій річниці з дня виведення військ з Афганістану. З живим інтересом було прослухано виступи воїнів-інтернаціоналістів: колишнього учня Центру Клюшніченко Віктора Валентиновича та його товариша Андрія Володимировича.
Воїни-інтернаціоналісти своїми розповідями про страшні реалії війни перенесли присутніх в атмосферу вірності військовому обов’язку та доблесті воїнів, що дали присягу Батьківщині. На заході також була присутня мама воїна-інтернаціоналіста колишнього учня Центру Леоніда Усіка, який загинув у Афганістані.
Поетичні рядки, що прозвучали на зустрічі, не залишили байдужим жодного учня, ще раз нагадавши, якою жорстокою була війна. Особливо зворушливо сприймались пісні про трагедію війни.
Після виступів відбулося живе спілкування, коли учні мали змогу отримати відповіді на свої запитання. Вдячні слухачі подарували воїнам та мамі Леоніда Усіка квіти, солодкі подарунки.
Чимало літ минуло вiдтодi, як вивели з Афганістану радянські війська, але рани цієї війни кровоточать i досі. Не можуть матері забути загиблих та покалічених синів, а дружини та діти своїх чоловiкiв i батьків. Ми маємо знати про страшні події безглуздої афганської війни i пам’ятати, що і серед нас живуть люди, які в 20-30 років стали свідками й учасниками воєнних подій. І ми маємо пишатися їхньою мужністю, героїзмом, подвигом.

Наталія Матвієвська,
заступник директора з НВихР
      

Увага! Проводиться VI Всеукраїнський бізнес-турнір "Стратегія фірми - 2019"

Автор: admin от 14-02-2019, 18:24
До участі в турнірі запрошуються учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Реєстрація учасників відкрита на сайті kint.com.ua у розділі "Стратегія фірми" до 23.02.2019. Учать у заході є бехкоштовною.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9e/Strategy_firm.jpg?fbclid=IwAR0b_FHeBMlIsqWnCoV7ENP4HB1fb24NsuZxosIvrd1yUkYwf_j0LC7WdHg

Свято закоханих

Автор: admin от 14-02-2019, 12:37

14 лютого 2019 року у стінах Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбулися святкові заходи до дня св. Валентина, організовані та проведені активістами учнівського самоврядування. Уже з ранку учні дарували своїм друзям та педагогам листівочки з побажаннями з чарівного мішечка св. Валентина. Також гарний настрій забезпечили вітальні плакати на тему кохання у стінах Центру. 
Особливо всі чекали святкового ярмарку, де кожна група мала можливість представити смачну випічку, виготовлену власноруч, а кожен присутній міг придбати солодкий тематичний сувенір. На яр марці було гамірно, весело, смачно та позитивно.
Потім відбувся святковий концерт та конкурси для закоханих пар. Особливо усім сподобався бальний танець від хлопців групи АКП-16 та дівчат з учнівського самоврядування. Молодість, краса, закоханість панували на цьому святі. Усі присутні отримали задоволення від концерту та бажаючі залишилися на святкову дискотеку. 
Свято закоханих вдалося на славу! Особлива подяка активістам учнівського самоврядування.

Наталія Матвієвська,
заступник директора з НВихР.

                  

Чарівний світ професій для майбутніх першокурсників

Автор: admin от 11-02-2019, 17:31

7 лютого у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбувся профорієнтаційний захід для учнів сумських шкіл, які виявили бажання дізнатися більше про наш Центр та професії, які можна тут здобути.
У рамках заходу відбулися презентація навчального закладу та майстер-класи з професій: кухар, кондитер, продавець, офіціант та бармен. Учні випускних класів шкіл були не тільки слухачами та глядачами, але й активними учасниками цікавих майстер-класів. 
Усі присутні отримали поради від майстра виробничого навчання за професією «Продавець продовольчих та непродовольчих товарів» Вікторії Гуйви про, як можна оригінально подарувати солодощі та фрукти, оформивши їх у букет. Протягом 5 хвилин майстер з окремих елементів створила дивовижну композицію. 
У лабораторії барменів-офіціантів гості Центру дізналися про те, як можна святково сервірувати стіл та побачили шоу барменів. Приємним бонусом було куштування коктейлів. У лабораторіях кухарів учні шкіл покуштували блинчики з різними начинками та отримали поради, як красиво презентувати це блюдо гостям.
Особливо порадували всіх творчих абітурієнтів експерименти з розмальовуванням пряників. Кожен присутній мав змогу спробувати себе у ролі кондитера та отримав свою роботу у подарунок.
Цікаво, смачно, оригінально та весело пройшов цей день для школярів. Вступайт е до нашого навчального закладу і кожен Ваш день буде таким же захоплюючий як цей.

Наталія Матвієвська,
координатор профорієнтаційної роботи Центру

             

Краса врятує світ

Автор: admin от 7-02-2019, 17:24

6 лютого 2019 року у Сумській муніципальній галереї відбувалася подія – відкриття виставки живопису «Скандинавія етюдна» сумського художника Юрія Тертичника, який працює у скандинавських країнах, зокрема у Швеції. Відвідали відкриття виставки учні Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» група АК-35: Борщинська Яніна, Безпала Марина, Спіцина Яна, Фесенко Ангеліна; група АКОФ-17: Слоков Тимур, Дьомін Влад, Ліцман Дінііл; група АК-45: Міцай Дарина, Іншакова Оксана, Шаповалова Анастасія з викладачем спецдисциплін Заступ Валентиною Володимирівною. На виставці були представлені полотна з пейзажами скандинавських країн: Швеції та Норвегії. Відео з елементами краєвидів північних країн, моря, гір…
У другому залі Сергій Пʼятаченко, викладач СДПУ ім. А.С. Макаренка, поет, письменник, художник представив власні полотна живопису.
Учні Центру залишили схвальні відгуки обом художникам. Чекаємо з нетерпінням нових відкриттів та вражень у культурному житті міста.

Валентина Заступ,
викладач спецдисциплін Центру

      

Співпраця створює красу

Автор: admin от 7-02-2019, 11:39

5 лютого 2019 року до Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» завітали представники Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на чолі з методистом з трудового навчання Кореневою Іриною Василівною. Вони просили майстрів Центру поділитися секретами кулінарного мистецтва з учнями-учасниками ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання
З дівчатками була проведена практична робота «Технологія виготовлення зефіра. Оздоблення кондитерських виробів». Своїм беззаперечним талантом, цінними порадами та знаннями поділилася майстер виробничого навчання з професії «Кондитер» Алещенко Т.І. Творчо, натхненно та результативно плинув час роботи. Тамара Іванівна надихала дівчаток своєю завзятістю.
Висловлюємо подяку методисту з трудового навчання Сумського ОІППО Кореневій Ірині Василівні за сприяння у проведенні практичних занять, а також сподіваємося на довгу і плідну співпрацю.

Максим Шейко,
методист Центру

             

Майстер-класи для учнів 22 школи

Автор: admin от 5-02-2019, 14:17

1 лютого 2019 року у школі № 22 відбулася презентація Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу». У рамках профорієнтаційного заходу учні мали змогу дізнатися про переваги навчання у Центрі, про наші професії та спробувати себе у ролі кондитерів.
Учням надзвичайно сподобався майстер-клас по складанню серветок від майстра виробничого навчання з професії «Офіціант» Валентини Ховрич. Особливий захват викликала можливість самостійно прикрасити кремом кекси. Завдяки майстрам виробничого навчання за професією «Кухар, кондитер» Раїсі Єльчищевій, Тамарі Курочкіній деякі учні школи твердо вирішили вступити до нашого навчального закладу.
З нетерпінням чекаємо нових талановитих учнів на І курс 2019-2020 навчального року.

Наталія Матвієвська,
координатор профорієнтаційної роботи Центру

     

Майстер-клас від професіонала – запорука успіху

Автор: admin от 31-01-2019, 14:04

29 січня 2019 року в школі № 13 м. Суми було проведено профорієнтаційний захід з показом бармен-шоу «Приготування коктейлів з елементами флейрінгу», яке провів Волков Роман. На заході у актовій залі школи були присутні учні 10, 11 класів, адміністрація та вчителі школи.

Валентина Заступ,
викладач спецдисциплін Центру

   

 

Профорієнтаційна кампанія триває

Автор: admin от 31-01-2019, 13:55

28 січня 2019 року викладач спецдисциплін Гиря Л.В., майстри виробничого навчання: Савченко Н. І., Осадча Н. І., Ховрич В. В., Лисиця А. В., учні групи АК-15 відвідали школи м. Суми № 6 і № 26. Представники Держаного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» з метою популяризації робітничих професій провели майстер-класи з професії «Кухар-кондитер», «Продавець», «Офіціант».

Лариса Гиря,
викладач спецдисциплін Центру

 

  

 

      

Традиційні майстер-класи у 12 школі

Автор: admin от 28-01-2019, 13:46

Формування ключових компетенцій людини є перспективним напрямком в науці і практиці освіти.
Сучасна школа готує учнів до самостійного життя. Діти повинні вміти робити все, бути обізнаними у всьому, тому у КУ ЗОШ №12 вже стало доброю традицією співпрацювати з Державний навчальним закладом «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» та брати майстер-класи у професіоналів своєї справи Оксани Юріївни Грамотіної та Юлії Олександрівни Мірзажалолової.
Профорієнтатори Центру навчили учнів 9Б класу готувати глазурь та прикрашати прянички різними узорами.
Впевнена, що для деяких учнів сьогоднішній майстер-клас стане доленосним!

Юлія Мірзажалолова,
майстер в/н

     

Майстер-класи для майбутніх учнів Центру

Автор: admin от 27-01-2019, 11:14

Народна мудрість говорить: «Вибір професії – то вибір долі». Важко не погодитися з цією думкою, адже майбутня спеціальність все життя впливатиме і на формування характеру та світогляду, і на коло спілкування, і на перспективи кар’єрного росту. Серед тисяч професій важко вибрати ту єдину, яка буде приносити користь людям, фінансовий достаток, кар’єрне зростання та в решті-решт задоволення.
Колектив Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» прекрасно розуміє складність вибору майбутньої спеціальності для випускників школи. Саме тому ми організували цікаві майстер-класи з професій, які пропонує наш навчальний заклад. Самостійно спробувати себе у ролі офіціанта, бармена, кухаря чи кондитера 23 січня 2019 року змогли 9-ти та 11-тикласники сумських шкіл. 
Наш Центр привітав гостей щирою українською піснею, цікавими презентаціями навчального закладу в цілому та професій зокрема. Море позитиву, нові знайомства, гарні враження та знання і вміння, набуті на майстер-класах – це той багаж, з яким наші гості повернулися додому.
Щиро сподіваємося, що усі присутні абітурієнти наступного навчального року будуть першокурсниками нашого навчального закладу.

Наталія Матвієвська,
координатор профорієнтаційної роботи Центру

                  

Рік старий без вороття хмарою розтане, – мир хай принесе в життя .Той рік, що настане!

Автор: admin от 23-01-2019, 18:17

Рік старий без вороття
Хмарою розтане, – 
Мир хай принесе в життя
Той рік, що настане!
Хай здійсняться добрі сни
Всіх дітей країни!
Птаха чорного війни
Геть із України!
Чи то крук то, чи то крок –
З двома головами…
Наш птах - білий голубок,
Й срібний сокіл з нами!
І додам я в добру мить:
Хай завжди і всюди
Вам таланить і щастить!
З Новим роком, люди!

Цим авторським віршем Едуарда Казацького розпочалось новорічне дійство у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу». Директор Центру привітав учнівський та педагогічний колективи з наступаючим 2019 роком. Також всіх привітали Дід Мороз та Снігуронька, які нагадали, що з Новим роком приходе казкове диво… Мрії, загадані у новорічну ніч обов’язково збуваються. На сцені нас привітали Чахлик Невмирущий та Баба Яшка, Снігова Королева та Попелюшка. А також привітали присутніх колективи художньої самодіяльності Центру: танцювальний, художнього слова, вокальний та інші. Свято завершилося словами Діда Мороза:
Новий рік у кожну хату
Принесе добра багато
Повно сонця, повно сміху
Все на радість і на втіху.
Нехай посміхається вам доля
На кожному кроці!
Щастя, миру і кохання У новому році!

Валерій Атаманчук,
керівник художньої самодіяльності

          

Профорієнтація в школах

Автор: admin от 22-01-2019, 19:25

Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» – заклад успішних фахівців, що пропонує популярні та затребувані професії для здобувачів освіти. Колектив навчального закладу переймається тим, щоб кожен випускник школи мав змогу отримати вичерпну інформацію про Центр, професії та освітні можливості, які ми пропонуємо. З метою проведення розʼяснювальної профорієнтаційної роботи команда Центру відвідала ряд шкіл міста Суми та області. І ця діяльність успішно продовжується.
18 січня 2019 року ми відвідали школу № 9, де провели цікавий інформаційний захід для випускників 9-х та 11-х класів. Захоплююча лекція, ілюстрована фото та відеоматеріалами, цікаві майстер-класи зі складання серветок, карвінг і спілкування з учнями принесли масу позитивних емоцій усім присутнім.
21 січня 2019 року ми відвідали Косівшинську школу, де провели профорієнтаційну виховну годину. Учні мали змогу дізнатися про наш навчальний заклад та професії, спостерігати цікаві майстер-класи, які презентували майстри виробничого навчання Центру.
Сподіваємося, що випускники цих шкіл зацікавляться нашими пропозиціями і в наступному навчальному році поповнять ряди наших учнів.

Наталія Матвієвська,
куратор профорієнтаційної роботи Центру

           

«Репродуктивне здоров’я та відповідальна поведінка молоді»

Автор: admin от 21-01-2019, 19:19

17.01.2019 року учні ІІ курсу відвідали Клініку дружню до молоді, де мали можливість відвідати тренінг «Репродуктивне здоров’я та відповідальна поведінка молоді» та поспілкуватись з спеціалістами закладу.

Алла Слюсаренко,
соціальний педагог Центру

 

  

 

 

   


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   


Увага! Продовжується кампанія ЗНО-2019. Просимо ознайомитися з останніми новинами всіх зацікавлених

Автор: admin от 21-01-2019, 19:16
https://www.facebook.com/download/478760702527835/%D0%97%D0%97%D0%A1%D0%9E_%D0%97%D0%9F%D0%A2%D0%9E_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81_%D1%80%D0%B5%D0%BB%D1%96%D0%B7_%D1%81%D1%96%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%8C_2019_C_docx.docx?hash=Acq6xyscGo9RadAR

Ігри Патріотів

Автор: admin от 18-01-2019, 19:03

17.01.2019 року в м. Суми на базі одного з навчальних закладів були проведені «Ігри патріотів», які були присвячені до дня Соборності України. Мета цього заходу – формування у учнів високих морально-вольових якостей, військово-патріотичної гідності, підвищення престижу військової служби, набуття необхідних військово-спортивних навичок та любові до Батьківщини.
Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» представила команда «Гайдамаки» а саме: Боровко Максим, Власенко Віталій, Коротких Валерій, Янка Микола, Мокруха Дмитро, Мозговий Сергій та Расенко Микола.
Організатори «Ігор патріотів» в конкурсній програмі запланували 8 різноманітних спортивно-патріотичних поєдинків. 
Змагання викликали жвавий інтерес усіх учасників та гостей заходу. Наш навчальний заклад виборов Диплом ІІІ ступеню в турнірі «Ігри патріотів».

Юрій Денисенко,
викладач Захисту Вітчизни

        

Школа молодого майстра виробничого навчання

Автор: admin от 15-01-2019, 18:45

9 січня 2019 року у стінах ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» пройшло обласне засідання Школи молодого майстра виробничого навчання. Навчання з молодими спеціалістами провели методисти Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області.
У процесі роботи було розглянуто види інструктажів як метод уроку виробничого навчання, основні ознаки ефективного сучасного уроку.
Із молодими майстрами виробничого навчання обговорено типи та види уроків, складено орієнтовну структуру уроків виробничого навчання різних форм, наголошено на необхідності комплексно-методичного забезпечення уроків професійно-практичної підготовки, акцентовано увагу на особливостях оцінювання навчальних досягнень учнів на уроках виробничого навчання, призначенні та функції їх контролю.
Майстер виробничого навчання Берченко Т.А. поділилася з молодими спеціалістами досвідом власної педагогічної діяльності з формування професійної компетентності та самовдосконалення майстра виробничого навчання.
Молоді педагоги переглянули фрагмент відео уроку виробничого навчання та здійснили його аналіз.
Під час практичної частини засідання майстри виробничого навчання в групах розробили конспекти уроків відповідно до профілю підготовки, тематичні критерії оцінювання умінь та навичок учнів.

Максим Шейко,
методист Центру

                

«Краса Божого світу» очима робітничої молоді

Автор: admin от 15-01-2019, 18:29

23 грудня 2018 року – 9 січня 2019 року у приміщенні Сумського єпархіального управління з благословення митрополита Сумського і Охтирського Євлогія відбулася Різдвяна виставка-конкурс «Краса Божого світу». Учні ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» взяли активну участь у цьому цікавому заході. 
Талановиті діти порадували відвідувачів виставки вишивками бісером, фотографіями та декоративним виробом «Казкове дерево».
Відвідувачі виставки були надзвичайно вражені красою та оригінальністю представлених робіт. У ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» діє гурток християнської етики, учасники якого постійно беруть участь у цікавих заходах Православної церкви м. Суми.

Алла Одеська,
керівник гуртка християнської етики

       

Брейн-ринг на тему: «Права та обов’язки громадян. Діти та їхні права»

Автор: admin от 26-12-2018, 13:35

20.12.2018 року у групі БК-15 соціальний педагог Слюсаренко Алла Василівна, практичний психолог Громова Вікторія Іванівна, бібліотекар Нікіфорова Тетяна Вікторівна та викладач права Денисенко Юрій Вікторович провели правовий брейн-ринг на тему: «Права та обов’язки громадян. Діти та їхні права». Метою заходу було виховання у учнів інтересу до правових знань, популяризація правових законів, розвиток критичного мислення та пізнавального інтересу до правових знань, розвиток навичок користування власними правами у різних життєвих ситуаціях та відповідальності за власні вчинки.

Щоб забезпечить молодим майбутнє 
Свідомо накопичуєм знання. 
Все, що вивчали, стане незабутнім, 
Свідомо хочем жить, не навмання.

Алла Слюсаренко,
соціальний педагог Центру

     

22.12.2018 року лідери учнівського самоврядування

Автор: admin от 26-12-2018, 13:28

22.12.2018 року лідери учнівського самоврядування Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» Устик Ольга та Юлдашева Карина разом з практичним психологом Громовою Вікторією Іванівною, бібліотекарем Нікіфоровою Тетяною Володимирівною та соціальним педагогом Слюсаренко Аллою Василівною привітали з днем народження матір Усика Леоніда випускника Центру, який трагічно загину в Афганістані, виконуючи інтернаціональний обов’язок.

Вікторія Громова,
практичний психолог Центру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

   


Профорієнтаційна кампанія, як вона є.

Автор: admin от 21-12-2018, 14:03

На виховну годину до 9-х класів КУ ЗОШ №12 завітали представники Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» Оксана Грамотіна, Юлія Мірзажалолова та Алла Слюсаренко.
Майстри виробничого навчання провели цікавий майстер-клас для учнів по приготуванню національної страви: «Українські вареники». Діти і ліпили, і варили власноруч зроблені смаколики, а потім із великим задоволенням куштували добресенькі варенички!
З нетерпінням чекаємо нових зустрічей!!!

Оксана Грамотіна,
майстер виробничого навчання

       

Профорієнтаційна кампанія триває

Автор: admin от 21-12-2018, 13:57

17 грудня 2018 команда профорієнтаторів Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відвідала школу № 23 м. Суми. Для учнів 9-тих класів було продемонстроване відео про навчальний заклад, його історію та здобутки випускників. Майбутні абітурієнти отримали інформацію про професії, яким навчають у нашому Центрі. Всі охочі з числа учнів школи взяли участь у майстер-класі по оздобленню святкової випічки, сервіруванню столу, зав’язуванню краваток.
Профорієнтаційний захід пройшов на високому професійному та емоціональному рівні. І вже декілька учнів школи № 23 виявили бажання стати в наступному році першокурсниками нашого навчального закладу.

Андріяш Н.М.,
Башкірова Л.Г.,
Богунова А.В.,
Богунова М.В.,
Ховрич В.В.

    

Міняємо шкідливе на корисне

Автор: admin от 20-12-2018, 13:54

З метою профілактики шкідливих звичок та здорового способу життя учнівським самоврядування Центру проведена акція «Міняю шкідливе на корисне», в якій було запропоновано віддати цигарку та отримати в замін цукерку. Учні активно прийняли участь у акції, віднеслися з цікавістю та задоволенням.

Не пробував курити — не кури! 
Тих, хто не курить люди поважають. 
А тим, хто курить завжди говори — 
Нехай здоровим буть тобі не заважають.

Цигарка — ворог для твоїх думок, 
Зруйнує все в тобі — і навіть мрії. 
Вона призводить до тяжких хвороб 
І на майбутнє не дає надії.

Сам не кури і друзів відмовляй, 
Нехай вони забудуть згубну звичку. 
І все життя ти просто пам'ятай — 
Прекрасне не в цигарці й запальничці

Лідери учнівського самоврядування:
Громова В.І., практичний психолог, 
Слюсаренко А.В., соціальний педагог.

 

Прийшов Святий Миколай…

Автор: admin от 20-12-2018, 13:44

За переказами щороку в ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускається на землю і приносить дітям подарунки. Щоб отримати подарунок від Святого Миколая, потрібно написати йому листа і виставити в заповітну ніч башмак на поріг або підвісити біля входу носок, куди Миколай покладе подарунок.

Кажуть, святий Миколай приходить не сам, а зі свитою. Його зазвичай супроводжують два ангела і два чорта. Ангели нашіптують про добрі вчинки дитини, чорти вказують йому на погані вчинки. Вважається, що подарунки отримують тільки слухняні діти.

Не залишилися осторонь і лідери учнівського самоврядування Центру, які привітали учнівський та педагогічний колектив зі святом Святого Миколая. Віце-президент учнівського самоврядування Абдуллаєв Арсен переодягнувшись в костюм Святого Миколая разом з Юлдашевою Кариною, Устик Ольгою та Цибульняк Катериною побажали усім солодкого життя, веселих свят, гарних друзів, творчих досягеннь, справжнього кохання, цікавих дарунків, здійснення мрій разом з солодощами.

В День Святого Миколая
Всіх зі святом вас вітаю!
Щоб здоров’я прибуло,
Все погане відійшло.

Хай добро у вашій хаті
Буде завжди відчувати
Кожен з вашої родини - 
Від дорослого й дитин.

Радості, добра, тепла,
Хай добробут розцвіта,
Миру, злагоди в сім’ї,
Щастя всім — тобі й мені!

Абдулаєв Арсен, віце-президент учнівського самоврядування,
Слюсаренко А.В., соціальний педагог,
Громова В.І., практичний психолог,
Нікіфорова Т.В., бібліотекар.

    

Майстер клас по обміну досвіду

Автор: admin от 19-12-2018, 14:17

17.12.2018 року у ДНЗ «СЦ ПТО ХТТ та РС» відбувався майстер клас по обміну досвіду майстрів виробничого навчання кухарської справи.

Тематика заходу: « Сучасні закуски для фуршетів та банкетів» Фахівці представили свої авторські роботи:

<!-- [if !supportLists] --> 1.     <!-- [endif] --> Грамотіна Оксана Юріївна - « Заливне з морепродуктів»

<!-- [if !supportLists] --> 2.     <!-- [endif] --> Єльчищева Раїса Миколаївна – « Печінкові млинці з соусом»

<!-- [if !supportLists] --> 3.     <!-- [endif] --> Курочкіна Тамара Павлівна – «Сирні рулети в асортименті»

<!-- [if !supportLists] --> 4.     <!-- [endif] --> Борсук Раїса Вікторівна – « Салат з Морепродутів»

<!-- [if !supportLists] --> 5.     <!-- [endif] --> Петренко Юлія Петрівна – «Фіш роли з філадельфією»

<!-- [if !supportLists] --> 6.     <!-- [endif] --> Башкірова Лариса Григорівна – « Мушлі з печінкою»

<!-- [if !supportLists] --> 7.     <!-- [endif] --> Гордієнко Наталія Олександрівна – « Мельфей»

Високо оцінила страви представник Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Темченко Олена В`ячеславівна.

Дякуємо всім учасникам заходу за це чудове свято смаку та фантазії

 

Світлана Журавлевич

Старший майстер

       

Різдвяний пряник для майбутніх абітурієнтів

Автор: admin от 15-12-2018, 18:18

У рамках профорієнтаційної роботи ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» спільно з учнями та вчительським колективом 25 школи м. Суми, за підтримки адміністрації цього навчального закладу організував новорічний захід «Різдвяний пряник». 
Кулінарно-виховний захід відбувся у два етапи: 
 9.01.2019 – випікання на прикрашання пряників учнями 25-тої школи під керівництвом майстрів виробничого навчання кулінарної справи Алещенко Т.І., Берченко Т.А.; 
 презентація готових виробів у школі під час виховної години.
Школярі мали змогу дізнатися багато нового та цікавого про кулінарні новорічні традиції та спробували власні сили у нелегкій, проте надзвичайно цікавій справі – виготовлення різдвяних пряників.
Найочікуванішим моментом свята було куштування готових виробів. Захід «Різдвяний пряник» – настільки сподобався всім учасникам дійства, що було вирішено і в наступному році провести таке свято. Стати майстром кулінарної справи мріє багато людей, наш навчальний заклад запрошує здійснити це бажання та поповнити ряди учнівського колективу ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу».

Світлана Журавлевич,
старший майстер

        

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ – ОСНОВНИЙ ДОКУМЕНТ НА ВСІ ЧАСИ

Автор: admin от 14-12-2018, 16:33

Цьогорічний Всеукраїнський тиждень права ювілейний. Ось уже десятиліття поспіль, починаючи з 2008 року, в Україні в ці дні активізується правопросвітницька діяльність органів юстиції, громадських активістів, правозахисників.

Нинішній Всеукраїнський тиждень права особливий ще й тим, що  світова спільнота відзначає 70-річчя Загальної декларації прав людини – першого і основного документа в історії людства, в якому чітко сформульовані положення про права людини.

30 статей, які викристалізувалися в результаті роботи над кожним реченням кращих правників, політиків різних країн та національностей після Другої світової війни, стали основою для багатьох міжнародних документів, національних конституцій, інших законів, що гарантують права людини. Вона стала тим першоджерелом, з якого народжуються сучасні  документи, що гарантують права людей.

Книга рекордів Гіннеса описує Декларацію як «найбільше перекладений документ» у світі. І це не випадково. Декларація послужила основою для двох обов'язкових пактів ООН про права людини: Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та Міжнародного Пакту про економічні, соціальні та культурні права. Принципи декларації викладені в міжнародних договорах, таких, як  Міжнародна Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, міжнародна Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, Конвенція Організації Об'єднаних Націй проти катувань, і багато інших.

Інтерес до Декларації прав людини не зменшується, він – зростає, адже немає більшої цінності, ніж права людини.

Права людини, їх захист, підвищення правової освіти громадян – ось три основоположні завдання, які покладаються на органи юстиції за важливим напрямом – правопросвітництво. Ми прагнемо максимально надавати громадянам інформацію про їхні права, навчити захищати свої права. Варто відзначити, що потужна хвиля інформаційної роботи, здійсненої під час реалізації загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» не була марною. Кожен напрям цієї роботи мав конкретне наповнення, за кожним сказаним словом – велика практична робота.

Без сумніву, це важливо для сьогоднішнього етапу розвитку України, це посіяні зерна довіри до права  для молодого покоління, які зарясніють врожаями вже в недалекому майбутньому.

Обласний семінар соціальних педагогів

Автор: admin от 14-12-2018, 09:44

11 грудня 2018 року у державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі  та ресторанного сервісу» відбулося засідання обласного методичного об’єднання  соціальних педагогів закладів вищої та професійно-технічної освіти з теми: «Резилієнсний підхід в організації соціально-педагогічної допомоги учням в умовах освітнього закладу».                                                                                    

     У ході інтерактивної взаємодії методисти навчально-методичного центру психологічної служби  комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Растроста А.Б. та Гавриленко С.О. відпрацювали з учасниками тренінгу технологію підвищення психологічної компетентності фахівців з питань розвитку життєстійкості/стресостійкості в дітей в умовах освітнього закладу, напрацювали арсенал технік педагогічного спілкування,  сприятливих для створення безпечного освітнього простору, окреслили коло завдань та методи роботи соціальних педагогів з дітьми, які зазнали впливу травмуючої події, особливості надання їм психосоціальної підтримки. 

 

Соціальний педагог Слюсаренко А.В., практичний психолог Громова В.І.

   Назад Вперед
Наверх
 

вул. Роменська, 96,
м. Суми-2, Україна, 40002.

splxtt@ukr.net