Зробити домашньою|Додати до обраного
 
 

Долучилися до святкування Дня захисника України

Автор: admin от 15-10-2019, 16:12

11 жовтня 2019 року група учнів Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» побували на урочистостях присвячених Дню захисника України та святу Покрови пресвятої Богородиці.

У центрі міста на Театральній площі відбулися заходи під гаслом «Зі святом мужності і відваги». У рамках урочистостей відбулася демонстрація стрілецької зброї та засобів захисту, виставка військової техніки та виступ духового оркестру.

Учні Центру з радістю скуштували смачну польову кашу, приміряли спорядження Національної поліції, посиділи за кермом військової техніки та спробували розібрати та скласти зброю.

Команда учнів у супроводі бібліотекаря, соціального педагога та практичного психолога отримала багато цікавої інформації та гарні враження.

 

Вікторія Громова,

практичний психолог Центру

 

Тетяна Марченко,

соціальний педагог Центру

 

 

 

 

 

Ювілейне відкриття конкурсу імені Т.Г. Шевченка

Автор: admin от 11-10-2019, 11:21

10 жовтня 2019 року у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбулося урочисте відкриття Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу для учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У світлому та затишному кабінеті української мови зібралася прогресивна учнівська молодь Центру, педагоги-мовники та залюблені в українське слово працівники закладу. Розпочався захід вітальними словами заступника директора з НВихР Матвієвської Н.М., яка радісно сповістила про старт ювілейного конкурсу імені Тараса Шевченка.

Урочистість прикрасили українські народні пісні у виконанні художніх керівників закладу та юних артистів – учнів Центру.

З авторським віршем про Тараса Григоровича виступила майстер виробничого навчання Панченко Надія Іванівна. Про вплив Тараса Шевченка на формування культурного осередку Сумщини у Ромнах на межі ХІХ-ХХ століть та про відкриття першого у світі пам’ятника Тарасу Шевченку у повітовому містечку Ромен захоплююче розповіла Матвієвська Наталія Михайлівна. Також викладач прочитала авторський вірш про цю знакову подію.

Відкриття конкурсу імені Тараса Шевченка пройшло в урочистому піднесеному настрої та запам’ятається усім присутнім позитивним емоціями та новою цікавою інформацією про Кобзаря.

 

Наталія Матвієвська,

заступник директора з НВихР

 

 

 

 

 

 

  ?wmode=transparent" wmode="Opaque" frameborder="0" allowfullscreen>

Просвітницька акція від працівників суду

Автор: admin от 10-10-2019, 13:35
9 жовтня 2019 року помічник голови Зарічного районного суду м. Суми Юлія Хілько та прес-секретар суду Наталя Сидоренко спілкувалися з першокурсниками Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу».
На жаль, серед підлітків є поширеною думка, що до повноліття за їх правопорушення відповідають батьки. Але, насправді, це твердження є помилковим. Законодавством передбачено конкретні випадки, коли юридична відповідальність неповнолітніх починається з 16 років, а за вчинення деяких кримінальних правопорушень і з 14 років.
Сьогодні Юлія Хілько розповіла дітям про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх. Пояснила з якого віку дитину, що вчинила правопорушення можуть притягнути до відповідальності, та за які проступки.
Учні активно цікавились наслідками саме кримінальної відповідальності в тих чи інших життєвих ситуаціях, задавали питання.
Також поговорили про булінг та його різновиди. До яких наслідків може призвести неправомірна поведінка дітей. Юлія Хілько зауважила, що саме булери найчастіше ставали жертвами своїх кривдників.
Приклади реальних історій з судової практики щодо вчинення злочинів неповнолітніми особами вразили слухачів. Дітям було над чим замислитися та зробити відповідні висновки, звернути увагу на свою поведінку.
А на завершення Юлія Хілько провела віртуальну екскурсію судом. Розповіла діткам, які справи розглядає суд та про роботу суду загалом.
Лекція була цікавою та змістовною. Підлітки взяли для себе багато цікавої інформації про свої права та відповідальність за порушення цих прав інших людей.
Учні та викладачі подякували за цікаву та пізнавальну зустріч.

Юрій Денисенко,
викладач права Центру
 
 
 
 
 

НА СУМЩИНІ СТАРТУВАЛА ХХХІVСПАРТАКІАДА СЕРЕД ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

Автор: admin от 9-10-2019, 12:56
8 жовтня 2019 року, легкоатлетичним кросом відбулося відкриття спартакіади серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Програма обласної спартакіади на 2019/2020 навчальний рік включає 9 видів спорту: легкоатлетичний крос, баскетбол 3х3, бадмінтон, волейбол, гирьовий спорт, легка атлетика, міні-футбол, настільний теніс, зимовий поліатлон.
Вже традиційно спартакіада розпочалася легкоатлетичним кросом. За призові місця та залікові очки змагалися 20 команд області. 
Вітаємо збірну команду Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» з ІІІ місцем у змаганнях з легкоатлетичного кросу в залік ХХХIV обласної спартакіади. 
До складу команди ввійшли: Березюк Юрій, Круль Тетяна (група АКОФ-17), Чуйко Антон (група БОФ-24), Огороднікова Ольга (група БПОБ-13), Войцик Діана (група АКП-26) та Петухова Вікторія (група АК-24). Березюк Юрій став бронзовим призером в особистому заліку. 
Вітаємо призерів змагань!!!!

Михайло Тимощенко,
керівник фізичного виховання 
 
 
 
 

День вчителя 2019

Автор: admin от 4-10-2019, 11:16

День працівника професійно-технічної освіти та День вчителя відзначили педагогічний та учнівський колективи Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» у актовій залі 3 жовтня 2019. На урочистому концерті було багато музики, танців, пісень та теплих, щирих привітань своїм наставникам.

Свято розпочалося нагородженням працівників почесними грамотами за сумлінну працю та самовідданість спільній справі. Одначе, першою привітали маму випускника, воїна-інтернаціоналіста Леоніда Усика, що загинув, виконуючи свій військовий обов’язок. Саме Лідія Миколаївна Усик стала почесним гостем свята.

Усіх присутніх привітав хоровий колектив м. Суми «Візерунок», випускниця Центру Аліна Дудка та учні навчального закладу. Квіти, щирі посмішки та позитивні емоції наповнили актову залу Центру.

Шановні освітяни, щиро вітаємо Вас з чудовим осіннім святом Днем учителя. Бажаємо міцного здоров’я, радості спілкування з учнями, любові і терпіння. Будьте щасливі!

 

Валерій Атаманчук,

керівник художньої самодіяльності

 

 

   

    

 


Урочистість з нагоди нагородження переможців спортивно-розважального заходу «День здоров’я»

Автор: admin от 2-10-2019, 16:13

1 жовтня 2019 року у актовій залі Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбулася урочистість з нагоди нагородження переможців спортивно-розважального заходу «День здоров’я». У залі були присутні учні груп І курсу, які мали нагоду проявити свої таланти 17 вересня 2019 року під час проведення улюбленого традиційного свята юності та спорту «День здоров’я».

Усіх присутніх вітали ведучі свята Письмак Артем та Кузнєцова Олександра, юні співачки-першокурсниці Улітіна Анастасія, Кліщ Анна та інші.

Михайло Тимощенко керівник фізичного виховання Центру вручив грамоти кращим спортсменам першого курсу. У номінації «Встановлення намету» перше місце зайняла група БПОБ-13, ІІ – АКОФ-17, ІІІ – АК-14. У змаганнях «Веселі старти» І місце посіли БПОБ-13, ІІ – АКОФ-17, ІІІ – АК-14. У метанні медбола кращими традиційно стали БПОБ-13, ІІ – АК-14, ІІІ – АКОФ-17. Стрибки з місця мали наступні результати І місце АКОФ-17, ІІ – АКП-16, ІІІ – БПОБ-13. У змаганні дартс І місце посіла АК-15, ІІ – АКОФ-17, ІІІ – БПОБ-13. За плакат «У здоровому тілі здоровий дух» І місце отримала АК-15, ІІ – БКПК-16 та АК-14, ІІІ – АКОФ-17, АКП-16, БПОБ-13.

Також учнів відзначили за чудові номери художньої самодіяльності та страви польової кухні: І місце посіла гр. АКП-16, ІІ місце АК-15, БКПК-16, ІІІ місце – АК-14, АКОФ-17, БПОБ-13. Усі групи отримали солодкі призи. Кращим музикантом визнано Молчанова Олександра (група БПОБ-13) за артистизм відзначено Дар’ю Куліш (група БПОБ-13), за кращий танцювальний номер та ерудицію – Долюк Яну.

Дякуємо усім учасникам за гарний настрій та прекрасні результати. Бажаємо усім міцного здоров’я!

 

Наталія Матвієвська,

заступник директора з НВихР

 

 

 

 

Нагорода для достойних

Автор: admin от 2-10-2019, 16:03
1 жовтня 2019 року у рамках акції «Пізнаймо місто Суми разом!» відбулася екскурсія до Сумського національного аграрного університету. Кращі учні ІІ курсу Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відвідали цікаві об’єкти аграрного університету: місцевий храм св. Валентини, навчальні лабораторії і музей факультету ветеринарної медицини та навчальні приміщення факультету харчових технологій. 
Учні груп АКП-26 та АК-24, які відзначилися особливими досягненнями у навчанні та позаурочній діяльності, були нагороджені можливістю побачити цікавинки аграрного університету, погуляти по території закладу та дізнатися багато нового й цікавого про історію створення церкви від о. Анатолія. Хлопці та дівчата були вражені ландшафтним дизайном, красою та величчю храму і пропозиціями університету.
Особливу подяку висловлюємо о. Анатолію, який ініціював та організував такий чудовий захід. Сподіваємося на подальшу співпрацю та нові захоплюючі подорожі.

Наталія Матвієвська,
заступник директора з НВихР
 
 
 
 
    

День іменинника

Автор: admin от 1-10-2019, 10:22
30 вересня 2019 року в актовій залі Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбувся традиційний вечір відпочинку «День іменинника». Від усієї душі учасники заходу привітали мешканців гуртожитку, що нещодавно відзначили свій день народження. Зі сцени лунали пісні, вірші, музика. Повеселила глядачів сценка з життя навчального закладу. Іменинники  та всі глядачі отримали море позитивних емоцій.

Наталія Андріяш,
вихователь гуртожитку
 
 
 
 

Не з жалем, а з любов’ю

Автор: admin от 30-09-2019, 14:02
Активісти учнівського самоврядування Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» разом з практичним психологом відвідали комунальний навчальний заклад Сумської обласної ради «Сумський дитячий будинок імені С.П. Супруна». У цьому закладі навчаються і проживають діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування від 6 до 10 років.
З вихованцями ми провели розвивальні, рухливі ігри, конкурси, загадки. Дітям було дуже цікаво і весело грати та спілкуватися з нами. Найбільшим задоволенням для дітей було отримання подарунків та призів від нашого навчального закладу.
Для нас це також був життєвий урок. Ми були у захваті від учнів. Вони відверті, щирі, завжди усміхнені, активні та доброзичливі незважаючи на те, що живуть у дитячому будинку, а не у родині.

Каріна Юлдашева,
активістка учнівського самоврядування
 
 
 
 
 

Перемога за нами

Автор: admin от 26-09-2019, 08:50
Вітаємо збірну команду Центру у складі Березюк Юрій, Тарасенко Назар, Круль Тетяна (група АКОФ-17), Огороднікова Ольга (група БПОБ-13), Янка Микола (група БК-25), Бей Владислав, Войцик Діана (група АКП-26) з перемогою у обласному фізкультурно оздоровчому заході Challenge Fest-2019. Круль Тетяна та Огороднікова Ольга посіли відповідно друге та перше місце серед дівчат в особистому заліку.

Відділення фізичного виховання.
 
 
 
 

День спеціального об’єктового тренування з цивільного захисту

Автор: admin от 23-09-2019, 11:04
20 вересня 2019 року у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» було проведено спеціальне об’єктове тренування з цивільного захисту з педагогічним та учнівським колективами. Надана допомога в проведенні інструктивно-методичного навчання з цивільного захисту завідуючим методичним кабінетом НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області Бова А.Ю.
Відпрацьовано питання:
порядок дій та оповіщення керівного складу;
порядок дій адміністрації та персоналу при виникненні надзвичайної ситуації, пожежі;
надання медичної допомоги умовно-постраждалим;
евакуація працівників та учнів Центру в безпечне місце під час виникнення надзвичайних ситуацій, пожежі;
відпрацювання практичної роботи з вогнегасником;
гасіння умовної пожежі.

Борис Каленіченко,
відповідальна особа цивільного захисту
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Подяка за роботу учнів-практикантів у Болгарії

Автор: admin от 18-09-2019, 15:58
Болгарсккая Компания "Смарт Тур",( г.Варна) - выражает благодарность руководству учебного заведения "Сумской центр профессионально-технического образования пищевых технологий, торговли и ресторанного сервиса - Денисенко Василию Николаевичу, а также Мирзажалоловой Юлии и Грамотиной Оксане за высокое качество подготовки молодых специалистов по профилю отельно-ресторанного дела во время прохождения производственной практики в Отеле "ОДЕСОС", Золотые Пески, Болгария.
Наша компания желает всему вашему коллективу успехов на профессиональном поприще и процветания!
Благодарим за оказанное доверие и будем рады дальнейшему сотрудничеству в следующем году!
С уважением Борислав Чалгаджиян
                       Елена Товстенко
SMART TOUR LTD
Bulgaria
e-mail: smarttour.marketing@abv.bg 
web: www.smarttour.bg
skype: smart.tour
mob. + 359 897 948 533
Licence PK-01-7346
 
 
 
 

День здоров’я

Автор: admin от 18-09-2019, 14:52
17 вересня 2019 року в рамках проведення Олімпійського тижня в Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбувся спортивно-оздоровчий захід «День здоров’я – 2019».
Учні І курсу провели туристичний похід до березового гаю. Саме там відбулися спортивно-розважальні конкурси та огляд художньої самодіяльності.
Хотілося б відмітити підготовку учнів групи БПОБ-13 (майстер в/н Гуйва В.В.), групи АКОФ-17 (класний керівник Одеська А.І., майстер в/н Гордієнко Н.О.), групи АК-15 (класний керівник Скачек А.І., майстер в/н Турецька Я.І.), які займали перші місця в окремих спортивних конкурсах.
Дякуємо всім за дружню атмосферу свята!

Михайло Тимощенко,
керівник фізичного виховання Центру
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

«Сумщина аграрна – 2019»

Автор: admin от 16-09-2019, 13:53
14 вересня на території Сумського національного аграрного університету відбувся міжрегіональний Форум «Сумщина аграрна – 2019». Це щорічний аграрний захід, спрямований на популяризацію аграрної продукції місцевого виробництва, збереження історії та традицій сільського побуту, впровадження інновацій у регіональне сільське господарство. Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» активно співпрацює з аграрним університетом, де наші випускники продовжують навчання. Тому Центр взяв активну участь у форумі, популяризуючи спеціальності, за якими у нашому навчальному закладі ведеться підготовка, а саме: «Кухар, кондитер», «Бармен, офіціант». Учасники художньої самодіяльності грою на акардіоні та співом чарували слух відвідувачів, привертаючи увагу відвідувачів до намету Центру.

Валерій Атаманчук,
керівник художньої самодіяльності
 
 
   
 
 

Екскурсія до бібліотеки

Автор: admin от 12-09-2019, 15:46
11 вересня 2019 р. відбулась екскурсія учнів І курсу, мешканців гуртожитку до міської бібліотеки філіал № 6 на день краєзнавства «Талант, що прагнув до зірок» (до 200 річчя від дня народження П. Куліша).
Пантелеймон Куліш – український письменник, критик, історик, етнограф. Родом з містечка Воронеже, тепер Шосткинський район Сумської області. Автор романів «Чорна Рада», «Михайло Чарнишенко», творів «Майор», «інша людина», а також збірок «Хуторна поезія» і «Хуторні недогарки». В працях з історії України – «Козаки по відношенню до держави і суспільства», «Історія возʼєднання Русі», «Відпадіння Малоросії від Польщі» та інші.
Такі екскурсії стали традицією. Щорічно у вересні бібліотекар і вихователі Центру організовують їх. 
У бібліотеці 6 сучасних комп’ютерів, підключених до мережі Internet. Наші учні можуть безкоштовно ними користуватися. Крім того, тут можна знайти безліч цікавих журналів, сучасних детективів, фантастичних книг, ужастиків, романів про любов – те, що любить читати молодь. Також у бібліотеці є живий куточок, який визвав у відвідувачів справжнє захоплення.
Всі учні записалися до бібліотеки, декілька з них залишилися працювати на комп’ютерах. Всім дуже сподобалась екскурсія.

Тетяна Нікіфорова,
бібліотекар Центру
 
 
 
 
 
 
 

Візит на презентацію поетичної збірки «Сокровенне»

Автор: admin от 10-09-2019, 15:28
9 вересня представники учнівського самоврядування, учасники мистецької студії «Літературна світлиця» та педагоги Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відвідали презентацію нової книги Заслуженого журналіста України Василя Кізки «Сокровенне (пісенно-поетичні роздуми власкора)». 
Видавцем збірки стало видавництво «Корпункт», яке очолює Раїса Павлівна Вороненко, бабуся випускника Центру, захисника Вітчизни, Героя АТО, орденоносця, Дмитра Жуковського, який третій рік поспіль захищає цілісність та незалежність держави на сході Україну.
Усім присутнім надзвичайно сподобалось виконання самим автором власних пісень та поезій. Як виявилося, Василь Кізка – не тільки журналіст та письменник, але й музикант і волонтер.
Гарним музичним оформленням свята став виступ художнього керівника Центру Валерія Атаманчука, сімейного ансамблю Саннікових.
Короткий аналіз збірки зробила заступник директора з навчально-виховної роботи Центру Наталія Матвієвська.
Учнівська молодь була вражена позитивом свята та зворушена знайомством з відомими митцями Сумщини. Приємним сюрпризом заходу стало частування солодощами та гарячими напоями.

Наталія Матвієвська,
заступник директора з НВихР

https://www.youtube.com/watch?time_continue=183&v=W8m7hhmZ2iU
 
 
 
 
 
 
 
 Вшанування Героїв-земляків

Автор: admin от 4-09-2019, 15:12
3 вересня 2019 року учні Центру вшанували пам’ять Героїв АТО на міській алеї пам’яті, на вулиці Петропавлівська, де відбулася панахида. Відпівали сумських воїнів АТО, що загинули у зоні військових подій.
На їх честь відбувся салют та покладання квітів. Ми вдячні захисникам України за можливість жити, навчатись і трудитись на рідній землі. Вічна слава Героям!

Валерій Атаманчук,
керівник художньої самодіяльності
 
 
 
 
 
 

День Знань

Автор: admin от 2-09-2019, 12:24
2 вересня 2019 року у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбувся урочистий концерт присвячений Дню Знань. Під час святкової лінійки першокурсників привітали директор Центру Денисенко Василь Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи Матвієвська Наталія Михайлівна, класний керівник групи АКОФ-17 Одеська Алла Іванівна та батько першокурсника. 
Учні зачитали присягу першокурсника. На святі з номерами художньої самодіяльності виступили випускники, учні перехідних груп та першокурсники Центру. Справжнє єднання поколінь та традицій було продемонстровано на цьому заході. 
Свято відвідала мама випускника нашого навчального закладу воїна-інтернаціоналіста, що загинув у Афганістані, Леоніда Усіка – Лідія Миколаївна Усік.
Родзинкою концерту стали виступи наших першокурсників: вокалісти Анастасії Улітіної, гумориста Олександра Мінаєва і гітариста Олександра Молчанова.
Боже благословення надав о. Анатолій, пастир каплички св. муч. Тетяни.
Бажаємо успіху та творчого пошуку нашим дорогим першокурсникам.

Наталія Матвієвська,
заступник директора з НВихР
 
 
 
    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
?wmode=transparent" wmode="Opaque" frameborder="0" allowfullscreen>

Виробнича практика у Болгарії

Автор: admin от 13-08-2019, 12:55
Виробнича практика у Болгарії
Відповідно до укладеного договору між Державним навчальним закладом «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» та «Міжнародним коледжем індустріалізації та захисту населення від лих і аварій» (Республіка Болгарія, м. Варна) у травні 2019 року група учнів Центру для проходження виробничої практики вирушила до сонячної Болгарії на узбережжя Чорного моря на курорт «Золоті піски» у 4-х зірковий готель «Одессос», який приймає щоденно понад 1500 туристів з країн Західної Європи.
В обов’язки учнів входило приготування, оформлення страв, траншування риби, птиці, обслуговування відвідувачів у залі ресторану та допомога у непростому виборі серед різноманітних виробів кулінарного та кондитерського мистецтва.
Учні працювали по 8 годин на день, мали триразове збалансоване харчування, мешкали у готельних номерах з усіма сучасними зручностями, відпочивали на узбережжі Чорного моря, налагоджували міжнародні стосунки з практикантами з інших країн, вивчали болгарську та англійську мови і при цьому отримували гідну зарплатню, яку мали змогу витрачати на розваги або заощаджувати.
Всі практиканти отримали не лише цінний і корисний досвід, а й приємні емоції від передування у Болгарії.

Юлія Мірзажалолова,
Оксана Грамотіна,
майстри в/н Центру
 
   
 
 
 
 
    
 
 
    
 

Випускний вечір 2019

Автор: admin от 1-07-2019, 12:28

 Випускний вечір 2019

27 червня у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбувся пройшов випускний бал для кращих учнів Центру. Юнаки та дівчата із груп АК-44, АК-45, АКОФ-47, БПК-26 отримали дипломи кваліфікованого працівника «Кухар», «Кондитер», «Офіціант», «Бармен», «Пекар» відповідно. 

Красиві, ніжні, схвильовані дівчатка та мужні урочисті хлопці раділи власним успіхам, дякували педагогам, батькам та Центру в цілому за чудові, змістовні та неповторні роки в дружньому учнівському колективі.

«Я – щаслива, що навчалася в цьому закладі. Після випускного з багажем знань по спеціальності я легко влаштуюся на роботу, адже мене вже запросили у кілька закладів ресторанного сервісу по Україні», – ділиться своїми враженнями активістка учнівського самоврядування, танцюристка Центру та просто красуня учениця групи АК-45 Віталіна Мартиненко.

«Як добре, що в свій час я не залишився в школі, як то кажуть «просиджувати штани», в пішов навчатися на кухаря-кондитера у тепер рідний для мене Центр», – захоплено та емоційно розповідає учень групи АК-44 Денис Котенко.

Ще один Денис – Мерзлікін – учень групи АК-44, стоячи поряд зі своїм одногрупником додає: «Так, чудовий заклад! Особливо запам’яталися змістовні та веселі вечори в гуртожитку. Недаремно кажуть, що студентське життя – найкраще!»

Ще багато гарних слів, приємних вражень, позитивних емоцій ми отримали від своїх випускників. Дякуємо вам, наші учні, тепер уже колишні, за роки спільної праці та щасливі миттєвості учнівського життя.

Будьте щасливими, залишайтеся успішними! 

В добру путь! Наші найкращі у світі випускники!


Наталія Матвієвська,

заступник директора з НВихР


 

 

 

 

 

 Споживай енергію розумно

Автор: admin от 12-06-2019, 15:32

 11 червня 2019 року учні Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відвідали міську бібліотеку № 6 з метою оглянути виставку присвячену Дню сталої енергії.

Дні сталої енергетики є основними заходами Європейського тижня сталої енергетики на місцевому, регіональному та національному рівнях по всій Європі. Дні сталої енергетики мають на меті залучити споживачів, підприємців та можновладців до чисельних заходів, пов’язаних із виробництвом або споживанням відновлювальних джерел енергії та енергоефективністю. Вони є рекомендованим комунікаційним інструментом для поширення ідей сталої енергетики на місцевому та регіональному рівнях. Це також громадські заходи, які демонструють широкій аудиторії, що технології сталої енергетики та моделі поведінки є доцільними, економними та кращими для навколишнього середовища.


Алла Слюсаренко,

соціальний педагог Центру


 

 

 

 

 


Ярмарок на день захисту дітей

Автор: admin от 3-06-2019, 12:49

 1 червня 2019 року під час обласного свята «Майбутнє України творити молодим» відбувся ярмарок.

Двадцять вісім локацій для презентацій професій представили заклади професійної (професійно-технічної) освіти, серед яких достойно виступила команда Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» і представила професію майбутнього «фудтестер, ремюер».  Наша учениця Борщинська Яніна презентувала цей фах: «Фудтестер, ремюер –  інтегрована професія.

Фудтестер – це кухар-кондитер, що вміє не лише добре приготувати страву, але й самостійно удосконалювати її смак та зовнішній вигляд, а також презентувати блюдо відвідувачу ресторану, розповісти про делікатес, прорекламувати його, спробувати разом з клієнтом.

Ремюер – це офіціант-бармен, що не тільки розбирається у спиртних напоях, але й вдало підбирає їх до страв, уміє розповісти про кожен продукт, запропонувати клієнту дегустацію кількох напоїв, а ще – оригінально оформити подачу, засервірувати стіл та створити затишок і особливу атмосферу під кожного клієнта.

фудтестер, ремюер – це фактично сплав усього найкращого, що є у кожній професії нашого закладу. Це синтеззнань, умінь та навичок, що роблять фудтестера, ремюера просто універсальним солдатом ресторанного сервісу!

Багато, скажете ви. Так, немало. Але на кону ваш неймовірний успіх та процвітання вашої родини. І головне! Є гарна новина. Усьому цьому вже навчають.

Бачу німе запитання у ваших очах. Ні-ні, нікуди з міста їхати не треба. Саме у Сумах на вулиці Роменська є Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» - єдиний профільний заклад в області, що дає найвищі розряди по професіях, має у штаті найкращих професіоналів – майстрів виробничого навчання, найперший та єдиний, що реалізував проект «Міжнародна співпраця» та дає знання європейського рівня. Най, най, най! Це про нас!»

Двадцять вісім професій спробували на собі більше 500 учасників обласного свята: на власні очі побачили як виконуються окремі трудові операції перукарів, кравців, будівельників, механіків, офіціантів тощо. А найголовніше, переглянувши майстер-класи, старшокласники власноруч спробували відтворити дії професіоналів і переконатися, що робітничі професії в умовах сучасності є творчими, креативними і цікавими.

За завданням квесту до шатра Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» почергово підійшли 8 команд учнів шкіл Сумської області. Тут на них чекали: презентація професії майбутнього, дегустація власноруч зліплених та зварених вареників, пригощання старовинною українською стравою сластьонами, бармен-шоу з дегустацією прохолодних напоїв та цікава вікторина по темі з призами. Діти були у захваті від почутого та побаченого і обіцяли у майбутньому вступити до нашого навчального закладу.

Дякуємо організаторам та учасникам ярмарки та бажаємо усім дітям здоров’я та веселого літа.[url=http://][/url]

 

Наталія Матвієвська,

заступник директора з НВихР

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 


Успіх у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Офіціант»!

Автор: admin от 30-05-2019, 08:55

 28-29 травня 2019 року на базі Одеського вищого професійного училища морського туристичного сервісу, змагалися 24 майбутні фахівці ресторанної справи – кращі учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з усіх регіонів України.

Наша учениця Олена Кузнєцова представляла Сумщину у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Офіціант» та виборола VІ призове місце і стипендію Президента України.

На конкурсі майбутні офіціанти змагалися в майстерності, складанні серветок, умінні обслуговувати відвідувачів. Також конкурсанти виконали попереднє сервірування столу відповідно до жеребкування. Учасники показали правильність підбору посуду відповідно до меню, приборів, дотримання сервірування столу, раціональність та професійність рухів офіціанта.

Педагогічний та учнівський колективи Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» вітають Олену з достойним виступом на конкурсі та бажають успіхів у професії


Наталія Діхтярьова,

майстер виробничого навчання

 

  

 

 

Доторкнутися до прекрасного

Автор: admin от 20-05-2019, 13:39

 У першій декаді травня в Закарпатті розквітає диво-квітка – Нарцис альпійський, що зберігся з часу льодовикового періоду. Він росте в долині між хребтами Карпатських гір біля м. Хуст, що манить до себе шанувальників природи з України, та з усього світу. Побачити цей релікт, насолодитись його п’янким ароматом вирішили учні та викладачі Держаного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу». Любителі природи, подорожей та пригод об`єднались і відвідали мальовничі куточки України. Це було тісне та цікаве спілкування з природою: пізнавали рослинний та тваринний світ, звичаї та традиції місцевого населення, мандрували в історичному часі та просторі.

Наша група відвідала столицю Західної України – місто Львів, край бойків – м. Сколе, унікальну природно-культурну фортецю Тустань, що утворилась в льодовиковий період, доторкнулись до «живої» та «мертвої» води, відвідали дивні печери; насолоджувались шумом водоспаду Шипіт (зовсім не тихий!). Гуляли лісом, слухали гомін пташок – такі ж як і у нас. Ми піднімались на вершини ще засніжених гір, де на схилах, змінюючи один одного, зацвітають Червонокнижні первоцвіти. А краєвид з гори весняної зелені Карпат захоплює подих… 

Екскурсовод розповідав ніжні легенди кохання озера Синевір – одне із природних див України. Не минули і заповідник – Реабілітаційний центр бурого ведмедя. – Як там клишоногим живеться? Добре? – Дуже добре! Самі перевірили. 

А замки-фортеці?  Хіба можна їх було минути… Та це ж історія предків. Гуляли замками Олесько, Шенборна, Паланок. Відвідали термальні лікувальні джерела м. Берегово. Да, місто угорців, але нас розуміли і запрошували у гості. Зупинялись у м. Велика Копаня біля джерела, з якого тече диво-вода, яка дає близнюків і у тварин, і у людей. Це центр близнюків у світі! Диво та й годі. Мешканці розповідали історії, які не можна пояснити.

Дуже сподобалась екскурсія. Усі в захваті. Від зелених гір із сніжними вершинами неможна було погляду відірвати. З сувенірами, трохи втомлені, але із гарним настроєм та незабутими враженнями повертались додому, а думки про нові подорожі. 

Скільки красивих місць в Україні, де потрібно побувати. 

Пізнавайте свою країну і рідний край! Любіть Україну – вона дуже красива.


Високі гори, скелі й кручі,

Потік бурхливої води,

Залишать спогад неминучий,

І знов покличуть нас сюди.


З вершини скелі нам відкрився,

Прекрасний краєвид Карпат,

Душа від щастя аж співала,

А серце било як набат.


Не описати все словами,

Це мальовничий, дивний край,

В моїх думках він завжди буде,

Немов землі небесний рай.


Ірина Коновалова,

викладач хімії та біології


   

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 


Екскурсія до військової частини

Автор: admin от 18-05-2019, 13:33

 16 травня 2019 року учні Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відвідали 11-й окремий батальйон (11 ОБ НГУ, в/ч 3051) — підрозділ у складі Східного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України, розташований у місті Суми по вулиці Роменській, військове містечко №2. 

Військові провели цікаву екскурсію по території батальйону, представили різні види зброї, розповіли про їх особливості та використання. Також було проведено майстер-клас роботи зі спеціально навченою собакою. Учні були вражені чистотою, порядком та дисципліною у військовій частині.

Екскурсія була інформативною, цікавою та потрібною.


Любов Мирончук,

викладач Центру

 

 

 

 

   

   

   

    

   

 


Стрільби на полігоні у Радьківці

Автор: admin от 18-05-2019, 11:31

 16 травня 2019 року з метою якісного виконання програми предмету «Захист Вітчизни» юнаки ІІІ курсу Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відвідали військовий полігон В/Ч А1476 у селі Радьківка сумського району Сумської області.

Сумським міським військовим комісаріатом було організовано 5 навчальних точок. Учні мали можливість закріпити на практиці теоретичні знання, які були здобуті під час вивчення предмету «Захист Вітчизни», а саме:

- складання та розбирання автомату;

- прицілювання;

- огляд мін та гранат різних видів;

- ознайомлення із вмістом індивідуальної аптечки військослужбовця ЗСУ;

- стрільби з легендарного автомату Калашнікова.

Кожен учень отримав по 14 бойових патронів калібру 5,45 для виконання початкової вправи з автомата.

Усі учні отримали море позитивних вражень та відчули себе справжніми захисниками Вітчизни.


Юрій Денисенко,

викладач предмету «Захист Вітчизни»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Свято вишиванки

Автор: admin от 17-05-2019, 12:39

 16 травня 2019 року у Держаному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» пройшло свято вишиванки, яке традиційно проводиться в Україні у 3-й четвер травня. У заході взяли участь учні, викладачі, майстри виробничого навчання Центру. Урочистості розпочалися з концертної програми, вітального слова заступника директора з НВихР Наталії Матвієвської та відкриття виставки вишиванок.

Мелодійність пісень перепліталася з барвами орнаментів на традиційному українському одязі учасників свята, лейтмотивом якого стала ідея збереження, відновлення та примноження кращих традицій українського народу. Усі охочі мали можливість оглянути експонати виставки, яку оформили куратор національно-патріотичної комісії учнівського самоврядування Людмила Мельник та учні групи АК-24. На виставці були представлені вироби ХІХ-ХХ ст. з усіх куточків Слобожанщини та сучасна вишивка. Оплесками дякували глядачі майстру виробничого навчання Надії Панченко за авторський вірш «Українська вишиванка». Усіх, хто прийшов на захід у вишиванці, представники учнівського самоврядування пригостили солодощами. Свято завершилось виконанням «Пісні про рушник».


Людмила Мельник,

викладач української мови і літератури

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Кінна дитячо-юнацька спортивна школа

Автор: admin от 17-05-2019, 10:52
15 травня 2019 року учні Держаного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відвідали обласний комунальний навчально-тренувальний заклад «Сумська кінна дитячо-юнацька спортивна школа». Учні дізналися багато цікавого про коней, умови їх утримання, їх спортивні досягнення та різні породи. Найбільше учням сподобалось кататися верхи на конях.
 Вікторія Громова,
практичний психолог

 
       

 

Ніколи знову

Автор: admin от 14-05-2019, 11:02

З метою просвітницької роботи молоді до Дня пам’яті та примирення учнівський та педагогічний колективи ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відвідали виставку «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори», яка демонструвалась у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці. На виставці учні мали змогу поглибити знання про героїчне минуле нашого народу, усвідомити величний подвиг українців у Другій світовій війні та велич подвигу українців, які ціною власного життя, здобули Перемогу.

Алла Слюсаренко, 
соціальний педагог Центру

 

 

     

День Матері

Автор: admin от 13-05-2019, 10:59

11 травня 2019 року представники учнівського самоврядування та педагоги Центру привітали з днем матері маму випускника нашого навчального закладу воїна-афганця, що героїчно загинув, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок, Леоніда Усіка. Лідія Миколаївна Усік з радістю зустріла гостей і з вдячністю прийняла подарунки та запросила на чаювання. Літня жінка була надзвичайно вдячна за постійну увагу та допомогу з боку учнівського та педагогічного колективів Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу». 
Ми бажаємо Лідії Миколаївні Усік добробуту, міцного здоров’я та радості. Лідія Миколаївна – це мама, з якої варто брати приклад, адже вона виховала гідного громадянина своєї держави, справжнього патріота та сміливого бійця Леоніда Усіка.
Ще раз вітаємо Лідію Миколаївну та усіх мам з чудовим святом – Днем Матері.

Каріна Юлдашева,
активістка учнівського самоврядування Центру

  

День пам’яті та примирення і 75-а річниця перемоги над нацизмом

Автор: admin от 10-05-2019, 10:35

Відповідно до листа Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації № 04.2-13/20145 від 03.05.2019р. та розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 26.04.2019 № 243-ОД «Про відзначення в Сумській області у 2019 році Дня пам’яті та примирення і 75-ї річниці перемоги над нацизмом» протягом травня 2019 року у Центрі було проведено такі заходи:
• виховна година «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» із презентацією книги «Друга світова війна в історичній пам’яті України» (за матеріалами інституту національної пам’яті) та виконанням пісень про ВВВ;
• інформаційні п’ятихвилинки на уроках історії «Герої ВВВ»;
• військово-патріотичний просвітницький захід «Служба в Збройних силах України» за участю учасника антитерористичної операції військового комісара Притики Михайла Григоровича;
• тематична виставка історичної літератури на військово-патріотичну тематику «ВВВ у художній літературі»;
• виготовлення та розповсюдження серед учнів та працівників Центру пам’ятного знаку «Мак пам’яті»;
• відвідини та привітання учнівською молоддю ветерана ВВВ Супруна Сергія Івановича, 1925 р.н.;
• участь у покладанні квітів до пам’ятників героям ВВВ 9.05.2019р.та присутність педагогів та учнів на параді та святкових дійствах, присвячених 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Наталія Матвієвська,
заступник директора зНВихР

    

Заслужене І місце у конкурсі «Моральний вчинок»

Автор: admin от 8-05-2019, 10:18

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 22.02.2019 № 100–ОД «Про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок» у 2019 році проведено обласний етап конкурсу.
На конкурс направлено 84 конкурсні роботи від закладів позашкільної (2), загальної середньої (64), професійної (професійно-технічної) (11) освіти, шкіл-інтернатів (6) та Штепівського навчально-реабілітаційного центру. 
Роботи відзначалися якістю виконання, креативністю, масштабністю участі, висвітлювалася готовність учнівської молоді до захисту України, забезпечення її суверенітету, територіальної цілісності. 
Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» взяв активну участь у конкурсі «Моральний вчинок». Учасники факультативу «Християнська етика» на чолі з керівником, викладачем історії України Аллою Одеською представили результат довготривалого проекту «Молитва у фарбі».
«Дослідницький культурологічний колективний проект «Молитва у фарбі» був розпочатий з метою вивчення робіт видатних іконописців: давньогрецького Діонісія та середньовічного московитського художника-іконописця Андрія Рубльова. Тема надзвичайно цікава та багата на матеріали. Перша частина нашої роботи присвячена саме їй. У другій частині проекту гуртківці розглядали образ Пресвятої Богородиці в історії іконописання», – говорить учень І курсу Артем Письмак, який брав активну участь у розробці проекту. Усього до дослідницької роботи було залучено 16 учнів, найактивніші з них: Арсен Абдуллаєв, група АК-25, Владислав Бей та Артем Письмак, група АКП-16.
Ми раді з того, що у номінації «Культорологічний напрямок» наша робота отримала І місце. 
Вітаю учасників факультативу з перемогою в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок» 2019.

Алла Одеська,
координатор проекту, керівник факультативу «Християнська етика»

  

Ніхто не забутий, ніщо не забуто

Автор: admin от 7-05-2019, 10:15

7 травня у ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» для учнів ІІ, ІІІ курсів відбулася презентація книги «Друга світова війна в історичній пам’яті України» виданої за матеріалами інституту національної пам’яті. Викладач історії Алла Одеська розповіла який вагомий вклад у перемогу над нацизмом внесла Україна, яку ціну вона заплатила за перемогу. Керівник художньої самодіяльності та працівник Центру Валерій Атаманчук, Едуард Казацький представили учнівський аудиторії пісні воєнних років. Діти уважно слухали та аплодували.

Тетяна Нікіфорова,
бібліотекар Центру

 

 

 

Оголошення

Автор: admin от 3-05-2019, 10:11
Обласний комунальний навчально-тренувальний заклад «Сумська кінна дитячо-юнацька спортивна школа» пропонує відвідати інформаційну екскурсію з можливістю покататися верхи на коні. Вартість екскурсії 40 грн. з однієї особи.

Наразі формується екскурсійна група. Дата поїздки планується на середину травня.

За інформацією звертатися до практичного психолога.

Серце до серця

Автор: admin от 2-05-2019, 10:05

У ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» з 18 по 26 квітня проходила XIV Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» під гаслом «Дитяче серденько, живи». Учнівський та педагогічний колективи взяли активну участь у акції. Спільними зусиллями нам вдалося зібрати майже 500 грн. Сподіваємося, що наш вклад у добру справу врятує комусь життя. Дякуємо організаторам та учасникам акції. Ми з радістю і надалі будемо долучатися до благодійних акцій, що несуть добро та надію.

Вікторія Громова,
практичний психолог Центру

 

 

    

Пам’ять жива

Автор: admin от 26-04-2019, 08:20

25 квітня у гуртожитку пройшла презентація книги Юрія Щербака «Чорнобиль» присвячена черговій річниці Чорнобильської трагедії. 
Учні дізналися багато цікавого про цю подію з твору Ю. Щербака. Багатьох вразило те, що герої повісті відомого українського письменника — реальні люди: пожежники, вчені, робітники, лікарі, військовослужбовці, церковнослужителі, іноземці. Звела, об’єднала цих, досі не знайомих людей, подія, що приголомшила світ: аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Тоді, під час ліквідації наслідків аварії, автор часто бував на АЕС, мав численні зустрічі з учасниками «опору атомній стихії». Враження від побаченого, почутого лягли в основу документальної повісті. Письменник розкриває подробиці аварії, аналізує факти, вчинки фізиків, медиків, авіаторів, персоналу АЕС. При цьому особливу увагу він зосереджує на причинах, які призвели до вибуху четвертого реактора.
Усі присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто загинув у наслідок Чорнобильської трагедії. Сподіваємося, що таке більше не повториться ніколи.

Тетяна Нікіфорова,
бібліотекар Центру

 

Перемоги сумчан на Всеукраїнських змаганнях

Автор: admin от 26-04-2019, 08:02

22-24 квітня у м. Дніпро відбулися Всеукраїнські змагання з легкої атлетики серед закладів професійно (професійно-технічної) освіти України.
Сумську область представляли учні різних навчальних закладів, а саме: Валуйко Катерина – Глинський ПАЛ; Зінченко Єлизавета – ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»; Клименко Катерина – Сумський ВПУБД; Одінцова Єлизавета – Сумський центр ПТО; Доля Володимир – Сумське ВПУБА; Качайло Євген – Сумське ВПУБА; Лукаш Павло – Сумське ВПУБА; Панащенко Віталій – Сумське ВПУБА; Міщенко Олег – Сумський ХТЦПТО; Сахно Сергій – Охтирський центр ПТО. 
Після урочистого відкриття змагань на стадіоні «Олімпійські резерви» відбулися перші забіги на дистанції 100 м. Учениця ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» Зінченко Єлизавета, посівши 2-місце в кваліфікації, відібралась до фіналу. Також до фіналу відібрались Одінцова Єлизавета та Клименко Катерина з 3-ми та 8-ми результатом. У фінальній частині бігу на 100 м. нашим дівчаткам вдалось піднятись на п'єдестал пошани з другим та третім результатом. 
1. Бондарева Анастасія – 12.9сек (м. Дніпро); 
2. Зінченко Єлизавета – 13.7сек (м. Суми); 
3. Одінцова Єлизавета – 13.9сек (м. Суми); 
7. Клименко Катерина – 15.3сек (м. Суми). 
Паралельно завершилися змагання зі штовхання ядра у жінок та чоловіків, де представники Сумської області посіли два 4 місця, залишившись за крок до п'єдесталу пошани:
4. Валуйко Катерина – 8м58см (м. Суми); 
4. Доля Володимир – 10м33см (м. Суми). 
В цей же день відбулися забіги на 100 м. у чоловіків, де у фіналі Панащенко Віталій здобув 5 місце з результатом 12.1. Також у нашої команди була і золота нагорода. Її здобув Лукаш Павло в бігу на 400м. з результатом 55.2 сек. з чим його і вітаємо. Трішки не вистачило сил на 400 м. й іншому представнику Сумщини Качайло Євгену. Його результат склав 56.8 сек. і 6 місце у цих змаганнях. 
Другий день змагань був не менш вдалий на медалі, а саме: в стрибках у довжину дівчата Одінцова Єлизавета посіла ІІІ місце цих змагань з результатом 4.26 м., в чоловіків результати були дещо гіршими, але все одно високими адже приймало там 13 учасників: 
1. Галайда Сергій – 6.50м (м. Дніпро)
2. Шеревдяков Роман – 6.14м (м. Чернівці) 
3. Деренчук Сергій – 6.12м (м. Вінниця) 
4. Панащенко Віталій – 5.87 (м. Суми) – 
8. Сахно Сергій – 5.64м (м. Суми) 
9. Доля Володимир – 5.36м (м. Суми). 
На 1500 метрів у чоловіків Міщенко Олег здобув ІІ-місце. Його результат склав 4.40,6. А от найвидовищними видами змагань з легкої атлетики є естафети 4х100м. Чоловіча естафета була другою з результатом 47.1. Склад команди: Сахно Сергій, Панащенко Віталій, Качайло Євген та Лукаш Павло. Посівши ІІІ місце наша жіноча команда завершила ці змагання. Склад команди: Одінцова Єлизавета, Валуйко Катерина, Клименко Катерина та Зінченко Єлизавета.

Андрій Редченко,
викладач фізичної культури

 

 

ХХХІІІ ОБЛАСНА СПАРТАКІАДА ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ СУМЩИНИ: ЛЕГКА АТЛЕТИКА

Автор: admin от 26-04-2019, 07:43

16-17 квітня на легкоатлетичному стадіоні Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти змагалися за призові місця та залікові бали до обласної спартакіади
Ці змагання були відбірковими до збірної команди Сумської області для участі у Спартакіаді України, яка відбудеться 22-24 квітня в м. Дніпро.
За результатами двох днів змагань спортсмени Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» вибороли третє місце, керівник фізичного виховання Тимощенко М.О.
Переможців та призерів нагороджено грамотами, медалями.

Михайло Тимощенко,
керівник фізичного виховання Центру

  

День відкритих дверей

Автор: admin от 24-04-2019, 09:28

23 квітня 2019 року у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» проведено День відкритих дверей. Наш Центр гостинно відкрив двері випускникам шкіл міста Суми та Сумської області для того, щоб кожен абітурієнт особисто переконався у правильності свого вибору. У навчальному закладі одночасно працювали пункти з проведення майстер-класів за спеціальностями та розваги від учнівського самоврядування та соціально-психологічної служби Центру. 
У навчальних лабораторіях кухарів гості закладу мали можливість спробувати себе у ролі кухарів, кондитерів, офіціантів, барменів та продавців. 
У лабораторіях кухарів та кондитерів готували смачний вінегрет, смажили млинці та повітряний хмиз, фламбували запечену у соляній шубі скумбрію, вчилися оздоблювати кремом кондитерські вироби та куштували усю цю смакоту. У кабінеті вивчення товарознавчих дисциплін наші майстри виробничого навчання показали майстер-класи з оформлення подарунків, ефектного представлення товару для продажу. Але найбільше здивувало та порадували абітурієнтів майстри «барської» справи, що показали шоу барменів та пригостили усіх присутніх смачними оригінальними коктейлями.
Уже сьогодні випускники шкіл навчилися красиво складати серветки, накривати на стіл, готувати власноруч смачні традиційні страви української кухні та оформляти подарунки. Це лише перші кроки в обраній професії. Перші, але такі важливі для кожного абітурієнта, адже вони визначають майбутню долю. Недарма в народі кажуть: «Обираючи професію, визначаєш власну долю». 
Також на гостей Центру чекав цікавий концерт та інформативний відеоролик про наш навчальний заклад. З радістю та щирими сподіваннями відкриваємо двері перед кожним вступником та бажаємо зробити правильний вибір і прийти навчатися до Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»

Наталія Матвієвська,
координатор профорієнтаційної роботи Центру

                             

Право вибору має кожен

Автор: admin от 17-04-2019, 13:40

16 квітня 2016 року у Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» у рамках проекту Ювенальної превенції «Я маю право» відбулася лекція «Другий тур виборів 2019». Представниця даної структури повідомила учням Центру важливу інформацію про права виборців в Україні та можливість їх реалізувати і захистити результат виборів, відповідно до закону України про вибори. Усі присутні отримали інформаційні буклети та календарики на пам’ять. 
Сподіваємося, що усі учні та працівники Центру візьмуть активну участь у другому турі виборів 2019. Бажаємо всім здоров’я, а Україні – процвітання!

Наталія Матвієвська,
заступник директора з НВихР

  

Заходи проведені учнівським самоврядуванням до Дня народження Т.Г. Шевченка.

Автор: admin от 8-04-2019, 12:26

Заходи проведені учнівським самоврядуванням до Дня народження Т.Г. Шевченка.

   

Касарго 2019

Автор: admin от 18-03-2019, 15:31

17 березня 2019 року учні (Микола Расенко, Антон Крещік, Олена Кузнєцова, Денис Котенко) та майстер виробничого навчання (Володимир Манастирний) Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» вирушили до італійського міста Касарго на 6-й Міжнародний кулінарний конкурс «Здорова їжа та напої без відходів. Касарго – 2019». Ми єдиний навчальний заклад, який представляє не тільки м. Суми, але й усю Україну. До м. Касарго приїхали представники провідних кулінарний шкіл Європи. Бажаємо нашим учасникам гідно показати себе та представити Україну.

Ви можете спостерігати за конкурсом за посиланням
https://www.facebook.com/CFPACasargo/

https://www.facebook.com/manastirny.auba/videos/2663526053662951/
https://www.facebook.com/manastirny.auba/videos/2663490080333215/
https://www.facebook.com/manastirny.auba/videos/2663486140333609/

Максим Шейко,
методист Центру

        

Вітаємо переможців II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін!

Автор: admin от 18-03-2019, 15:28

Серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів 21 лютого 2019 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін за 6 напрямками підготовки. У змаганнях брали участь 86 учнів І-ІІІ курсів із 27 закладів професійної (професійно-технічної) освіти та 1 міжшкільного навчально-виробничого комбінату за професіями: «Муляр», «Маляр», «Кухар», «Продавець продовольчих товарів», «Електрогазозварник», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Перукар (перукар-модельєр)», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».
Відповідно до Умов проведення та критеріїв оцінювання II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад визначено переможців зі спеціальних дисциплін:

з професії «Кухар»:
І місце – Карина Хоруженко, ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»,

з професії «Продавець продовольчих товарів»:
І місце – Аліна Романенко, ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»,

Вітаємо переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та бажаємо творчих успіхів і не зупинятися на досягнутому! 
Сміливо крокуйте вперед!

Ірина Стовбир,
заступник директора з НВР

 

Оновлення змісту навчання майбутніх кваліфікованих робітників з професій «Кухар» та «Офіціант»

Автор: admin от 11-03-2019, 15:25

Спільно з роботодавцями Навчально-методичним центром ПТО у Сумській області 05-06 березня 2019 року в ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» проведено семінар-практикум для майстрів виробничого навчання з професій «Кухар» та «Офіціант».
У заході взяло участь 32 педагогічних працівника закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумщини.
Для майстрів виробничого навчання працівники ресторанного комплексу «Козацька броварня» презентували майстер-клас «Приготування смажених м’ясних страв у хоспері».
У рамках проекту «Упровадження інтегрованого навчання при підготовці кваліфікованих робітників з професій «Кухар», «Кондитер» педагогічні працівники ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» провели бінарний урок «Сучасні тенденції в технології приготування та оформлення страв англійської кухні. Холодні страви».
Майстри виробничого навчання ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу», «Шосткинський центр ПТО», «Охтирський центр ПТО» продемонстрували майстер-класи: «Сучасні виробничі технології сервірування, подачі страв та напоїв у закладах ресторанного господарства», «Приготування та подача повітряної яєчні з горіхово-м’ятним гарніром», «Сучасні страви молекулярної кухні», «Карвінг – мистецтво художнього різьблення по овочах і фруктах та створення композицій».

Максим Шейко,
методист Центру

   

Найкращі майбутні кухарі та офіціанти Сумщини навчаються у нашому Центрі

Автор: admin от 11-03-2019, 15:09

За звання кращих фахівців ресторанного сервісу на Сумщині змагалися учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, де готують майбутніх кваліфікованих робітників.
У Сумському центрі ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу 05-06 березня 2019 року проходив ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів 18 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області за професіями «Кухар» та «Офіціант».
Конкурс проводився у два тури: теоретичний та практичний.
Завдання практичного туру із професії «Кухар» відповідали вимогам 4 кваліфікаційного розряду та передбачали виконання 2-х завдань: приготування філе курячого фаршированого зі складним гарніром та яблук смажених у тісті.
Із професії «Офіціант» практичний тур відповідав вимогам 3 кваліфікаційного розряду та передбачав виконання 3-х завдань: складання серветок різними способами, техніка наливання вина та рух із тацею, техніка попереднього сервірування столу (сніданок, обід, вечеря).
Під час теоретичного туру учасники виконували тестові завдання з предметів професійно-теоретичної підготовки.
За результатами конкурсних змагань перемогу з професії «Кухар» здобув Расенко Микола, учень ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу». ІІ місце посіли Цілина Юлія, учениця ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» та Клепешньова Анастасія, учениця ДПТНЗ «Синівський професійний аграрний ліцей»; ІІІ місце – Куліченко Оксана, учениця ДНЗ «Шосткинський центр професійно-технічної освіти» та Вечерова Лілія, ученниця ДПТНЗ «Лебединське вище професійне училище лісового господарства».
З професії «Офіціант» І місце виборола Кузнєцова Олена, учениця ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»; ІІ місце – Галай Анастасія, учениця ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище»; ІІІ місце – Літвинова Анна, учениця ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище»
Переможець з професії «Кухар» братиме участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу, що відбудеться 14-15 травня 2019 року в м. Київ, з професії «Офіціант» – 28-29 травня 2019 року в м. Одеса.
Бажаємо нашим учням гідно представити Сумщину в заключному етапі конкурсу.

Ірина Стовбир,
заступник директора з НВР

                                  

Свято до Дня 8 Березня.

Автор: admin от 11-03-2019, 11:17

07 березня2019 року в Державному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбулося свято до Дня 8 Березня. Цей день по вінця був наповнений весняним, сонячним теплом, ніжними барвами квітів.
Сьогодні важко назвати хоча б одну сферу діяльності, де б не працювали жінки, як неможливо собі уявити будь-яку професію без чарівних посмішок, дбайливих рук і небайдужих жіночих сердець. Дуже важко жити без ласкавого маминого погляду і лагідних рук, які завжди втішать і заспокоять, без очей коханої жінки, які розуміють все, чим ти живеш, без голосу донечки, який дає наснагу і надію на майбутнє.
Учні Центру подарували чудовий концерт. Своїми запальними танцями, піснями, вони вітали усіх жінок навчального закладу. У це прекрасне свято від усієї душі бажали любові, добра, успіхів.

Валерій Атаманчук,
керівник художньої самодіяльності

           [media=http://]https://www.facebook.com/maksim.sheyko.33/videos/pcb.439129823492201/437541186989557/?type=3&theater&ifg=1

[media=http://]https://www.facebook.com/maksim.sheyko.33/videos/pcb.439129823492201/437538236989852/?type=3&theater&ifg=1

Перемога попереду

Автор: admin от 7-03-2019, 10:35

6 березня 2019 року у рамках підготовки до міських та обласних змагань з міні-футболу на базі Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» пройшла товариська гра між командами дівчат Центру та командою «Барса». У запеклій боротьбі наші дівчата поступилися суперницям з рахунком 4:2. Але ми не падаємо духом, бо це лише перша гра перед серією офіційних змагань. Бажаємо нашим спортсменкам успіху!

Андрій Змисля,
Викладач фізичної культури

   

Молодь за здоровий спосіб життя!

Автор: admin от 7-03-2019, 10:31

18.02.-26.02.2019 року представник молодіжної організації «Good choice» Бутурлим П.М. провів три зустрічі з учнями І-ІІІ курсу Центру з теми: «Алкоголь, тютюнопаління, наркотики». Ці заходи були присвячені профілактиці шкідливих звичок серед молоді з метою допомогти підліткам усвідомити проблему шкідливих звичок і виробити у них навички захисної поведінки, сприяти усвідомленню власних життєвих цінностей і їх впливу на життя.

Абдулаєв Арсен, віце-президент учнівського самоврядування, 
Вікторія Громова, практичний психолог

    

Наші у трійці найкращих

Автор: admin от 25-02-2019, 22:43

Продовжуючи добрі спортивні традиції дівчатка нашого навчального закладу змагалися в першості міста з баскетболу 3×3. З перших днів змагань було зрозуміло лиш одне, що боротьба за призові місця буде надто складною. До останнього матчу була інтрига, але все ж таки нашим дівчаткам вдалось здобути бронзові нагороди даних змагань. Кафедра фізичного виховання висловлює подяку Ждан Ірині, група АКП-26, Заведенко Вікторії, група АКОФ-27, Шарковій Анні, група БК-15 та Дешко Єлізаветі, група АК-23.

Кафедра фізичного виховання Центру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Назад Вперед
Наверх
 

вул. Роменська, 96,
м. Суми-2, Україна, 40002.

splxtt@ukr.net