Зробити домашньою|Додати до обраного
 
 

Продавець

Автор: admin от 22-01-2017, 13:02

Продавець

ПРОДАВЕЦЬ ПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ


Коротка історія професії. Продавець – найбільш поширена професія серед торговельних працівників, вона й найбільш давня.

Продавець – це людина, що відпускає товари у руки покупця. Купівля – продаж існує дуже давно. Протягом багатьох століть основним видом торгівлі була пересувна торгівля, з її розвитком з’явилися магазини. Слово «магазин» прийшло до нас з Арабського Сходу. В перекладі воно означає складське приміщення для зберігання будь – яких товарів. В XIX ст. у великих містах відкрились універмаги. Сучасні магазини різноманітні – це невеличкі магазини і магазини – гіганти.

Останнім часом під дією науково – технічного прогресу торгівельні підприємства обладнуються новою сучасною технікою та переходять на прогресивні методи роботи. Професія класифікується залежно від групи товарів: продавець продовольчих і непродовольчих товарів. Так, продавець продовольчих товарів реалізує бакалійно-кондитерські, хлібобулочні товари, кулінарні вироби, овочі та фрукти, м’ясо-рибні вироби.

Сьогодні продавці не тільки продають, а й консультують покупців.
<!-- @page { margin: 2cm } p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: #00000a; line-height: 120%; text-align: left; orphans: 2; widows: 2 } p.western { font-family: "Calibri", serif; font-size: 11pt; so-language: uk-UA } p.cjk { font-family: "Calibri"; font-size: 11pt; so-language: en-US } p.ctl { font-family: ; font-size: 11pt; so-language: ar-SA } -->

Базовими підприємствами, що відповідають вимогам державних стандартів, сучасно оснащені, в повному обсязі відпрацьовуються навчальні програми, де вже на керівних посадах працюють наші випускники є: ТОВ „ФОЗЗІ-ФУД ” магазин Сільпо, ТОВ « Епіцентр », ТОВ « Ватсонс » , ТОВ

« ЕКО маркет » та ін.

Підприємство ТОВ „ ФОЗЗІ-ФУД ” магазин Сільпо, яке займається роздрібною торгівлею товарами народного споживання, є своєрідним взірцем в сфері обслуговування споживача та може достойно конкурувати з іншими супер- та гіпермаркетами. Супермаркет « Сільпо » орієнтований на роздрібну торгівлю продуктами харчування, побутовою хімією і господарськими товарами.Підприємство надає можливість для якісного відпрацювання набутих умінь та навичок. Мережу супермаркетів „Сільпо ” можна назвати найбільшою в Україні. Вона входить до складу найприбутковіших.

Продавець

Продавець

 

 

Підприємство ТОВ «Епіцентр», в якому практику проходятьучні за професією «Продавець непродовольчих товарів» дає змогу детально ознайомитись з якісною організацією торгово-технологічного процесу магазину, асортиментом товарів, що є важливими факторами для досягнення успіху та завоювання міцних позицій на ринку.

Продавець

Продавець

 

 

ТОВ « Ватсонс » одна з найбільших мереж якісних товарів для краси та здоров'я, що має ексклюзивний асортимент, економічну цінову політику товарів побутової хімії та косметики. За період практики учні отримують заробітну плату за виконання вимог детальної програми. На розрахунковий рахунок центру було перераховано 70118,00 грн., 50% від цієї суми учні отримали на карткові рахунки як заробітну плату.

Тож постає питання: « Чи є затребуваною на сучасному ринку праці професія « Продавець»?» Відповідь – очевидна: « Авжеж, так !»

Професія «ПРОДАВЕЦЬ»це можливість отримати швидко і безкоштовно належну освіту, професійні властивості, значний попит на ринку праці саме в ДНЗ « Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»

Маючи вміння та навички працювати на сучасних касових апаратах, електронних вагах; кваліфіковано виконувати торгово-технологічні операції в магазині, втілювати дизайнерські рішення з викладки товарів та оформлення вітрин, професійно надавати консультації споживачам, швидко і ввічливо обслуговувати покупців, КОЖНИЙ ПРОДАВЕЦЬ знайде своє місце в житті, працюватиме з задоволенням і матиме великі перспективи на майбутнє.

Освоївши курс навчання, наші випускники успішно працюють в магазинах, великих торговельних комплексах (супермаркетах, гіпермаркетах, торгівельних центрах), в банківських установах, офісних структурах, в підприємствах харчування та ресторанного сервісу, менеджерами, маркетологами, мерчандайзерами.

ВИТРИМАНІСТЬ, ПРИВІТНІСТЬ, КОМПЕТЕНТНІСТЬ –ось основні три особливості, на яких тримається професіоналізм продавця.

Освоїти курс може кожний, маючи для цього відповідний інтерес і покликання


 

Умови роботи: працює індивідуально або у складі бригади, в приміщенні і на повітрі, за гнучким графіком.

Вимоги до індивідуальних-психологічних особливостей:

- стійкість уваги;

- хороша довготривала і оперативна пам'ять;

- арифметичні здібності;

- окомір;

- точне просторове сприйняття величини і форми предмету;

- чітка дикція;


- емоційна стійкість;

- спостережливість;

- комунікабельність;

- чесність.


Освітня підготовка:

- хороша підготовка із математики (навики усної лічби), фізики (радіомагазини), хімії (господарські магазини) і т.п.;

- знання у галузі товарознавства;

- правила торгівлі товарами певної групи, їх асортимент, призначення, способи використання і догляду за ними, терміни зберігання;

- вимоги, що пред'являються до якості товару;


- бути обізнаним щодо стану споживацького попиту.

Робота протипоказана людям, які страждають на такі захворювання:  • опорно-рухового апарату;

  • хронічні інфекційні захворювання;

  • шкірну алергію;

  • екзему кистей рук;

  • епілепсію;

  • різко виражені неврози;

  • зниження слуху на обидва вуха;

  • які є бактеріоносіями;

  • хвороби серцево-судинної системи, якщо робота вимагає значного фізичного напруження.


Перспективи: попит на ринку праці стабільно великий, професія належить до найбільш масових. Розкид рівня зарплати досить великий. Причому нерідка платять не лише оклад, але і відсотки з продажів. Доходи приблизно дорівнюють середній зарплаті в промисловості, але можуть бути як значно нижче, так і перевищувати її приблизно в два рази.

Споріднені професії: продавець продовольчих товарів, касир.

 


 

 

вул. Роменська, 96,
м. Суми-2, Україна, 40002.

splxtt@ukr.net